ot, i jestem
a muszę?
0 obserwujących
17 notek
4986 odsłon
  36   0

O miłości i innych dziwnych zjawiskach

„Miłość jest ślepa” - to dość powszechnie używane powiedzenie na określenie pewnego stanu umysłu który to stan spotyka większość z nas. Zaryzykuje nawet twierdzenie, że stan ten jest błogosławiony, szczególnie w pewnym, młodym wieku. Gdyby nie ten stan, mocno zaburzający prawidłowe postrzeganie świata pewnie już dawno ludzkość by wyginęła. A przynajmniej nasze życie na tej planecie byłoby zupełnie inne i zapewne, mniej przyjemne. Problem  miłości i związanych z tym uczuciem, zaburzeń postrzegania rzeczywistości jest powszechnie znany i nieźle opisany w literaturze i nauce. Natomiast znacznie gorzej jest z innymi uczuciami które dotykają nas w życiu a są równie gwałtowne i podobnie deformują nasz ogląd rzeczywistości. 

 Takim, równie mocnym uczuciem jest oczywiście nienawiść. Wielu ludzi umieszcza nienawiść w bezpośredniej opozycji do miłości a znane jest też powiedzenie że od miłości do nienawiści jest tylko niewielki krok.

Tak czy siak, zgodzić się musimy z tym, że nienawiść jest uczuciem które powoduje podobne a czasem nawet większe zaburzenia w postrzeganiu świata.

A teraz kilka cytatów zarówno z notek jak i komentarzy które bez trudu znalazłem na S24 w ciągu ostatnich dwóch dni.

1.” „Kaczyński jest pozbawiony polskości i patriotyzmu. Jest też pozbawiony ludzkich uczuć i empatii”- Szaleniec Kaczyński oderwał się całkowicie od rzeczywistości. - piszę karolbadziagteatrsubiektywny

2. „Kaczyński jest najwyraźniej chory psychicznie” – stwierdza autorytarnie niejaki beautyfool

3. „ „pisowcy grają na zwłokę i wciąż trzęsą portkami przed oszołomem Kaczyńskim, którego należałoby po prostu zamknąć za spowodowanie katastrofy epidemicznej” piszę Marika

Jak widać z powyższych przykładów nienawiść do Kaczyńskiego jest wyjątkowo ogłupiająca i groźna dla ludzi nią owładniętych.

Powoduje ona całkowitą blokadę umysłów czyniąc z ludzi całkiem inteligentnych, bandę przygłupów z którymi nie da się prowadzić żadnego dialogu.

Zastanawiałem się bardzo długo nad dylematem polegającym na odwróceniu sytuacji. Czy przypadkiem ja, nie jestem zaślepiony miłością do Kaczyńskiego i nie znalazłem w sobie takiego uczucia. Owszem, oceniam Go, jako wyróżniającego się polityka, zarówno bardzo skutecznego jak i wybitnie inteligentnego ( oczywiście na tle innych polityków jakich nam dano w ostatnich 30 latach) . Ale też zgadzam się że mogą się z nim mierzyć inni, tacy jak Miler, Belka, Tusk, czy Lewandowski. Mogłem się z nimi gruntownie nie zgadzać ale z całą pewnością nie motywowała mnie nienawiść do nich.

Zauważyłem jeszcze kilka charakterystycznych zachowań tych oczadziałych nienawiścią ludzi.

Otóż, znaczna Ich większość, uważa się za psychiatrów lub przynajmniej za psychoanalityków. Nie mając żadnej wiedzy ani żadnych kwalifikacji potrafią formułować z niezbitą pewnością co Kaczyński myśli na dowolnie wybrany temat .Oni wiedzą nawet jakimi uczuciami jest On miotany , choć cała wiedza jaką posiadają na ten temat pochodzi z kabaretu Pana Górskiego. Kolejna cecha występująca u tych ludzi to całkowita odporność na ogólnie dostępną wiedzę.

Wymyślane przez Nich kolejne teorie nie spełniają podstawowych praw logiki.

Np. ostatnio obowiązująca teoria to: Kaczyński do spółki z Przyłębską wydali wyrok który spowodował masowe protesty w celu skłócenia społeczeństwa.

1.TK wg konstytucji jest zobowiązany do wydania wyroku ponieważ zapytanie w tej sprawie skierowała do TK grupa 100 posłów – jakieś dwa lata temu

2. termin rozprawy ustalony był ze znacznym wyprzedzeniem i TK raczej powinien przestrzegać terminów.( choć oczywiście wymogu nie ma)

3. Sama treść wyroku nie mogła być inna i twierdzą to wszyscy myślący ludzie – nawet prawnicy związani z opozycją. Można oczywiście żyć w przekonaniu nieomylności t.z.w. kompromisu aborcyjnego ale konstytucja stanowi … ( konstytucja którą nosili na piersiach przez 5 lat)

4. wreszcie na koniec ten wspaniały zwrot że celem było skłócenie społeczeństwa – Jeżeli wyjdziemy z założenia że Kaczyński jednak działa racjonalnie( trudno założyć że facet nie działa racjonalnie i wygrywa od pięciu lat wszystko co jest do wygrania) to należy jednak zadać pytanie PO CO?. Po co taki problem w środku pandemii?. Naprawdę ktoś wierzy w skłonności samobójcze J.Kaczyńskiego?

Już w tych czterech punktach udowodniłem że znakomita większość tych teorii opisujących działania strasznego Kaczora nie może powstawać w głowach normalnych ludzi. Do tego trzeba zaszczepienia Ich potężną dawką nienawiści. 

Jest jeszcze jedno potwierdzenie – to aktualne hasła tzw „strajku kobiet” czyli emanacja nienawiści w czystej postaci. plus stosunek do tych bluzgów tzw minstreemu. Piszę o tym od kilku dni wielu blogerów np. dzisiaj „waw75” czy „spodlasu”. 

Kończąc, pozwalam sobie zacytować właśnie w/w blogera :” Nienawiść nie ma szans by być jakąkolwiek kulturową alternatywą. Nienawiść może tylko niszczyć, nie może być więc żadną "kontrkulturą" prowadzącą do "GŁEBOKICH" zmian.


Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo