13 obserwujących
2570 notek
732k odsłony
159 odsłon

Opozycja dąży do pozostawienia Polski bez prezydenta.

Wykop Skomentuj13

"Budka poinformował też, że nie ma żadnych uzgodnień w sprawie poparcia przez całą opozycję w Senacie poprawki o odłożeniu wyborów na czas po 6 sierpnia."

"Chcę jasno zadeklarować: Koalicja Obywatelska jest gotowa do wyborów w każdym konstytucyjnym terminie "

. "Dotyczy to też terminu 28 czerwca, choć Budka zwrócił uwagę, że PKW wskazała, iż potrzebuje 30 dni od zarządzenia wyborów, by je zorganizować. "

"My te wybory wygramy'

    Czy Budka kłamie ?

„Może być tak, że Polska nie będzie miała prezydenta, konstytucja przewiduje taką sytuację. Ja bym się tego nie obawiał” - przekonywał w TVN 24 marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

"W trakcie rozmowy marszałek Senatu przyznał, że bierze pod uwagę wariant, w którym wybory zostaną przeprowadzone po 6 sierpnia, a więc już po zakończeniu kadencji prezydenta Andrzeja Dudy."

"Powaga Rzeczypospolitej nie ucierpiałaby na tym, gdyby 6 sierpnia prezydent Duda opuścił swój urząd '

"Dodał, że w takiej sytuacji obowiązki prezydenta przejmuje marszałek Sejmu, bądź Senatu. Na jakiej podstawie? Tego nie wyjaśnił. Zaznaczył również, że termin 28 czerwca jest mało prawdopodobny '

"Wielu samorządowców, pocztowców mówi, że termin wyborów 28 czerwca to bardzo napięta data w sensie przygotowań i może lepsza byłaby data 5 lipca czy 12 lipca"

To samorządowcy decydują o dacie wyborów ?

Wykop Skomentuj13
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale