50 obserwujących
385 notek
421k odsłon
  320   0

14 czerwca Narodowym Dniem Zdrady?

Delegacja Fundacji Paradis Judaeorum - Michał Kamiński, Tomasz Kulpa, Michał Tyrpa, Ewa Wolska, Joanna Płotnicka - 14 czerwca 2016 r. w Auschwitz
Delegacja Fundacji Paradis Judaeorum - Michał Kamiński, Tomasz Kulpa, Michał Tyrpa, Ewa Wolska, Joanna Płotnicka - 14 czerwca 2016 r. w Auschwitz

Miesiąc przed Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych warto zastanowić się, co wynika z przehandlowania (?) przez obóz „dobrej zmiany” świętej pamięci Polaków zamordowanych w KL Auschwitz. Czy politycy Kukiz'15 i PiS odpowiedzą na apel Fundacji Paradis Judaeorum i 14 czerwca 2017 r. stawią się pod Ścianą Śmierci, by wraz z nami odśpiewać zakazany ( ! ) przez dyrektora Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau Hymn Narodowy?


Opublikowany 4 kwietnia 2017 r. materiał pt. „Rotmistrz Pilecki patronem 'strefy ciszy'?” choć przemilczany przez upartyjnione (w obie strony) media, odbił się szerokim echem i zainicjował dyskusję, której wnioski warto przywołać. Zwłaszcza dziś, miesiąc przed Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych 2017. Vide tekst i komentarze (na facebooku) w tym wątku:


https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10155222556233259&id=300842628258


(Uwaga: lektura dalszej części bez zapoznania się z tym co w powyżej zamieszczonym wątku, nie ma sensu)


Tak jak w poprzednich 9 latach i tym razem Fundacja Paradis Judaeorum prowadzi szeroką akcję informacyjną na temat wciąż tak źle obecnego, w świadomości powszechnej i w ogólnopolskich mediach wręcz nieobecnego, czerwcowego święta państwowego. Jak co roku szczególnie zabiegaliśmy (i nadal zabiegamy) o uwagę polityków.


O ile od grudnia ub.r. staraliśmy się o wykrzesanie minimum przyzwoitości wobec 14 czerwca ze strony rządzących, w ostatnich miesiącach skupiliśmy się na uświadomieniu wagi sprawy konkretnym posłom. Głównie (choć nie tylko) tym z obozu nietotalnej opozycji.


Pełnomocnicy Fundacji Paradis Judaeorum z Dolnego Śląska – Joanna Płotnicka, Wielkopolski - Eryk Tobiasz i Mazowsza - Tomasz Kulpa, podjęli intensywne starania o obecność osób reprezentujących Rzeczpospolitą nie na organizowanej przez rząd i dyrektora muzeum hucpie p o z a murami byłego niemieckiego obozu, a właśnie tam, przed Blokiem 11 KL Auschwitz.


Panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie, który 14 czerwca zamiast śpiewać Hymn pod Ścianą Straceń wolał odwiedzać o.Knabita w Tyńcu (i który „zgubił” polecone listy od Fundacji Paradis Judaeorum...), pani premier Beacie Szydło i panu wicepremierowi Piotrowi Glińskiemu (który „zgubił” list polecony z książką...), uprzejmie przypominam, że były niemiecki obóz Auschwitz nie leży w jakiejś eksterytorialnej enklawie. Znajduje się na terenie i w okolicy polskiego miasta Oświęcim. Pod jurysdykcją Rzeczypospolitej Polskiej.


A zgodnie z obowiązującym w Ojczyźnie Rotmistrza prawem, nie można na terenie Polski z a k a z a ć Hymnu Narodowego.


Jesteśmy wszak, co pan prezydent, pani premier, pan wicepremier, tak często i chętnie podkreślają, nie jakimś bantustanem, gubernią, czy protektoratem, a s u w e r e n n y m państwem. Prawda?


Jeszcze raz, łopatologicznie: W dobie zakorzenienia w umysłach mieszkańców globalnej wioski parszywych oszczerstw o „polskich obozach koncentracyjnych”, w epoce prowadzonej cichaczem likwidacji pozostałości po kacetach na terenie Niemiec i Austrii, głos społeczeństwa i państwa ( ! ) polskiego winien zdecydowanie, i tak głośno jak to możliwe, brzmieć s p o d Ściany Śmierci.


Jak nigdzie indziej, właśnie tam, właśnie 14 czerwca, musimy śpiewać „Jeszcze Polska nie zginęła”!


Tego wymaga obowiązujące p r a w o . Tego domaga się s p r a w i e d l i w o ś ć wobec rozstrzelanych.


Mam nadzieję, że posłowie Wojciech Bakun, Maciej Masłowski, Wojciech Karczmarczyk, Józef Brynkus, Dominik Tarczyński, Bartłomiej Wróblewski, Stanisław Tyszka i Paweł Kukiz pomogą uświadomić najwyższym reprezentantom Rzeczypospolitej ów o b o w i ą z e k .


Przypomnijmy o Rotmistrzu! Trzeba dać świadectwo..Zapraszamy do dyskusji pod niniejszym tekstem na stronie głównej akcji społecznej


https://www.facebook.com/Przypomnijmy-o-Rotmistrzu-Lets-Reminisce-About-Witold-Pilecki-300842628258


Weź udział w wydarzeniach:


Europejski Dzień Bohaterów Walki z Totalitaryzmem 25 maja 2017:


https://www.facebook.com/events/389333031406352


Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych 14 czerwca 2017:


https://www.facebook.com/events/354877568218095Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka