miejsce ulgowe
"Biada potężnym istotom gdy wchodzą pomiędzy ostrza podrzędnych rycerzy" czyli "I Herkules dupa kiedy ludzi kupa".
6 obserwujących
150 notek
45k odsłon
266 odsłon

Propaganda sukcesu. Sukces propagandy?

... - po miedzy
... - po miedzy
Wykop Skomentuj6

   Wymienionym dwukrotnie w tytule sukcesem ma być zakończona właśnie wizyta Prezydenta Dudy w USA. Jest dużo zapowiedzi ale oczywiście konkrety przyjdą później (same konkrety konkretnych terminów jeszcze nie podały), ma być podpisane wiele umów. Tuż przed wylotem Prezydenta spekulowano jaki sukcesy odniesie (a właściwie przywiezie samolotem do Polski) Andrzej Duda .

Dla mnie nowością jest jedynie współpraca w temacie zwalczania COVID 19 a konkretnie w opracowywaniu szczepionki.

 Obydwu Prezydentom a zwłaszcza naszemu zarzucano, że wizyta ma cel propagandowy a zwłaszcza poprawę notowań obydwu Głów Państwa przed najbliższymi wyborami i że została przygotowana w ostatniej chwili.

 Andrzej Duda rozwiewał te wątpliwości na konferencji prasowej: obydwaj Panowie mieli umówić się jakieś dwa miesiące wcześniej, że spotkają się gdy pandemia zacznie słabnąć. PAD był pierwszą głową Państwa która pojawiła się u Prezydenta Trumpa po pandemii (która jednak jak się dowiedziałem w Ameryce jeszcze podobno nie osiągnęła szczytu; swoją drogą to ciekawe bo Trump jeszcze niedawno pandemię uważał za wymysł demokratów, więc skąd jej szczyt?).

 Ponieważ nie oglądam telewizji  i konferencji słuchałem przez radio przez chwilę byłem w panice... (nie, nie spodziewałem się, że ktoś niechcący podszerował PAD-owi wirusa w USA)...

Otóż, przypomniałem sobie poprzednią wizytę w Gabinecie Owalnym - gdy Prezydent Duda został przyłapany fotograficznie „na stojaka” przy siedzącym Donaldzie Trumpie w dosyć dziwnym półukłonie, gdy podpisywał ważne dokumenty. Pomyślałem, że zaś tym razem mógł nieopatrznie demonstrować swą postawą przed Trumpem jak wypłaszcza się w Polsce krzywa koronowirusa . Ale nie, Polskę obiegło zdjęcia jak Prezydent USA stoi a nasz siedzi i coś podpisuje(księgę pamiątkową?).

Poza tym elektrownia atomowa, inwestycje prywatnych Microsoftu i Google’a, przegrupowanie wojsk z Niemiec do Polski, Fort Trump (niematerialny , bardziej wirtualny), Trójmorze.

 Wydaje się, że dla duetu Duda Trump nie ma rzeczy niemożliwych. Brak było tylko deklaracji o pomocy USA w sprawie od wielu lat bolesnych kwestii jak sprowadzenie z Rosji Św. Wraku i pomocy „frankowiczom” (np. w dolarach).

 Na dobrą sprawę można było sprzedać informacje o relokacji amerykańskich wojsk jako rozwiązanie problemu reperacji z Niemiec. 

Bo przecież na pewno Amerykanie będą ten sprzęt ściągnięty z Niemiec musieli u nas od czasu do czasu reperować.


image

W ostatnich dniach jeszcze przed Donaldem Trumpem z pomocą urzędującemu Prezydentowi przyszło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Zaproponowano coś w rodzaju współzawodnictwa profrekwencyjnego:

„wiceminister Wąsik ma ofertę: MSWiA ma jeszcze pieniądze na zakup 16 samochodów w całości sfinansowanych przez resort. Ale jest warunek: jak najwięcej mieszkańców małych gmin (poniżej 20 000 mieszkańców) musi pójść do urn wyborczych w niedzielę 28 czerwca. Nazwa akcji: „Bitwa o wozy”. Wartość nagrody: 800 tys. zł. - Bądźcie aktywni, zdobądźcie dla swojej społeczności lokalnej samochód gaśniczy – zachęcał Wąsik, przy okazji zastępca koordynatora ds. służb specjalnych.(…) Były szef Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński mówi, że cel jest zbożny, ale niech władze wyposażą gminy, które naprawdę nie mają sprzętu, a nie robią takie konkursy. – Może się okazać, że nagroda pojedzie do gminy, która bez niej by się obeszła, a ci najbardziej potrzebujący nie dostaną nic. Poza tym byłbym daleki od angażowania się władzy rządowej w takie prezenty, bo można to kojarzyć z kampanią rządową wspomagającą prezydenta. „

Były szef MSWiA (!) Ludwik Dorn ocenia, że ta akcja jest obliczona na dodatkowe kilkaset tysięcy głosów dla Dudy. Badania jednoznacznie wskazują, że małe gminy zdecydowanie bardziej popierają PiS.

Ale ja osobiście nie wiem czy nie zmobilizuje się też w ten sposób wyborców, którzy z przekory czy też obrzydzenia do takiej tłustej kiełbasy wyborczej nie zagłosują wbrew rachubom Min. Spraw Wewnętrznych

Obok telewizji publicznej, premiera, Kościoła w drużynie Dudy zaczyna grać cały rząd.

Popuśćmy więc wodze fantazji:Co inne ministerstwa mogłyby rozdawać by się przysłużyć obecnemu Prezydentowi, o którym Premier Morawiecki mówi, że „ tylko równowaga między prezydentem a rządem pozwoli szybko podejmować decyzje i ożywiać gospodarkę po kryzysie.” ? Na marginesie: jeśli odrzucimy rolę Prezydenta jako parzącemu rządowi na rękę - to, żeby była ta „równowaga” – po zmianie Prezydenta logiczną i dobrą zmianą jest zmiana rządu.

Pamiętajmy warunkach: nagroda ma być atrakcyjna dla gminy do 20 000 mieszkańców o rekordowej frekwencji :

• Ministerstwo Aktywów Państwowych

• Ministerstwo Cyfryzacji

• Ministerstwo Edukacji Narodowej

• Ministerstwo Finansów

• Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

• Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

• Ministerstwo Infrastruktury

• Ministerstwo Klimatu

• Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

• Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

• Ministerstwo Obrony Narodowej

• Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

• Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

• Ministerstwo Rozwoju

• Ministerstwo Sportu

• Ministerstwo Sprawiedliwości

• Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (kiełbasa już zafundowana)

• Ministerstwo Spraw Zagranicznych

• Ministerstwo Środowiska

• Ministerstwo Zdrowia

Czy zwycięstwo Dudy nie rozwali budżetu? Są plany rozdawania jeszcze przed drugą turą…

/ JTŻ /

---

napisane dla:  https://abecadlo.com/w-gazecie/z-polskiej-miedzy/

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka