40 obserwujących
347 notek
228k odsłon
  498   0

"cweloholokaust" Sikorskiego idzie w Swiat.

Pomimo zapowiedzi Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie zniszczy kontrowersyjnego komiksu o Chopinie - donosi weekendowa "Gazeta Wyborcza". Wydawca ma zamiar rozpowszechniać go w polskich i niemieckich instytucjach zajmujących się kulturą i sztuką. Z publikacji ma także zniknąć polskie godło.
Ten krok to koniec sporu o kontrowersyjną publikację "Chopin New Romantic" wydaną przez Ambasadę RP w Berlinie i wydawnictwo Kultura Gniewu. Komiks miał promować postać Fryderyka Chopina wśród młodych Niemców. W jednym z nich padły jednak wulgaryzmy. Pomimo tłumaczeń na wydawców spadły gromy krytyki. Ministerstwo na specjalnie zwołanej konferencji ogłosiło, że publikacja zostanie wycofana i zniszczona.

- Mleko się wylało, publikacja została wydana drukiem a teraz musi zostać zniszczona - mówił wiceminister Jan Borkowski. Zaprotestowali miłośnicy komiksów. 

Przekleństwa w więzieniu

Antologia "Chopin New Romantic" składa się z kilku komiksów w dwóch wersjach językowych: polskiej i niemieckiej. Bohaterem jednej z części publikacji jest postać podobna z wyglądu do Chopina, która wraz ze swoim znajomym przyjeżdża do więzienia by dać koncert. I właśnie w tym momencie opowieści w tekście pada wiele wulgaryzmów m. in. "Na ch** on tam stoi?", "Gdzie jest ta ci**?" czy "J*** cweloholokaust". Komiks miał być prezentowany m. in. w szkołach.

Autor przekonywał w mediach, że nie wiedział do kogo skierowana będzie publikacja.

http://www.tvn24.pl/24466,1694100,0,1,komiks-o-chopinie-jednak-wartosciowy,wiadomosc.html

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale