49 obserwujących
385 notek
392k odsłony
101 odsłon

Urodziny Rotmistrza Pileckiego

Wykop Skomentuj2

W najbliższy czwartek przypomnimy o Rotmistrzu na ulicach wielu polskich miast. Wczoraj zaproszenie do udziału w Marszach Rotmistrza otrzymały ważne instytucje i europosłowie.

6 maja b.r., na tydzień przed planowanymi wydarzeniami na adresy internetowe wszystkich Kuratoriów Oświaty, wszystkich Marszałków Województw, wszystkich Wojewodów, wszystkich Posłanek i Posłów RP do Parlamentu Europejskiego, a także Związku Miast Polskich, Związku Powiatów Polskich, Krajowej Rady Notarialnej, Radnych Miasta Krakowa i Muzeum Armii Krajowej, przesłałem listy następującej treści:

„Szanowni Państwo,

już za tydzień, we czwartek 13 maja, będziemy obchodzić 109 rocznicę urodzin Rotmistrza Witolda Pileckiego.

W całej Polsce organizowane są z tej okazji "Marsze Rotmistrza". Inicjatywa ta wpisuje się w kontekst akcji społecznej "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki"), którą zapoczątkowaliśmy w styczniu 2008 r. i której najważniejszym celem jest ustanowienie 25 maja Międzynarodowym Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem.

W roku ubiegłym podobne marsze przeszły ulicami Rzeszowa i Krakowa. Relacja z krakowskiego Marszu Rotmistrza 2009 dostępna jest w materiale opublikowanym 22 maja 2009 r. pod adresem www.michaltyrpa.blogspot.com . Materiał video z tego wydarzenia dostępny jest w serwisie youtube: http://www.youtube.com/watch?v=AiDcvX_QfUg

Mam zaszczyt zaprosić Państwa do uczestnictwa w tegorocznych Marszach Rotmistrza, które odbędą się w wielu miastach Polski. W tej chwili nie wymieniam nazw, gdyż obecnie lista nie jest jeszcze zamknięta. Aktualizowane informacje można znaleźć pod adresem:

http://www.facebook.com/pages/Marsz-Rotmistrza/101903786519176

Jednocześnie zwracam się z uprzejmą prośbą o przekazanie informacji i zaproszenia podmiotom, z którymi Państwo współpracują.

Dokumentacja i nowiny dot. akcji "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki") na stronach:

www.michaltyrpa.blogspot.com

http://mementomori.salon24.pl/

http://www.facebook.com/pages/Przypomnijmy-o-Rotmistrzu-Lets-Reminisce-About-Witold-Pilecki/300842628258

Przypomnijmy o Rotmistrzu! Trzeba dać świadectwo..

Z wyrazami szacunku,

Michał Tyrpa
Prezes Zarządu
Fundacji Paradis Judaeorum

ul. Kobierzyńska 66/14
30-363 Kraków”

Przypominam (wspominałem o tym 28 kwietnia), że Konferencja Przewodniczących Parlamentu Europejskiego może rozstrzygać o europejskim Dniu Bohaterów Walki z Totalitaryzmem jeszcze przed 13 maja. Tym samym tegoroczne Urodziny Rotmistrza będą doskonałą okazją, by podziękować europosłom za ich działania oraz odzew na petycję i listy, jakie kierowali do nich uczestnicy akcji „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”).

Po opublikowaniu niniejszego materiału, informację (wraz z linkiem) przesłałem uczestnikom naszej inicjatywy oraz między innymi redakcjom PAP, IAR, KAI, Rzeczpospolitej, Naszego Dziennika, Gazety Wyborczej, Polska The Times, Dziennika Polskiego, Wprost, Polityki, Tygodnika Powszechnego, Gazety Polskiej, Przekroju, Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Tygodnika Przegląd, Głosu – Tygodnika Katolicko-Narodowego, Tygodnika Podhalańskiego, Polskiego Radia, Radia Maryja, RMF, Radia Kraków, TVP, TVN, Polsatu i Telewizji TRWAM. Wiadomość trafiła także na Twitter i Facebook.

Odnotowuję powyższe na wypadek, gdyby kto pytał, czy media i opinia publiczna zostały o sprawie poinformowane z wyprzedzeniem.

Tak, o tym, co i dlaczego ma się wydarzyć, dziennikarze, europosłowie, kuratorzy, samorządowcy, administracja państwowa i organizacje społeczne wiedzą na tydzień przedtem.

Wy też czujcie się zaproszeni. I przekażcie zaproszenie znajomym. Przyjdźcie na Marsz Rotmistrza, albo sami zorganizujcie go w swoim mieście. Raz jeszcze podkreślam: to nie jest inicjatywa partyjna i nie ma ona nic wspólnego z kampanią wyborczą. To nasza, o b y w a t e l s k a akcja.

Przypomnijmy o Rotmistrzu 13 maja!

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale