Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2228k odsłon
  84   0

Tusk za ograniczaniem suwerennosci Polski.

 

„- Jestem zwolennikiem zwiększania uprawnień władz europejskich. UE jest chyba pierwszym kluczem naszego bezpieczeństwa w przyszłości, rozumianego bardzo szeroko - gospodarczo, cywilizacyjnie. To wynika z historycznego elementarza - uważa premier. Źródło tutaj
Jeżeli Tusk chce zwiększyć uprawnienia wladz europejskich, to znaczy ze chce zmniejszyc tym samym uprawnienia wladza polskich .
Warto byloby rozpoczac dyskusje jakie kompetencje panstwa polskiego Tusk chce ograniczac. Wiadomo . Wejscie do euro / wyjatkowo nieudolnie przeprowadzane/ ogranicza suwernennosc monetarna i finansowa. Ale o euro to juz wiemy.  W jakich to innych dziedzinach mamy mieć ograniczone przez premiera kompetencje.  Wydaje się ze takie pustosłowie jest tylko uklonem w strone Niemiec. Tusk mowi. Tak , chcemy ograniczyc suwerennosc Polski, ale tym tubylcom nie będziemy mowic o jakie dziedziny chodzi. Kaczynski nazywa politykeTuska Landyzacja  / czytaj tutaj/ . czyli polityka wasalizacji Polski, czy już  raczej ziem polskich w stosunku do Niemiec , czemu ograniczanie kompetencji wladz polskich ma służyć. Warto tu wspomniec o istnieniu dwoch koncepcji jednoczenia Europy. Koncepcja Ganleya i jego parti Libertas /czytaj tutaj/  zakłada przejecie kompetencji od panstw narodowych  przez demokratycznie wybieranego prezydenta Unii Europejskiej i demokratycznie  wybierany Parlament Europejski . Warto dodac tez ze ganley przestrzega ze druga koncepcja, oparta n Traktacie Lizbonskim sluzy Niemcom .
Druga koncepcja jednoczenia Europy jest koncepcja Niemiecka ,oparta wlasnie na Traktacie Lizbonskim . która odebrane kompetencje panstw narodowych oddaje faktycznie w rece Niemiec, które niedemokratyczne, biurokratyczne struktury sa w stanie zdomionowac zakulisowa gre.
I tutaj wydaje się ze Kaczynski ma racje oceniając politykeTuska jako proniemiecka i faktycznie  landyzujaca Polske . Gorace poparcie Tuska i reszty Platformy Obywatelskiej dla Traktatu Lizbonskiego i tworzenie wokół niego glebokiego podzialu politycznego jest niepokojace Warto zwrocic uwage na drobny wydawalo się szczegół jakim sa autostrady. Otoz układ i czas budowy tych autostrad dzieli Polks nadwa rejony. Zachodni integrujący się z Niemcami / np. Szczecin jest polaczony autostrada tylko z Niemcami , nie ma polaczenia z zadnympolskim miastem/ oraz wschodnia czesc Polski skazana na stagnacje nie polaczona z niczym . O problemie tym czytaj tutaj.
Kolejna wypowiedz Tuska – „Unia Europejska jest genialnym wynalazkiem, który unieważnia nasz dramatyczny geopolityczny dylemat. Jeśli bowiem nie wyrwiemy Polski z zaklętego dylematu Niemcy Rosja, to Polska nigdy nie będzie bezpieczna - mówi w rozmowie z Polityką Donald Tusk. „ źródło tutaj
Otoz Tusk nie ma pojecia o czym mowi lub tez celowo mowi o Unii Lizbonskiej jako miejscu zakończenia tego dylematu. Unia Lizbonska , ktorej to nazwy pozwole sobie uzyc na okresleni eUnii Europejskiej po przjeciu Traktatu Lizbonskiego będzie realizowala niemiecki plan rozwiązania polskiego zaklętego dylematu.Wchloniecie gospodarczego ,kulturowego i politycznego Ziem Polskich przez Niemcy . Najpierw terenow odzyskanych a pozniej centralnej i wschodniej Polski. Niemcy za to blokuja w interesie Rosji strategiczny cel Polski , który realizuje Lech Kaczynski, czyli odbudowy I Rzeczpospolitej wewnatrz Unii , poprzez przyłączeni Edo Unii Ukrainy i Bialorusi.
Problemem Polski jest to ze jedynie male partyjki i to bardzo niejednoznacznie popieraja plan Ganleya  osłabienia Niemiec i stworzenia silnego panstwa Europejskiego . Platforma i Tusk biora za to udzial w budowei Uni Europejkiej , której opiera się na politycznej ideei   Swietego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego . czytaj tutaj   
 
 
Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale