16 obserwujących
2658 notek
756k odsłon
  115   0

Mutti na emeryturę, nic dziwnego, hołd należy złożyć następcy.

Donald Tusk jest niezwykle dbającym o własne interesy politykiem. O sympatiach i zasługach dla niemieckich interesów nie wspomnę. Niemiecka kasa na utworzenie partii jak ujawnił publicysta, wybór kariery w UE, zamiast pracy w Polsce itp, interesy, które można wymieniać bez końca- Tusk ma ogromne zasługi.

Nie dziwi mnie więc, hołd złożony przez Tuska nowemu przywódcy niemieckiej partii władzy Arminowi Laschet.

 na zjeżdzie CDU.

Czyż to nie pięknie mówi Tusk ?

„Jakby ktoś mnie zapytał, na kogo naprawdę mogłem liczyć w naszych staraniach o utrzymanie wysokich standardów naszego przyjaznego życia, to bez wahania wskazałbym na CDU. To CDU zawdzięczamy w dużej mierze, że nie zatraciliśmy wolności, uczciwości przejrzystszości i prawdy w walce z tendencjami autorytarnymi, z korupcją, kłamstwem i populizmem”

„Wasz sposób rządzenia był i jest błogosławieństwem nie tylko dla Niemiec, ale i całej Europy, dla waszych wschodnich sąsiadów"

  „Ciężar tej odpowiedzialności spoczywał w ostatnich miesiącach na barkach trzech wspaniałych kobiet, Angeli Merkel, Annegret Kramp-Karrenbauer i Ursuli von der Leyen”

Tusk ma nadzieję, wierzy, że CDU będzie dalej walczyć o wolnościową demokrację. Z cierpliwości niemieckiej nie jest w pełni zadowolony, liczy na trudne decyzje. Ciekawe jakie ?

 „Apeluję do waszej stałości w naszej wspólnej walce o wolnościową demokrację, również w naszych własnych szeregach. Jak już powiedziałem, wszyscy cenią waszą cierpliwość, ale w walce o obronę naszych wspólnych wartości trzeba będzie podjąć trudne decyzje. Wasze jednoznaczne stanowisko będzie decydujące i tym samym na wagę złota. Jestem pewien, że również tutaj nas nie rozczarujecie. Dziękuję!”

Chyba nikt nie podważy mojego poglądu, że Merkel promowała Tuska. Odejście Mutti na emeryturę stanowi zagrożenie dla kariery tego młodego jeszcze ambitnego polityka. Powrót do Polski, w której należałoby włożyć dużo wysiłku i pracy nie jest zachęcający, choć jak nie będzie wyjścia to i to jest dobra kasa. Siemoniak gotowy pomóc "Jeżeli Tusk zdecyduje się wrócić do krajowej polityki, to trzeba znaleźć dla niego miejsce", ale Budka tak skory do komentowania jakoś milczy na ten temat.

" Nie potrafię ocenić, czy będą takie okoliczności, w których będzie do polskiej polityki wracał, natomiast obserwuję co robi, widzę jego ogromne zainteresowanie i ogromną wrażliwość na polskie sprawy. Jednak kreślenie jakiegoś scenariusza politycznego jest w tym momencie przedwczesne. To sam Donald Tusk musiałby się określić i wtedy trzeba szukać miejsca dla niego " chwali Siemoniak, ale czy KO zgodzi się stworzyć dla Tuska scenariusz polityczny ?

Tusk jednak nie jest skory do pracy w Polsce, zrezygnował z kandydowania na Prezydenta. liczy na początku na zwycięstwo opozycji. Nie jest zadowolony z opozycji. "Będę zadowolony z opozycji wtedy, kiedy wygra wybory. Trochę czasu musi minąć, bo to jeszcze 3 lata, jeśli nie będzie wcześniejszych wyborów, a niewiele na to wskazuje. " Jak widać po spotkaniu z Lempart nie liczy na szybki efekt "Strajku Kobiet" w obaleniu rządu PiS. We wcześniejsze wybory nie wierzy.

Natomiast Niemcy to jest poziom, wpływy w Europie pierwszorzędna, klasa, poparcie i protekcja CDU to jest coś to było widać w ukłonach Tuska wyrażanych w ich ojczystym języku niemieckim, który Tusk zapewne zna bezbłędnie, no i ten gdański żuraw w tle pewnie podłechtał wspomnienie o Wolnym Mieście Gdańsk. "Pokora i miłość do niemieckich władców trudna wprost do uwierzenia" - jak zauważa jeden z publicystów.

Mam nadzieje, że po tak wspaniałej ocenie niemieckiej partii jednak Donald Tusk nie straci poparcia niemieckiej politycznej elity i znajdą mu odpowiedni etat. Byłoby dobrze bo strach pomyśleć jakby oszczędny Tusk, miał rządzić Polską po pandemii, skoro w czasach "zielonej wyspy" wydłużył czas pracy dla przyszłych emerytów i pozbawił obywateli ich kasy z OFE. To po rozrzutności pisowskiej...strach pomyśleć.


Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale