36 obserwujących
153 notki
2782k odsłony
  2198   0

"Kawiorowa prawica" przejmuje władzę w Polsce

Beata Szydło reprezentowała w rządzie najwierniejszą część elektoratu PiS wywodzącą się z małych i średnich miast, które najbardziej ucierpiały w okresie transformacji ustrojowej. M. Morawiecki symbolizuje tą część polskiego społeczeństwa, które w latach 1989  -2015 zrobiło oszałamiającą karierę zarówno finansową jak i   zawodową. M. Morawiecki jest pod każdym względem zaprzeczeniem B. Szydło i zaprzeczeniem ideologii PiS -u. Reprezentuje to co wyborcy PiS nienawidzą - pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.Reprezentuje kawiorową prawicę.

Ta zmiana jest symboliczną rewolucją  w ramach Prawa i Sprawiedliwości.Inteligencja z wielkich miast zdominowała wykorzystaną - w trakcie transformacji - inteligencję z małych miasteczek, której status i prestiż spadł gwałtownie, ta frustracja była główna siłą napędową poparcia PiS na prowincji. Jej interesy reprezentowała B. Szydło. M. Morawiecki reprezentuje interesy kapitału międzynarodowego - głównie chińskiego - i jest w gruncie rzeczy wrogiem politycznym tych, którzy wynieśli PiS do władzy. Pytanie: dlaczego J. Kaczyński zdecydował się na ten manewr jest dziecinne - dalsze przewodzenie rządowi przez B. Szydło, cieszącej się ogromnym poparciem społecznym, doprowadziłoby do wykrystalizowania sie w ramach PiS, nowego ośrodka kierowniczego. Obalając (i upakarzając) B. Szydło, J. Kaczyński ratował swą pozycję niekwestionowanego Wodza. 

I o to chodziło w tej całej aferze.J. Kaczyński powtarza manewr Mussoliniego z 1924, który w dwa lata po marszu czarnych koszul powołał rząd nie lewicowy, tylko rząd reprezentujący interesy kapitały i biznesu. Od 1922 do 1924 Włochami rządzili lewicowi fasciti wychowani na Sorelu i Leninie. Od 1924 kapitał i biznes.W Polsce anno dominni 2017 r. ten manewr twórcy faszyzmu, powtarza J. Kaczyński. Lawirowanie między lewica i prawicą jest warunkiem utrzymania władzy przez partię, która jest jednocześnie lewicowa i prawicowa. Efektem tej zmiany będzie wzrost władzy J. Kaczyńskiego, ponieważ pozycja M. Morawieckiego jest całkowicie uzależniona od kaprysu Wodza i jego umiejętności wytłumaczenie swojemu elektoratowi niewytłumaczalnego manewru zmiany premiera. 

Można tylko współczuć elektoratowi PiS, który patrzy na to widowisko nic nie rozmumiejąc. Jefo wrogowie przejmują władzę w Polsce.

Piotr Piętak

Lubię to! Skomentuj68 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka