5 obserwujących
163 notki
255k odsłon
  316   0

Dofinansowanie TVP w zamian za "głowę" Jacka Kurskiego?

Jacek Kurski
Jacek Kurski

Andrzej Duda pilnie wezwał szefa Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego w poniedziałek do Pałacu Prezydenckiego. Spotkanie już się zakończyło. Rozmowa dotyczyła ustawy o przekazaniu prawie 2 miliardów zł wsparcia na rzecz mediów publicznych w ramach rekompensaty za straty z abonamentu.

Jak wynika z relacji dziennikarzy Wirtualnej Polski (zbliżonych do źródeł w Pałacu Prezydenckim), prezydent zażądał od przewodniczącego Czabańskiego odwołania przez Radę Mediów Narodowych prezesa TVP Jacka Kurskiego - jeśli to się stanie, Duda obiecał podpisać ustawę o mediach publicznych uchwaloną przez PiS, która czeka na jego biurku. - Prezydent chce, by decyzja ws. prezesa TVP zapadła do końca tygodnia - przekonuje nasz informator. 

Jeśli Jacek Kurski zaś - informują źródła Wirtualnej Polski  z otoczenia głowy państwa - pozostanie na stanowisku prezesa TVP, prezydent ustawę o 2-miliardowej rekompensacie zawetuje.

"Dziennik Gazeta Prawna" napisał kilka dni temu – opierając się na danych United Surveys – że prawie co trzeci wyborca Andrzeja Dudy nie chce, by składał on podpis pod ustawą dającą mediom publicznym zastrzyk budżetowy w postaci 2 mld zł. 

Niemal 62 proc. ankietowanych ogółem uważa, że Andrzej Duda nie powinien ustawy podpisywać (z czego 47,2 proc. chce weta, a 14,7 proc. niepodpisania i skierowania do TK). Aż jedna piąta badanych nie ma wyrobionej opinii w tej sprawie. Tylko niecałe 15 proc. badanych uważa, że prezydent powinien złożyć podpis, a 3,3 proc. oczekuje podpisu, ale z jednoczesnym skierowaniem ustawy do TK (w ramach tzw. kontroli następczej).


Źródło: Wirtualna Polska, Polska The Times 

Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura