26 obserwujących
667 notek
401k odsłon
138 odsłon

Polska przed Trybunałem Sprawiedliwości

Wykop Skomentuj6

W unijnym Trybunale Sprawiedliwości odbyło się dziś wysłuchanie ws. wniosku irlandzkiego sądu dot. zmian w wymiarze sprawiedliwości w Polsce. Sędziowie wstrzymali ekstradycję Polaka, bo mają wątpliwości czy może on liczyć na uczciwy proces.

Nie wierzę, by Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że polski wymiar sprawiedliwości nie działa prawidłowo. Nie dlatego, że reżimowa władza nie manipuluje wyrokami. Doświadczenie ostatnich miesięcy dowodzi, że ewidentnie REŻIMOWA WŁADZA MANIPULUJE WYROKAMI SĄDOWYMI.

Ale Trybunał Sprawiedliwości został zapytany czy w tej konkretnej sprawie należy spodziewać się manipulowania wyrokiem. No i tu powiedzmy sobie jasno - to nie jest pytanie czy wydać do Polski Władysława Frasyniuka tylko czy wydać jakiegoś małego dilera narkotyków. Zatem wątpię by względem tego wydania sędziowie TS byli szczególnie krytyczni.

Natomiast twierdzę, że jest tylko kwestią czasu gdy wyroki polskich sądów przestaną być honorowane przez sądy w krajach UE. Dalsze zapytania sędziów o niezależność sądownictwa w Polsce to sprawa oczywista. Zależy to tylko od tego jak daleko zostanie posunięta dalsza degradacja sądownictwa przez reżimową władzę.

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale