Blog
marita
marita
0 obserwujących 72 notki 36317 odsłon
marita, 17 czerwca 2017 r.

Czy Gowin słyszał o Wołyniu?

240 5 0 A A A


Jeden z prawicowych portali poinformował, że J.Gowin chce ułatwiać przyznawanie obywatelstwa ukraińskim imigrantom:

 http://www.dzienniknarodowy.pl/6967/gowin-chce-ulatwic-przyznawanie-obywatelstwa-ukrai/

Portal cytuje jego słowa:

"Moim zdaniem potrzebna jest bardzo odważna decyzja, żeby nie tylko otworzyć polski rynek pracy dla Ukraińców, ale żeby w ogóle Polskę otworzyć dla Ukraińców i żeby otworzyć perspektywy przyznawania obywatelstwa polskiego (...) Problem braku rąk do pracy jest problemem ogólnopolskim i rzeczywiście gdybyśmy nie mieli kilkuset tysięcy pracowników z Ukrainy, to wiele polskich firm by podupadło, albo wręcz upadło. Natomiast jeżeli chcemy zatrzymać tutaj naszych ukraińskich, tych wszystkich pracowników, ale także młodych naukowców, to powinniśmy otworzyć dla nich drogę do stosunkowo szybkiego uzyskiwania obywatelstwa polskiego. Jeżeli Polacy w Wielkiej Brytanii mogą uzyskiwać obywatelstwo po pięciu latach pobytu na terenie wysp brytyjskich, to wydaje mi się, że analogiczne rozwiązanie powinniśmy wprowadzić w Polsce w odniesieniu do Ukraińców. tłumaczył Gowin. - Dzięki temu, że przychodzą pracownicy ukraińscy, to Polacy zachowują swoje miejsca pracy, bo tak jak wspomniałem, wiele firm upadłoby, gdyby nie mogło korzystać z pracowników zza naszej wschodniej granicy. To dotyczy także wielu firm w województwie kujawsko-pomorskim, a tym bardziej wielu firm w regionach takich bardziej zurbanizowanych i bardziej uprzemysłowionych."

A czy Gowin słyszał może o Wołyniu? Rzezi wołyńskiej? Banderowcach? Czy wie co robili Polakom mieszkający tam Ukraińcy? Czy wie jakim uznaniem banderyzm nadal cieszy się w ich kraju?   Czy wie jakim uznaniem banderyzm nadal cieszy się wśród polskich Ukraińców ? 

Czy zastanowił sie, czy współcześni Polacy po takich doświadczeniach z przeszłości chcą u siebie potężnej mniejszości ukraińskiej ?  

Zaraz, któraś koleżanka z jego partii mówiła coś o bezpieczeństwie, o obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa Polakom, gdy tymczasem nie dosyć, że za zgodą PIS-u w 2016 r. zjechało się do Polski 1,3 mln Ukraińców, to jeszcze prominentni przedstawiciele tej ekipy chcą nadawać im obywatelstwo ?!

 To jak w końcu jest z tym bezpieczeństwem w wydaniu PIS-u ? 


Opublikowano: 17.06.2017 17:48. Ostatnia aktualizacja: 17.06.2017 17:49.
Autor: marita
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Pisałam o tym jakiś czas temu i przedstawiłam swój sposób zwycięstwo w Bitwie o Handel (...
  • Widziałeś aleję lipową w Ciechocinku? Coś pięknego. A gdyby tak zarządzić - w tym roku w...
  • "Oczywiście, że możemy, tylko musimy te marzenia przekuwać w coś co jest trudne nie tylko w...

Tematy w dziale Polityka