28 obserwujących
299 notek
409k odsłon
  60   0

Fundamentalne i zbiorowe pomieszanie porządków oraz żałosne niez

Pokażę to na drastycznym przykładzie.
Dżyngis Chan był wielką postacią historyczną, która wywarła ogromny wpływ na życie narodów, nad którymi miał kiedyś władzę. Jest to postać historyczna, dawno już nie żyjąca. O jego życiu osobistym i prywatnych rozterkach mało kto dzisiaj wie. Wiemy sporo jak działał w swojej roli przywódcy.

Podobnie jest z Wałęsą. Wiemy już z całą pewnością, że jego wpływ na historię Polski był wielki. Ale i wpływ innych ludzi na jego działanie był wielki, być może nad miarę duży.
Pytamy, chcemy wiedzieć, bo naszym problemem jestzrozumienie polskiej rzeczywistości. Chcemy wiedzieć co, kto i dlaczego ma na naszą przyszłość wpływ.
Jest to polski problem, a nie jak wielu sądzi, egotyczno-egoistyczny i bardzo intymny problem Pana Wałęsy.
Osoba Pana Wałęsy jest i powinna być badana we wszystkich relacjah, które mają wpływ na zachowanie się Państwa i Narodu polskiego.
Dokładnie tak jak osoba Churchilla w Anglii, Busha (jr) w USA, albo Wałęsy (PL).

Twierdzenie: Wara od Wałęsy, bo on jest wielki, jest świadectwem aberracji umysłowej, o której pisał jeszcze Boy-Żeleński.
Aberracji umysłowej na którą cierpią wszyscy brązownicy i lizusi, który z żywego człowieka, pełnego słabości, zalet i wad, na siłę i wbrew logice, próbiują zrobić coś sztucznego, człapiący i pozłocony pomnik, idealnego robota politycznego, który nigdy nie istniał.

Analiza działałności męża stanu i jego wpływu na polityczną rzeczywistość jest pieskim obowiązkiem należytej staranności przy kreowaniu przyszłości narodu za który ponosimy zbiorową odpowiedzialność.

To jest kwestia polskiej racji stanu, a nie samopoczucia Pana Wałęsy.
Odrzucenie tej tezy jest albo świadectwem głupoty, albo zbrodniczo złej woli.

 

* * *

__________________________________________________________________________________________
Różne uwagi po słowie:
Pamiętam Lecha Wałęsę żywego. Zawsze był człowiekiem, który świecił światłem odbitym, jego charyzma narastała, gdy ogniskował w sobie nastroje i wolę wielkich zgromadzeń. Mówił ludziom to co chcą usłyszeć, jego wizje i obraz świata był retransmisją i obrazem zręczności jego suflerów. Był to człowiek doskonale inspirowalny. Władzę w Polsce miał ten, który miał Wałęsę. To nie jest tylko sprawa jakiegoś kapciowego. To jest niepokojący obraz polskiej polityki jako ponurego zmagania się koterii konkurujących o dostęp do cesarskiego ucha.Jeśli więc ktokolwiek czyni dzisiaj coś wąsatej ikonie polskiej przemiany, to czynią to dzisiejsi manipulatorzy, którzy demolują resztki szans Wałęsy na godną emeryturę w chwale. Czuję, zapewne czuje to wielu ludzi. Mieliśmy Polacy niezły symbol, zgrabną ikonę wielkiego polskiego Sierpnia. Dzisiaj widać głupotę i zupełny brak poczucia odpowiedzialności łobuzów, którzy próbują czynić z Lecha Wałęsy użytecznego idiotę, nędznie wykorzystywując do codziennych manipulacji politycznych. Bezczelne skorpiony pijaru używają Lecha Wałęsę dokładnie tak, jak posła Janusza Palikota. Powtarzam w przypisach link do tekstu wywiadu z Panem Erykiem Mistewiczem, który podaje dokładną instrukcję użycia takiego narzędzia bieżących intryg. Gorąco polecam lekturę tego wywiadu. Pomyślmy kto i dlaczego błyska nam w oczy aborcją Agaty, Wałęsą, kto i dlaczego piasek nam w oczy sypie...

Agresywni żołnierze propagandy i agitacji faszerują nieszczęsnego Lecha Wałęsę idiotyzmami, ciągną przed kamerę, biorą pod włos i prowokują oświadczenia, których tu nie skomentuję, bo nie jestem takim debilem jak ci łajdacy, o których piszę. Ich nazw także nie wspomnę. Słuchać hadko.

Zacytuję jednak typowy przykład pożegnania z rozumem "Trudno będzie dziś wytłumaczyć ludziom z zagranicy, ale też każdemu urodzonemu po 1975 roku dlaczego oficjalny organ państwa postanowił zniszczyć jedynego pokojowego noblistę jakiego mamy i to za pomocą SBeckich kwitów o wątpliwej jakości".
To właśnie takie robienie Palikota z Wałęsy, ostatecznie grzebie jego szansę na spokojną i godną emeryturę.

Byłbym skłonny życzliwie przymknąć oko na wiele słabości byłego prezydenta. Byłe ktoś życzliwie i wyraźnie powiedział mu, jak dzisiaj powinien się zachowywać, w tej sytuacji, jaka jest. Niestety, teraźniejsze łajdactwo fałszywych obrońców, ostatecznie niszczy jego charyzmę.

To my powiniśmy podać ich do sądu o demolowanie naszych symboli narodowych. Bo w ten sposób, to właśnie Oni ostatecznie rozprawiają się z piękną kartą polskiej historii, ze wspomnieniem Solidarności.

Łajdacy.

_______________________________________________________________________________
Mentalność totalitarna ujawnia się w miarę awansowania.
Szczytem kariery w totalitarnej hierarchii jest satrapa.
Satrapa potrzebuje tylko dwóch rzeczy, satrapii i usłużnej policji.
Policja potrzebuje satrapii oraz satrapy, który jest jej najlepszym klientem.
Wychowanie sobie dogodnego satrapy jest najambitniejszym zadaniem policji, czasem trwa to latami.

_______________________________________________________________________________ Przypisy:
[1]
[2] Główny nurt domeny publicznej nazywany jest z angielska „mainstream”. Taki snobizm.
[3] Uwaga, terror! (Free Your Mind) W tym tekście autor podaje listę gwiazd polskiej publicystyki. „Są publicyści, którzy swoim stylem gwarantują taki poziom intelektualny, że na jakikolwiek temat by nie pisali, zawsze uzyskają tę samą konkluzję. Passent, Paradowska, Toeplitz, Szostkiewicz, Żakowski, Beylin... Do takich pierwszorzędnych publicystów należy też W. Madziarski”. Do listy Free Your Mind można dołączać całe dywizjony ludzi, którzy mają tylko jedno do powiedzenia i nic do samodzielnego myślenia.
[4] Jak manipuluje się polską polityką (Eryk Mistewicz). Wywiad Michała Karnowskiego z Erykiem Mistyfikiewiczem (Od mistyfikacji)
__________________________________________________________________________________________ 203.000

Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale