Michał Jaworski Michał Jaworski
248
BLOG

Obligacje baranowskie.

Michał Jaworski Michał Jaworski Polityka Obserwuj notkę 29

Dyskusja o projekcie znanym jako CPK po wykrzyczeniu wszystkich argumentów politycznych, militarnych, cywilizacyjnych skupia się na gospodarczych. Jak w każdej poprzedniej dziedzinie można przedstawić wiele argumentów za i wiele przeciw a skoro znalezienie firmy, która podjęłaby się audytu było niemożliwe, sprawa nie jest prosta - moim zdaniem, ponieważ jedna strona oczekuje odpowiedzi "nigdy" a druga "natychmiast". W takiej sytuacji mogłoby się wydawać, iż nawet osiągnięcie rozwiązania tylko  częściowo satysfakcjonującego obie strony jest absolutnie niemożliwe, tymczasem rozwiązanie takie jest pod ręką - dosłownie a nie "tuż za rogiem".
SĄ NIM OBIGACJE, ZE SPRZEDAZY KTORYCH ZOSTAŁABY SFINANSOWANA BUDOWA CPK WYMIENNE NA AKCJIE TEGO PRZEDSIĘWZIĘCIA PO JEGO OURUCHOMIENIU. W TEN SPOSÓB KAŻDY, KTO WIERZY W EKONOMICZNĄ SENSOWNOŚĆ PRZEDSI,ĘWZIĘCIA - A JEST TO MNIEJ WIĘCEJ POŁOWA NARODU - BĘDZIE MOGŁ SWĄ WIARĘ UCIELEŚNIĆ A W PRZYSZŁOŚCI CZERPAĆ Z NIEJ KORZYŚCI POZWALAJĄCE MU NA SFINASOWANIE CYWILIZACYJNEGO GÓROWANIA NAD NIEWIERZĄCYMI W CPK. OCZYWIŚCIE NIE TLKO OBYWATELE - RÓWNIEŻ IMPORTERZY, EKSPORTERZY, PRZEWOŹNICY ORAZ WSZYSCY WIETRZĄCY W TYM PRZEDSIĘWIZIĘCIU INTERES WZIĘLIBY UDZIAŁ.  WARUNEK JEST JEDEN - ABY NIE BYŁY TO FIRMY PAŃSTWOWE.

Bardzo były fizyk teoretyk, do 1982 pracownik naukowy. Autor referatu na I Konferencji Smoleńskiej. Dzisiaj sam zdziwiony, skąd w tym temacie i miejscu się znalazł. Archiwalne notki: http://mjaworski50.blogspot.com/ Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności ale też podejrzany o przynależność do niedorżniętej watahy współpracowników gestapo.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka