MarketNews MarketNews
794
BLOG

Zawody przyszłości - Zawód, w którym zarobki będą wyższe niż informatyków

MarketNews MarketNews Społeczeństwo Obserwuj notkę 1
Wielka Brytania jest wyjątkowa, ponieważ fizjoterapeuci zarabiają tam więcej niż informatycy. W Polsce do tego daleka droga, zwłaszcza gdy pracuje się w publicznej służbie zdrowia.

W Wielkiej Brytanii należą więc do medycznej grupy zawodowej, w której zarabiają też więcej niż lekarze. Na Zachodzie to właśnie zarobki fizjoterapeutów są coraz wyższe.

- Fizjoterapeuta wkraczający do zawodu zarabia tam, przeliczając na polską walutę, kilkanaście tysięcy złotych, a podnosząc swoje kwalifikacje może zarobić brutto 28-30 tys. zł miesięcznie - mówi w rozmowie z MarketNews24 Weronika Krzepkowska, starszy specjalista ds. współpracy międzynarodowej w Krajowej Izbie Fizjoterapeutów (KIF). – W Polsce te zarobki są znacznie niższe, ale pamiętajmy też o różnicach w kosztach życia.


W Polsce zarobki fizjoterapeutów są znacząco różne pomiędzy publiczną i prywatną służbą zdrowia. Wiele osób łączy pracę w kilku miejscach zatrudnienia.

Demografia ma tu też swoje znaczenie. Starzejemy się jako społeczeństwo.

- Zawód fizjoterapeuty jest u nas bardzo rozwojowy i zyskuje na prestiżu – komentuje W.Krzepkowska z KIF.

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj1 Obserwuj notkę
MarketNews
O mnie MarketNews

W MarketNews24 codziennie emitujemy depesze z najważniejszymi informacjami z rynku, które można obejrzeć, przeczytać i usłyszeć. Pracuje dla nas zespół doświadczonych reporterów i dziennikarzy.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo