Blog
dawniej kaczazupa
Michał Jaworski
Michał Jaworski Dinozaur gorszego sortu
46 obserwujących 648 notek 599621 odsłon
Michał Jaworski, 6 grudnia 2018 r.

Waga gestów - koszulka Wałęsy

470 48 0 A A A

image

Gest wazy tyle, ile ten co go wykonał.
Gdyby nie podniesione pięści wspaniałych czarnoskórych biegaczy, być może czarnoskóry jegomość  serdecznie wyciagajcy dłoń do Lecha Wałęsy nie zostałby czterdzieści lat po olimpiadzie pierwszym czarnoskórym prezydentem USA.

Lech Wałęsa zdecydował się na wykonanie gestu, który według niego jest potrzebny i tylko w jego wykonaniu może mieć znaczenie. We wspólczesnej historii taki gest mogliby jeszcze wykonać Ghandi, Mandela, Dalaj Lama i chyba już nikt więcej.
Czy taki gest był potrzebny - gdyby w pobliskich i biskich nam Węgrzech nie działo się to, co się dzieje,  pewnie nie, ale na naszych oczach kraj, który niedawno razem z nami zrzucił brzemię realnego socjalizmu nadzorowanego przez wielkiego brata zaczyna pogrążać się w autorytaryzmie a rządząca w Polsce partia z podziwem i zazdrością spogląda w tamtą stronę.
imageZ wielkich tego świata G.H.W.Bush był chyba najbardziej autentycznym przyjacielem Polski, Solidarności i Wałęsy.
Do końca swojego życia zachował wtażliwość na ważne sparwy społeczne. Na zdjęciu obok G.H.W. Bush pół roku wcześniej na pogrzebie swojej żony Barbary . 


imageNa inny temat - wyrokiem sądu LW ma przeprosić Jarosława Kaczyńskiego, jednakże ustne uzasadnienie wyroku niemal wprost wskazuje kierunek, w jakim ma pójść odwołanie Wałęsy. Równie ciekawą sytuację może wykreować Wałęsa samodzielnie zmieniając tekst  zasądzonych przeprosin, gdyż wydarzenia mogą się rozwijać na tle wymuszania przez opozycję dochodzenia do prawdy.
Opublikowano: 06.12.2018 18:04. Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 11:36.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Bardzo były fizyk teoretyk, do 1982 pracownik naukowy. Autor referatu na I Konferencji Smoleńskiej. Dzisiaj sam zdziwiony, skąd w tym temacie i miejscu się znalazł. Archiwalne notki: http://mjaworski50.blogspot.com/ Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności ale też podejrzany o przynależność do niedorżniętej watahy współpracowników gestapo.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @gini  II Ps. Ja już skończyłem pisanie po to aby kogoś zainteresować. Teraz piszę to, co...
  • @gini  Przecież nawet miałaś carte blanche. Hetmana polego Misia Misiewicza nigdy nie...
  • @quwerty  "Ale czekam  na ruch fizyków smoleńskich"  A opinia tych ze szkoły ci nie...

Tematy w dziale Społeczeństwo