Ułożenia
Wszystkie polityki pochodzą od muzyki.
2 obserwujących
102 notki
11k odsłon
36 odsłon

Samorządowa kwintesencja czyli podział i synergia pracy.

Wykop Skomentuj

Izba Reprezentantów filozofii samorządowej by podoić publicznej kasy?


Przesłanka: Kwintesencja samorządowa, ziemi, wody, powietrza i przyrody.


Idea "Izby Reprezentantów Samorządu Terytorialnego Rzeczypospolitej Polskiej" postrzegana jest jako zbędny byt w strukturze organizacji działalności jednostek samorządu terytorialnego. Ponieważ pochodzi z ułożenia ogólnopolskich organizacji jednostek samorządu terytorialnego, to należy przyjąć za przesłankę, że koszt funkcjonowania Izby Reprezentantów byłby ponoszony przez samorządy terytorialne. Jednak komentarze internautów są ukierunkowane na wskazanie, że nie ma po co tworzyć Izby, co można by przełożyć na wskazanie, że nie ma dla niej pracy. Funkcje operacyjne realizują samorządy terytorialne, a ich ułożenia organizacje ogólnokrajowe. Nie ma roboty dla takiej Izby. Tak układa się wizja Izby Reprezentantów filozofii samorządowej by podoić publicznej kasy za posiedzenia i reprezentacje niepotrzebne niczemu i nikomu.

Konstytucja RP i ustawy dokonują podziału społeczno-terytorialnego na wspólnoty samorządowe, gminne, powiatowe i regionalne (wojewódzkie). Jednak przy tylko takim podziale nie da się spójnie realizować potrzeby wspólne. Stąd jednostki samorządu terytorialnego dokonują zgromadzenia merytorycznego tworząc ogólnopolskie organizacje jednostek samorządu terytorialnego, tj.,:
1) Unia Metropolii Polskich;
2) Unia Miasteczek Polskich;
3) Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej;
4) Związek Miast Polskich;
5) Związek Powiatów Polskich;
6) Związek Województw Rzeczypospolitej Polskiej.

Powyższe organizacje są wyróżnione z uwagi na to, że są uprawnione do wyznaczania przedstawicieli do Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. To uprawnienia w stronę rządową. Zatem kwintesencję samorządową, podziału i synergii, realizuje strona samorządowa w KWRiST.

Model ułożenia Izby Reprezentantów względem KWRiST:

image

Model wskazuje, że co najmniej jedna osoba wybrana do Izby i będąca w prezydium Izby jest członkiem KWRiST. To przewodniczący Izby Reprezentantów.

Więcej, "Izba Reprezentantów", na blogu Ułożenia.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka