49 obserwujących
385 notek
392k odsłony
1955 odsłon

Przypomnijmy o Rotmistrzu.. robotnikom ostatniej godziny

Wykop Skomentuj25

Termin zgłaszania prac w konkursie na esej/artykuł/utwór na temat „Rotmistrz Witold Pilecki – dla mnie, dla Polski, dla świata”, został wydłużony do niedzieli, 7 listopada 2010 r.

To szansa dla wszystkich, którzy nie dotrzymali terminu wyznaczonego wcześniej na 5 listopada, a chcieliby tegoroczne Święto Niepodległości uczcić w sposób szczególny. Dzieląc się z innymi nie tylko emocją (w tym my, Polacy, jesteśmy aż za dobrzy..), ale i głębszą refleksją na temat zadany w konkursie akcji „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”).

O wydłużeniu terminu zadecydowało i to, że wczoraj (5.XI.2010) o naszej inicjatywie i o samym konkursie poinformowała Polska Agencja Prasowa. Tym samym grono osób, które mogą się czuć zaproszone do stanięcia w szranki, radykalnie wzrosło. Z depeszą PAP można zapoznać się w wielu miejscach, m. in. pod adresem:

http://www.dzieje.pl/?q=node/6177

A propos tekstu depeszy, zaznaczam, że prawidłowa nazwa święta, o które uczestnicy naszej akcji społecznej walczą od stycznia 2008 r. brzmi: europejski Dzień Bohaterów Walki z Totalitaryzmem (PAP człony nazwy przestawiła..).

Dla porządku krótkie podsumowanie. Konkurs został ogłoszony 10 września b.r., zob. punkt dziesiąty materiału pod adresem:http://mementomori.salon24.pl/227733,przypomnijmy-o-rotmistrzu-konkurs-i-nie-tylko .

Miesiąc później (11 października b.r.) informowałem o postępach w jego propagowaniu, zob.http://mementomori.salon24.pl/237855,przed-swietem-niepodleglosci-o-rotmistrzu-pileckim .

Dwa tygodnie temu, 22 października b.r. specjalne zaproszenie do udziału w konkursie zostało wystosowane do polskich posłanek i posłów do Parlamentu Europejskiego, zob.http://mementomori.salon24.pl/242030,rtm-pilecki-europoslowie-konkurs-i-tarnow.

Tydzień później podobne zaproszenie przesłano do senatorów i posłów na Sejm, zob.http://mementomori.salon24.pl/244613,przypomnijmy-o-rotmistrzu-w-sejmie-i-senacie

Oczywiście o konkursie (w tym o zaproszeniu do niego europosłów, senatorów i posłów), a także o takich faktach, jak m. in. odpowiedzi Kanclerz Niemiec i Prezydentów RP na akcję „Przypomnijmy o Rotmistrzu”, wywiad Marco Patricellego dla Polskiego Radia, artykuł Judith Costello w amerykańskim „The Catholic Messenger”, czy listy Fundacji Paradis Judaeorum w sprawie rtm.Pileckiego do Rady Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie i do Clinta Eastwooda, informowani byli również dziennikarze (szczegóły w materiale pt. „Przypomnijmy o Rotmistrzu 11 listopada 2010 r.”, opublikowanym 16 października b.r. pod adresem www.michaltyrpa.blogspot.com ).

O ile polityków i mediów – z wyjątkiem PAP –  wspomniane wyżej fakty nie zainteresowały, radością napawa, że zaproszenie do udziału w naszym konkursie przekazało wiele organizacji społecznych, portali tematycznych i stron internetowych. Za szczególnie ważne należy uznać przekazanie informacji o konkursie przez wszystkie Kuratoria Oświaty, oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Łódzki, Wojskową Akademię Techniczną, Uniwersytet Adama Mickiewicza, Akademię Obrony Narodowej i Uniwersytet Warszawski.

To kolejny dowód, jak bezcenną wartość stanowi minimum dobrej woli.

Wszystkim, których w Sprawie, o którą walczymy na nią stać, z całego serca dziękuję.

Przed nami Święto Niepodległości. Oby stało się ono okazją nie tylko do wsłuchiwania się w akty strzeliste polityków i urzędników, którzy wciąż z lekceważeniem (a i to w najlepszym wypadku!) odnoszą się do odbudowy pamięci o Rotmistrzu i innych Bohaterach Zmagań z Totalitaryzmem. Do odbudowy owej pamięci w wymiarze lokalnym, krajowym, europejskim i światowym. Do jej odbudowy w wymiarze OBYWATELSKIM.

Tym, którzy zdążyli już przesłać zgłoszenia konkursowe, bardzo dziękuję. Pozostałych – robotników ostatniej godziny (por. Mt 20,1-16) – nieustająco wzywam:

Przypomnijmy o Rotmistrzu! Trzeba dać świadectwo..

Wykop Skomentuj25
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale