50 obserwujących
385 notek
423k odsłony
  1427   0

Rtm.Pilecki, europosłowie, konkurs i Tarnów

Za dwa tygodnie upłynie termin nadsyłania prac w konkursie na esej/artykuł/utwór na temat „Rotmistrz Witold Pilecki – dla mnie, dla Polski, dla świata”. Do podzielenia się przemyśleniami zostali zaproszenia polscy europosłowie.

Do chwili obecnej wpłynęło pięć zgłoszeń konkursowych. Zważywszy, że zaproszenie do konkursu przekazało wiele instytucji, m. in. wszystkie Kuratoria Oświaty oraz sześć szkół wyższych, można przypuszczać, że na pięciu dotychczas zgłoszonych tekstach się nie skończy. Linki do prac konkursowych, a także innych informacji odnośnie naszej inicjatywy, znaleźć można w aktualizowanym niemal co dzień profilu akcji w serwisie Facebook:

http://www.facebook.com/pages/Przypomnijmy-o-Rotmistrzu-Lets-Reminisce-About-Witold-Pilecki/300842628258

A teraz kolejne nowiny. W ubiegłą niedzielę o postępach akcji „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”) zostali poinformowani polscy europosłowie i dziennikarze większości mediów w Polsce. Natomiast dziś do polskich eurodeputowanych i do wiadomości mediów trafił poniższy list:

Od: Michał Tyrpa                                                                                                                                                                     Data: 22 października 2010 09:17
Temat: Zaproszenie do konkursu o rtm.Pileckim
Do: [adresy polskich europosłów]                                                                                                                                           
DW: [adresy dziennikarzy]


Posłanki i Posłowie
Rzeczypospolitej Polskiej
do Parlamentu Europejskiego


Do wiadomości mediów



Wielce Szanowni Państwo!

W nawiązaniu do korespondencji z 17 października b.r. (kopia niżej), serdecznie zapraszam do udziału w konkursie na esej/artykuł/utwór na temat "Rotmistrz Witold Pilecki - dla mnie, dla Polski, dla świata". Biorąc pod uwagę doświadczenia związane z zainaugurowaną w styczniu 2008 r. akcją społeczną "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki"), której zasadniczym celem jest - jak Państwu wiadomo - ustanowienie 25 maja europejskim Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem, wyrażam przekonanie, że postać i dokonania Ochotnika do Auschwitz stały się Państwu bliższe.

Dlatego głęboko wierzę, że wśród Posłanek i Posłów Rzeczypospolitej Polskiej do Parlamentu Europejskiego nie zabraknie osób, które zechcą z zaproszenia do udziału w naszym konkursie skorzystać. Państwa pogłębione, osobiste wypowiedzi na temat "Rotmistrz Witold Pilecki - dla mnie, dla Polski, dla świata" będą ważnym świadectwem kondycji współczesnego patriotyzmu, a także zdolności polskiej klasy politycznej do owocnej pracy na rzecz dobra wspólnego.

Dla porządku dodam, że termin nadsyłania prac konkursowych upływa za dwa tygodnie - 5 listopada 2010 r., a regulamin konkursu oraz inne istotne nowiny dostępne są od 16.X.2010 pod adresem:

www.michaltyrpa.blogspot.com

Przypomnijmy o Rotmistrzu! Trzeba dać świadectwo..

Michał Tyrpa
Prezes Zarządu
Fundacji Paradis Judaeorum

ul.Kobierzyńska 66/14
30-363 Kraków

---------- Wiadomość przekazana dalej ----------
Od: Michał Tyrpa
Data: 17 października 2010 14:13
Temat: Europejski Dzień Bohaterów Walki z Totalitaryzmem - nowe informacje
Do: [adresy polskich europosłów]
DW: [adresy dziennikarzy]


Posłanki i Posłowie
Rzeczypospolitej Polskiej
do Parlamentu Europejskiego



Do wiadomości mediów



Szanowni Państwo,

ponawiając prośbę o aktywne wspieranie Sprawy, o którą walczymy, informuję o ważnych nowinach.

1) Do chwili obecnej ponad tysiąc sto osób (w tym siedmiu byłych więźniów Auschwitz), podpisało skierowany do Państwa apel:

http://www.petycje.pl/4376

2) 16 października 2010 r. Fundacja Paradis Judaeorum przekazała opinii publicznej bardzo ważne nowiny odnośnie postępów akcji społecznej "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki") i projektu ustanowienia europejskiego Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem. Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami, które dostępne są m. in. pod adresami:

www.michaltyrpa.blogspot.com

http://www.facebook.com/pages/Przypomnijmy-o-Rotmistrzu-Lets-Reminisce-About-Witold-Pilecki/300842628258


Z wyrazami szacunku,

Michał Tyrpa
Prezes Zarządu
Fundacji Paradis Judaeorum

ul.Kobierzyńska 66/14
30-363 Kraków

 

W związku z powyższym należy przyjąć, że polscy europosłowie (a także dziennikarze) nie tylko mają świadomość zaistnienia faktów, o których uczestnicy naszej akcji dowiedzieli się 16 października b.r., ale również, że zostali wyraźnie zaproszeni do podzielenia się własnymi przemyśleniami na temat rtm.Witolda Pileckiego i jego dziedzictwa. Wspominam o tym nie tylko z kronikarskiego obowiązku (aby nie próbowano twierdzić, że o niczym nie wiedziano), ale i w nadziei, że inspiracja do pogłębionej refleksji zaowocuje aktywną działalnością naszych przedstawicieli w Sprawie, o którą walczymy.

 

Korzystając z okazji pragnę podziękować Klubowi Inteligencji Katolickiej w Tarnowie za miłe spotkanie i ożywioną dyskusję na marginesie mego wystąpienia pt. „Witold Pilecki – imitator Christi”, które miało miejsce we wtorek, 19 b.m. w lokalu Klubu położonym przy pięknym tarnowskim Rynku (tekst wykładu zostanie niebawem opublikowany na stronie z dokumentacją naszej akcji). O wydarzeniu informowały lokalne media: portal InTARnet.pl oraz Radio RDN Małopolska:  

http://www.rdn.pl/info_kzw/index.php?rdn=rdn_kzw2010101989

 

A już zupełnie na koniec, zapraszam do oddawania głosu w trzech ankietach, które pojawiły się (patrz: lewy margines) pod adresem: www.michaltyrpa.blogspot.com

Lubię to! Skomentuj32 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale