Ułożenia
Sztuka to fizyka bez matematyki
3 obserwujących
355 notek
112k odsłon
  256   0

Tysiąc Abramsów nie uczyni stanu Ukraina

Wikipedia: Mount Rushmore National Memorial - George Washington, Thomas Jefferson, Theodore Roosevelt i Abraham Lincoln
Wikipedia: Mount Rushmore National Memorial - George Washington, Thomas Jefferson, Theodore Roosevelt i Abraham Lincoln

Polityka, Polityka historyczna

Arsenał idei

Startup: próba wszechczasów.

Media społecznościowe o polityce zbroją się w związku z wydarzeniami w historii Ukrainy. Internauci liczą i porównują uzbrojenie. Generałowie coraz częściej we wszystkich mediach w internecie. Moskwa wieszczy czasy apokalipsy, uczynienia z rozkazu Władimira Władimirowicza Putina globalnej katastrofy. Prezydent Joe Biden w Warszawie ogłosił: "Wykorzystajmy siłę demokracji... próba, którą przechodzimy w tej chwili, jest próbą wszechczasów".

Skoro zatem miara wydarzeń jest na skalę wszechczasów, to czy w Stanach Zjednoczonych może narodzić się idea otwarcia Konstytucji amerykańskiej demokracji dla ukraińskiej demokracji? Taka, np. by był za ideą Joe BidenDonald Trump?  I więcej, za którą byliby, w uznaniu większości, również prezydenci George Washington, Thomas Jefferson, Theodore Roosevelt i Abraham Lincoln? Czy dyskusja w domenie amerykańskiej o otwarciu Konstytucji USA, ponad granice nazwy geograficznej, również byłaby w domenie demokracji próbą wszechczasów? Czy jednak szybko sprowadzona byłaby do poziomu interesów?

Tysiąc Abramsów w Ukrainie nie uczyni stanu Ukraina, byłyby tak samo kosztowne, bo nawet produkowane w stanie Ukraina, byłyby produkowane w Stanach Zjednoczonych. I tak, czy inaczej, ich koszt liczony byłby w dolarach.

Idea referendum wstąpienia Ukrainy do Unii Stanów Zjednoczonych wymaga jakości kampanii wyborczej według wymagań Konstytucji przyjmującego, czyli Stanów Zjednoczonych Ameryki. To stanowi przesłankę, że musiałyby być spełnione takie warunki, że media z USA otwarłyby oddziały w Ukrainie. Zatem symbolicznie ujmując przybyłoby do Ukrainy tysiąc dziennikarzy, przynosząc amerykańską ideę  "wolności słowa" w historii Ukrainy.

I tak rosyjska operacja specjalna przeniosłaby się w domenę medialną w kampanii niewojskowej?

ps.

"Caryca rosyjskich mediów” chce zagłady Amerykanów. Poza jednym wyjątkiem".

Zobacz galerię zdjęć:

Szkic idei
Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale