49 obserwujących
385 notek
397k odsłon
205 odsłon

Czy Zdrojewski odwoła Cywińskiego

Wykop Skomentuj8

Wniosek Fundacji Paradis Judaeorum o usunięcie P.M.A.Cywińskiego ze stanowiska, poparły Stowarzyszenie Blogmedia24.pl i miesięcznik „idźPodPrąd”.

27 stycznia do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zostało przesłane pismo w sprawie odwołania Piotra M.A.Cywińskiego ze stanowiska dyrektora Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Skan listu zainteresowani znajdą w dostępnym poniżej materiale z 5 lutego b.r.

15 lutego pismo wyrażające poparcie wniosku fundacji, przesłało do MKiDN Stowarzyszenie Blogmedia24.pl. Zdaniem stowarzyszenia: „Dyrektorem Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau nie może być człowiek, który zamiast być kustoszem pamięci, w rocznicę obchodów dopuszcza, lub
sam jest sprawcą skandali wokół Muzeum”.

16 lutego list do ministra kultury przesłał Paweł Chojecki, redaktor naczelny „idźPodPrąd”. W piśmie czytamy m. in.: „Pamięć ofiar oraz relacje z żyjącymi uczestnikami tamtych tragicznych wydarzeń wymagają, by stanowisko to zajmowała osoba w pełni kompetentna i wrażliwa. Pan Cywiński niestety nie wykazał się tymi cechami.”

Tym samym wzrosły szanse, że argumenty podniesione w naszym wniosku do MKiDN zostaną potraktowane z należytą powagą.

Na marginesie informuję, że akcja „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”) ma swój profil w serwisie FaceBook:

http://ko-kr.facebook.com/pages/Przypomnijmy-o-Rotmistrzu-Lets-Reminisce-About-Witold-Pilecki/300842628258

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale