46 obserwujących
924 notki
740k odsłon
211 odsłon

Areodynamika doktora Nowaczyka

Wykop Skomentuj7

W poprzedniej notce napisałem "Macierewicz angażował amatorów-mitomanów z niewielką domieszką sprzedajnych, utytułowanych dyletantów, kwestionowanie przez nch jednego szczególu polega na głoszeniu paranaukowego bełkotu bez zaprzątania sobie głowy zgodnością z innymi  szczegółami."

W tym fagmencie widz znajdzie zaprzeczenie tezy o wybuchowym urwaniu fragmentu skrzydła 100 m przed brzozą i w ogóle przed.brzozą.

Żeby to widzowi jednak ułatwić - poza wykresem skrótowo omówionym w poprzedniej notce, w filmie znajduje się mapa wydarzeń. Pomińmy, że na niej czas uniwersalny UTC* biegnie nieco inaczej niż na wykresie powyzej, gdyż interesuje nas umiejscowienie w terenie bliższej radiolatarni NBD oraz zdarzenia TAWS#38.  Wykresy dopasowujemy tak aby te zdarzenie wystapiły w tych samych miejscach na osi poziomej,

image

Okazuje się że brzoza rosła tam, gdzie Nowaczyk z erudycją absolutnego analfabety umiejscawia niebywałe wydarzenia areodynamiczne**, co pioci kwitują słowami "kurwa mać". A gdyby do synchroniezacji użyć z dolnej mapy FMSów to brzoza powędrowłaby jeszcze trochę w lewo. 

Jakoś tam wytlumaczyłbym sobie że w swojej karierze badacza katastrofy intelektualnej własnej Nowaczyk mógł nie naktnać się na wiedzę, iż nie da się użyć liniowej skali czasowej do opisu ruchu na takiej mapie ale czemu u niego samolot przebywa w tym samych interwałach czasowych dłuższe odcinki  choć z zapisów parametrów wiadomo że jego prędkość malała to już pozostanie jego tajemnicą .
Na samym wykresie parametrów też nie pasuje nic do niczego.
image

------------------------------------

* Wybór tego czasu jest bezsensowny, ponieważ jako jedyny zapisywany jest w urządzeniach z mała dokładnością jednej sekundy, podczas gdy FDR zapisuje część parametrów z dokładnościa 0,125 s. a przy użyciu CVR teoretycznie możliwa jest jeszcze większa dokładność.   
** Areodynamika - nie mylić z aerodynamiką - to stworzone przez Nowaczyka narzędzie doprowadzania do omdlenia publiczności w salach parafialnych i klubach gapola; on od 10 lat tak to wymawia a przedtem pewnie nie słyszał.. 


Wykop Skomentuj7
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale