Blog
Moje zapiski
MrSomebody
MrSomebody Zwykły człowiek
4 obserwujących 126 notek 116959 odsłon
MrSomebody, 9 stycznia 2017 r.

Kolejne "kwiatki" szefa MSZ

96 1 0 A A A

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski wypowiadając się na temat ewentualnego poparcia Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej postawił 3 warunki przed byłym polskim premierem. Ma to być promowanie interesów Polski w Europie, informowanie o działaniach polityków na Zachodzie i lobbowanie celem ulokowania Polaków na wysokich stanowiskach. Wypowiedzi tego ważnego urzędnika wskazują na to, że kompletnie nie nadaje się na tak wysokie stanowisko, gdyż pan minister nie raczył zauważyć, że Donald Tusk nigdy nie działały w interesie naszego kraju, a często wbrew polskim sprawom.

Przypomnijmy chyba najsłynniejszy cytat Donalda Tuska czyli „polskość to nienormalność”. Wypowiedź ta jest właściwie streszczeniem drogi politycznej byłego polskiego premiera. Tusk jako jeden z trzech „tenorów” - założycieli Platformy Obywatelskiej (obok Macieja Płażyńskiego i Andrzeja Olechowskiego) stworzył partię będącą kolejną mutacją nieboszczek Unii Demokratycznej i Unii Wolności. Dla wielbicieli tych formacji autorytetami byli tacy ludzie jak choćby Tadeusz Mazowiecki czy Bronisław Geremek. Nad ich wiernością w młodości wobec komunistycznych władz spuśćmy litościwie zasłonę milczenia i ograniczmy się co owi panowie robili w połowie lat 80-tych. Jako przedstawiciele tzw. konstruktywnej opozycji już 30. października 1984 odbyli jedno z kolejnych spotkań z generałami Wojciechem Jaruzelskim i Czesławem Kiszczakiem zaczynając budowę III RP nad umęczonymi zwłokami bł. księdza Jerzego Popiełuszki. To wtedy, wedle redaktora Wojciecha Sumlińskiego ustalono kształt naszego kraju i zapewniono bezkarność komunistycznym bandytom z Kiszczakiem na czele. Magdalenka i Okrągły Stół miały być już tylko teatrem i przypieczętowaniem tego układu.

Już sama wiedza o takich praktykach „autorytetów” powinna skazać na infamię i niebyt kolejne formacje i ludzi głoszących ich poglądy. Przypomnijmy plujących na własny kraj ministrów spraw zagranicznych czyli rzeczonego Geremka i Władysława Bartoszewskiego. Wszyscy mają w pamięci czym zakończyła się osławiona „transformacja” dokonana przez Leszka Balcerowicza i jego dobrego przyjaciela, a dziś europosła PO Janusza Lewandowskiego. Wreszcie 8 lat rządów PO to czas jawnej aktywności przeciwko interesom własnego kraju Donalda Tuska i jego świty. Weźmy Smoleńsk i działanie przeciw własnemu prezydentowi, a po katastrofie oddanie śledztwa czekiście z KGB czyli Władimirowi Władimirowiczowi Putinowi. Dodatkowo, wyjątkowo niekorzystny kontrakt na dostawę gazu z Rosji „dzięki” czemu w Polsce mamy najdroższy gaz w Europie. Jeśli komuś mało, to warto przypomnieć o zniszczeniu Stoczni Szczecińskiej, wyrzuceniu kilkunastu tysięcy ludzi z pracy i marazm, z którego Szczecin nie może się wydźwignąć do dziś.

To tylko kilka przykładów. Zaledwie „wierzchołek, wierzchołka góry lodowej” jak mawia red. Sumliński. Widząc te działania nie powinno być żadnej mowy ani dywagacji na temat poparcia Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej. Człowiek, który od 30 lat temu uznał, że polskość to nienormalność i potwierdził to wieloma czynami za które powinien odpowiedzieć przed prokuratorem i sądami miałby dbać o nasze interesy. Pusty śmiech mnie ogarnia, gdy czytam te bzdury wypowiadane przez szefa MSZ. Swoją drogą aktywność pana ministra Waszczykowskiego wydaje się ograniczać do występów medialnych i zaproszenia Komisji Weneckiej oraz konserwowania starych układów w ambasadach i na placówkach. Wystarczy wspomnieć telenowelę z resortowym ambasadorem w USA Ryszardem Schnepfem czy ważne stanowisko dla kolegi po fachu generała Marka Dukaczewskiego z Zarządu II Sztabu Generalnego (wywiad wojskowy PRL) Piotra Puchty. Współpraca z ministrem Geremkiem widać wpłynęła na obecną aktywność polityczną ministra i najlepszą wiadomością byłaby szybka dymisja i powierzenie tego stanowiska komuś kto nie kompromituje się na każdym kroku swoimi działaniami, wypowiedziami i nie działa w interesie naszego kraju.

Źródła:

Sumliński, Wojciech. (2014). Lobotomia 3.0.

TVP INFO

Telewizja Republika

http://www.bibula.com/?p=89300

http://www.pch24.pl/minister-waszczykowski-o-szansach-na-druga-kadencje-tuska--sa-trzy-warunki,48643,i.html

http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/5951-ujawniamy-agent-wojskowej-bezpieki-dostal-wazne-stanowisko-w-msz

Opublikowano: 09.01.2017 16:19.
Autor: MrSomebody
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Wierzący katolik, z zawodu anglista i człowiek o wielu zainteresowaniach. Miłośnik teleturnieju "Jeden z Dziesięciu". Politykę i życie publiczne obserwuję odkąd pamiętam. Piszę w tym temacie od około roku.

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • Nie byłbym taki pewny tego, że Konserwatyści "nie mają z kim przegrać".
  • W oparach absurdu to jesteś ty sam.
  • Owi "uchodźcy sprowadzą kolegów i rodziny. Pan burmistrz widać rozumem nie grzeszy.

Tematy w dziale Polityka