47 obserwujących
1130 notek
823k odsłony
  289   0

Lee Oswald, Ali Agca i Ten Trzeci

„Mamy wiele głośnych zdarzeń czy niewyjaśnionych zabójstw - przypominam sprawę Kennedy’ego czy zamachu na Jana Pawła II, gdzie do dzisiaj nie ma jednej, ostatecznej wersji. Zawsze w przypadku takich rozbieżności i niejasności w tle są służby specjalne, nie wątpię, że w tym przypadku jest identycznie”

Tak zapewne po wizycie w prokuraturze. ktorą zapowiadała już miesiąc temu i zapoznaniu się z materiałami zgormadzonymi przez prokuraturę Ziobry, czyli wynikami licznych ekspertyz wykonanych w zagranicznych laboratoriach powiedziała Małgorzata Wassermann.

Wassermann to prawniczka z jakimś tam doświadczeniem i nawet jeżeli przeważa w niej polityk to resztkami instynktu prawniczego powinna się kierować. Cóż więc powiedziała jako prawnik - że mimo niemal sześciu lat kierowania przez polityka wyznaczonego przez Kaczyńskiego prokuratura nie znalazła nic, co potwierdzałoby zamachowy bełkot Macierewicza - innego polityka wyznaczonego przez Kaczyńskiego. 

Jako polityk uciekła się do porównań ze zdarzeniami, o których wiadomo że były zamachami i wiadomo, kto był bezpośrednim wykonawcą. W przypadku zamachu na JFK być może padły jeszcze inne strzały, tym niemniej tytułowych wykonawców pojmano. 

Załóżmy że katastrofa smoleńska była zamachem, za tytułowym Trzecim stały służby i "Gdy odrzucisz to, co niemożliwe, wszystko pozostałe, choćby najbardziej nieprawdopodobne, musi być prawdą." (Artur Conan Doyle) więc odrzućmy to,  o czym dowiedziała się w prokuraturze nasza Małgorzata - że wybuchowo-zamachowy bełkot Macierewicza nie ma żadnego umocowania w faktach. Pozostaje nieprawdopodobne, że za plecami Protasiuka stały służby a skoro wiemy kto za jego plecami stał - Błasik i Kazana to lepiej chyba odrzucić założenie i przyjąć wersję MAK, KBWL i zespołu biegłych prokuratury.

Być może za dużo od polityków wymagam ale w propagandowym zapędzie nie należy gubić logiki.

Lubię to! Skomentuj31 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale