Kazimierz Demokrata-Polski Kazimierz Demokrata-Polski
237
BLOG

Niemcy dzielą i blokują imigrantów.

Kazimierz Demokrata-Polski Kazimierz Demokrata-Polski Niemcy Obserwuj temat Obserwuj notkę 5

"Rada miasta Lampedusa ogłosiła w środę wieczorem stan wyjątkowy po 48 godzinach ciągłego napływu imigrantów na wyspę."

Włoski rząd Meloni ma problem, został pozostawiony sam. Nic dziwnego, taki rząd, nie pasuje UE. 

Zadziwiająca sytuacja nagle na Italię, znienacka nastąpiła inwazja imigrantów. Nie do lewackiej Hiszpanii, nie do Francji, nie na Maltę, ale do tej prawicowej Italii. Ciekawe. 

"Ktoś te procesy uruchomił, ktoś nakręcił, ktoś podtrzymuje. Ktoś kibicuje tym masowym wycieczkom, zamazuje ich sens eksponowaniem indywidualnych tragedii, do których przecież w takiej masie musi dochodzić - i na to liczą przemytnicy oraz dyktatorzy z nimi współpracujący." 

"W ostatnich latach okazaliśmy solidarność i gościnność, ale teraz jesteśmy zmęczeni i wykończeni i nie mamy struktur ani logistyki, aby sobie z tym wszystkim poradzić' mówi burmistrz Lampedusy

Jak mówi Matteo Salvini "jest to akt wypowiedzenia wojny, działania mające na celu zaburzenie równowagi w Europie."

"W tej chwili, w hot spocie, w punkcie pierwszego kontaktu, gdzie doszukuje się tożsamości tych, którzy docierają do wybrzeży Europy – tam przebywa prawie 7 tys. osób."

"Migranci niszczą swoje linie papilarne, żeby ukryć swoją tożsamość" ; "Setki migrantów uciekły z ośrodka rejestracji na włoskiej Lampedusie i rozeszły się w różne miejsca na wyspie"

I co, jaka jest reakcja UE ? Oczywiście, jaka może być wobec rządu G Meloni ?  „Niemcy zawiesiły do odwołania dobrowolne przyjmowanie migrantów z Włoch” wcześniej zrobiła Francja zmartwionego Hollanda.

Niemcy, Francja zamknęły granice dla imigrantów, którzy dotarli do Italii, czyli traktują wybiórczo imigrantów, blokują ich przyjazd. Gdzie ta solidarność ? Ci imigranci z Białorusi czy Słowacji zostaną przyjęci, z Italii nie. Jak rząd kanclerza lewicowego może tak postępować, tak dzielić ludzi. A ta z wspaniałymi osiągnięciami von der Leyen, co robi ?

I to jest prawdziwy obraz władców Europy.

"Zgodnie z obowiązującym prawem azylowym UE osoby ubiegające się o azyl, które przenoszą się do innego państwa członkowskiego bez pozwolenia, powinny zostać odesłane do pierwszego kraju wjazdu."

Zatrważające sceny z Lampedusy pokazują bezradność zachodnich przywódców UE.

I pomyśleć, że gdyby PO wygrała wybory...interesuje sie polityką, historią, literaturą, turystyką, filmem, fotografiką; kocham demokrację i prawde nieznosze obłudy fałszu i piaru

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka