50 obserwujących
1358 notek
904k odsłony
  2632   1

Wybuch 100 metrów przed brzozą w raporcie Macierewicza to oszustwo

Marek Dabrowski - do niedawna jeden z najważniejszych czlonków podkomisji Macierewicza słusznie pisze "manipulowano zapisami rejestratorów parametrycznych poprzez nieuzasadnione technicznie wzajemne przesuwanie wartości poszczególnych, pojedynczych zarejestrowanych parametrów w funkcji czasu tak, aby uzyskać dodatkowy argument o wybuchu w skrzydle, gdy samolot miał jeszcze znajdować się na dużej wysokości" 

Ja nawet wiem skąd on to wie chociaż oszustwo - zapewne "profesora" Nowaczyka - jest niebywale prymitywne. W raporcie jest wykres parametrów. Fioletowym kolorem naniosłem odległość od środka sygnału markera NDB do miejsca opisanego w raporcie jako "Brzoza". Biorąc za podstwę wyrysowany odcinek o długości 96,5m, odległość od NDB do brzozy wynosiłaby około 270 m podczas gdy rzeczywiście wynosjła około 210 m. 
image

Też na fioletowo zaznaczyłem rzeczywiste położenie brzozy na wykresie. Widać, że dopiero po nim występuje pierwsze zarejestrowane normalnie niemożlie równoczesne wychylenie się obu interceptorów lotki, na podstawie którego KBWL wyznaczyła czas uderzenia w brzozę. 

W filmowej wersji raportu oszustwo było to samo.

image

Więcej było tylko nieuctwa ponieważ mapa była opisana liniową skalą czasu chociaż samolt nie poruszał się ze stałą prędkością i nie po prostej.

Notkę można traktować jako uzupełnienie notki you-know-who 


Lubię to! Skomentuj123 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka