28 obserwujących
299 notek
409k odsłon
  55   0

Jakość kompetencji elit.

Często w dyskusji porusza się ciekawy temat. Jest to kwestia kompetencji elit, posiadających zaczarowany flet, zwodzący całe społeczeństwa ułudą jakieś prawdy, która prawdą nie jest. Jest to sprawa dwóch kompetencji:

 

 

1. Kompetencji moralnych: 

Okazuje się, że elity mogą z zimną krwią kłamać, działając z złej wierze. Kwestia uczciwości czwartej władzy jest nie tyle problemem do rozwiązania, ile objawem niszczących skutków poprawności politycznej, która może być traktowana jako broń ideologiczna skierowana przeciwko cywilizacji zachodu. Kto tej broni przeciwko naszej cywilizacji używa? Taak. To ciekawe pytanie.

Zaryzykuję twierdzenie: -  Europa jest teraz ofiarą agresji aksjologicznej, której celem jest sparaliżowanie instynktu samozachowawczego Europejczyków. Oczekiwanym skutkiem tej agresji jest zdemoralizowanie Europy, pozbawienie jej wszelkiej woli oporu, przekształcenie nas wszystkich w niewolników, bez czci i wiary.

Znakiem czasu jest komunikat: - We Włoszech co 4 dni (słownie: co cztery dni) otwierany jest nowy meczet. Dalej bez komentarza.

I wzięta z wywiadu na stronie Artura Bazaka, zupełnie przeciwstawna opinia Księdza Richarda J. Neuhausa, budząca nadzieję i optymizm, wskazująca na polską misję w projekcie europejskim i sens jej Racji Stanu. Widać zarazem jaką tragiczną pomyłką jest strategia polskiej lewicy – od Aleksandra Kwaśniewskiego, Donalda Tuska, Jolanty Szamanek-Deresz do takiego lewackiego anachronizmu jak Józef Pinior. Cytuję fragment tego wywiadu:  „Opinie ludzi z Brukseli, którzy widzą Polskę jako coś dziwnego, wstecznego czy anachronicznego, ponieważ w Polsce istnieje ciągle żywa relacja między polityką, kulturą i religią (czasami wprawiająca w zakłopotanie), są mylne. To Polska jest regułą, a Bruksela wyjątkiem. Nie na odwrót. Niechęć Brukseli do uznania niewątpliwego dziedzictwa oraz tożsamości chrześcijańskiej Europy jest żałosną ilustracją ideologii, która nie ma nic wspólnego z życiem wspólnoty, której przewodzi. W tym sensie na Polakach ciąży duża odpowiedzialność za swoją historię i europejski projekt, w którym musi się znaleźć miejsce na żywą relację między polityką, kulturą i religią”. Link do całości niżej, w pierwszym przypisie.

2. Kompetencji w codziennym znaczeniu tego słowa: Jak może nam relacjonować rzeczywistość ktoś, kto się na niczym nie zna, niczego nie rozumie? Jest to zasadniczy problem w poszukiwaniu prawdy za pośrednictwem mediów. Sparaliżowanie rozumu i pomieszanie porządków jest znakomitym sposobem sparaliżowania zdolności społeczeństwa do samodzielnego istnienia. Tak ktoś sparaliżował budowę wieży Babel.

Mam tu taką  ocenę. Lewicowe pojmowanie świata jest dostępne dla mniej rozgarniętej części populacji ludzkiej. Moda na  lewicowe teorie ekonomii politycznej jest prostym skutkiem kiepskiego wykształcenia. Poglądy prawicowe niestety wymagają znacznie wyższego poziomu, są przejawem dojrzałości intelektualnej człowieka. Granica pojmowania rzeczywistości jest ściśle uzależniona od jakości myślenia.  

Jeśli dobrym sposobem na pokonanie Europy jest ogłupienie jej mieszkańców, to najlepszym sposobem na zrealizowanie tego zamiaru, jest zarażenie florencką chorobą lewicowości.

Społeczeństwa opanowane przez lewicowe systemy ustrojowe nie są zdolne do samodzielnego rozwoju, co historia udowodniła bez wyjątku. Zawsze czeka je albo stagnacja i rozpad, albo tragiczny koniec w katastrofalnej wojnie. Dowody brane z historii nie budzą dyskusji, podam więc argument przyrodniczy.

Formacje lewicowe czerpią swoją siłę przetrwania realizując strategię pasożytniczą, dążąc do "sprawiedliwego" podziału tego, co wypracował organizm żywiciela. Jest to gra o sumie zerowej, sprawiedliwy podział tego, co już jest, aż do wyczerpania zasobów. I koniec.

Formacje prawicowe czerpią swoją siłę ze stałego poszukiwania nowych zasobów i możliwości zaspokojenia potrzeb, prowadzą więc grę o sumie niezerowej. Wolność konkurencji pozwala na ogół na wybieranie lepszych wariantów możliwości rozwojowych. Jest to gra o nieograniczonych możliwościach rozwoju. Więc nie ma końca. I to cała różnica.

 *  *  * 

Przypisy:

DZISIAJ NA TEMAT KŁOPOTU Z MARNĄ JAKOŚCIĄ ELIT WYPOWIADAJĄ SIĘ: 

Artur Bazak już samym tytułem swojej strony jasno określa co jest stawką tej gry „Bitwa o Polskę” Dzisiaj tekst „Jestem wielkim szczęściarzem”, rozmowa z KsiędzemRichardem J. Neuhausem o sprawach najważniejszych, o misji. Jest to znakomite nawiązanie do naszego problemu, który jasno postawił ark: - Komu zaufać w poszukiwaniu prawdy? (link niżej)

Adam Wielomski w artykule „Lewicowość” znajduje niebezpiecznie wiarygodne i intrygująco przekonujące argumenty na rzecz mojej najważniejszej mojej tezy. O wymaganiach intelektualnych koniecznych do zrozumienia prawicowego opisu rzeczywistości. Sygnalizuję to w odrębnym przypisie. 

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale