1 obserwujący
13 notek
3086 odsłon
  115   2

To nie dla politologa, to dla logopedy

Twitter Franek Sterczewski
Twitter Franek Sterczewski
Smutne jest, że a parlamencie (od parlare, czyli mówić) zasiada osoba, która to nie zdałaby ustnej matury

W programie "Młodzież vs Politycy" na kanale myPolitics wystąpił poseł Franciszek Sterczewski (nie będę dorosłemu mężczyźnie z syndromem Piotrusia Pana zdrabniać imienia dla jego komfortu). Został zapytany o to jak umiejscowiłby w swojej koncepcji dwóch bloków wyborczych Konfederację. Oto Odpowiedź: "wydaje mi się, że Konfederacji chyba najbliżej do Zbigniewa Ziobry, więc niewykluczone, że może z nim by się, yyy, yyyy, ta formacja, mmm, dogadała. Ja szczerze mówiąc, nie poświęcam Konfederacji zbyt wielu myśli, bo, eee, uważam tą partię za, czy grupę, eee, partii za,eee, po prostu, yyy, antyunijną i anty, emmm..., yyyy, y, y, y, no, wo, wo, wo, antyunijną i anty, emmm..., e, a, i, yyyy, sprzeciwiającą się wszystkim wartościom, którym, o które ja walczę. I, okej, przepraszam, antyunijną i antydemokratyczną formację (...)"

Abstrahując całkowicie od kwestii merytorycznych, czyli tego sojuszu Konfederacja- Solidarna Polska, czyli liberałów, z socjalistami, opozycji z rządem, antysystemowców z systemowcami- tych różnic jest naprawdę dużo i chyba nikt o zdrowych zmysłach, analizujący politykę z chłodną głową a nie czerpie wiedzy z Soku z Buraka, nie bierze takiego porozumienia pod uwagę. Parlament pochodzi od włoskiego parlare, co oznacza mówić. Nie pochodzi od angielskiego posting- pisać posty, sharing- udostępniać, cycling- jeździć rowerem, ani od dirty shoes- brudne buty.

Wałęsa pokazał, że każdy może być Prezydentem, Komorowski nas w tym przekonaniu tylko utwierdził, Kidawa-Błońska pokazała, że każdy może kandydować na Prezydenta, a Sterczewski, że każdy może zostać wybrany posłem. Tego artykułu nie powinienem pisać ja- niedoszły politolog, ale jakiś językoznawca albo inny logopeda.

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale