0 obserwujących
54 notki
16k odsłon
168 odsłon

Europejskość zaprogramowana, europejskość nakazana?

Wykop Skomentuj

Krajowa rada tego i owego (copyright: Zalewski & Mazurek) postanowiła ukarać finansowo 8 polskich kanałów telewizyjnych. Jaki był powód tak drastycznych kroków? Czyżby coraz bardziej szerzące się w mediach chamstwo? A może zbyt głośne reklamy?

 

Otóż NIE!

 

 

Ukarane zostały:

1.       za „naruszenia wymaganego udziału audycji europejskich”: Spółka Canal+ Cyfrowy, za w/w naruszenia w m.in. w kanałach: Planete, ZigZap, MiniMini, Ale Kino oraz (UWAGA!!!) Canal+Sport i Canal+Sport2.

 

2.     „za niższy od wymaganego udział audycji europejskich”: Spółka Kino Polska TV S.A. oraz  TVP S.A.

 

No cóż, mógłbym jeszcze zrozumieć, że ukarane zostały kanały filmowe za to, że nie dość jeszcze katują swoją widownię filmami Bergmana albo innego pacjenta tych specyficznych oddziałów szpitalnych, u których stwierdzono psychozę maniakalno – depresyjną (to takie dzisiejsze „emo”), ale cóż winny jest taki np. Canal+Sport i Canal+Sport2, którego przesłaniem jest pokazywanie sportu i tylko sportu również, a może przede wszystkim w wydaniu europejskim (Ligi: Angielska, Francuska, Hiszpańska czy Włoska o naszej „Ekstra(nie)klasie nie wspominając). A dlaczego nasze dzieci muszą oglądać psychologiczne europejskie dobranocki, skoro np. wolą „Stacyjkowo” czy „Ulicę sezamkową”?

A co winny jest kanał Kino Polska – „pierwszy i zarazem jedyny kanał TV, który pokazuje wyłącznie film polski - film fabularny, dokumentalny i animowany, kroniki, itd.”? Czy teraz kanał musi zmienić nazwę na Kino Europa? No to teraz już wiem dlaczego od niedawna stacja emituje seriale czechosłowackie, czeskie i radzieckie. W ten sposób jest bardziej europejska.

Historia z karami dla tych stacji powoli zaczyna mi przypominać historyjkę, jak to służby Kim Dzong Ila karały poszczególne osoby za niewystarczającą ilość łez, wypłakanych po śmierci Kim Ir Sena. W ten sposób Polska, choć jest (podobno) suwerennym państwem, karze podmioty za ich niewystarczającą „europejskość”.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale