Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2229k odsłon
  51   0

Czy Tusk bedzie ofiara antypolskiej prowokacji Putina 1 IX

 

"Na razie przewidujemy, że premier Putin będzie w Polsce tylko 1 września i spotka się z Donaldem Tuskiem w Gdańsku"- tłumaczy DZIENNIKOWI charge d’affaires Ambasady Rosji w Warszawie Dimitrij Polianski. …”"Organizatorem ewentualnej wizyty premiera Rosji jest kancelaria premiera. Jest to szczebel relacji rządowych, dlatego Kancelaria Prezydenta RP nie dysponuje żadnymi szczegółami dotyczącymi tej wizyty"- takie oświadczenie otrzymaliśmy wczoraj od biura prasowego głowy państwa” źródło tutaj
Sa dwa wytłumaczenia faktu ze Putin nie spotka się zglowa panstwa polskiego Kaczynskim. Albo Tusk znowu był zajety jakimis amatorskimi dzialniami na boisku sportowym , albo walka z Kaczynskim tak go zaślepiła ze dziala z każdym, nawet godzac w polska  racje stanu byle tylko uderzyc w Kaczynskiego.
Warto przypomniec jaki związek ma polska racja stanu z Rosja i Putinem. Poska  racja stanu jest odbudowa I Rzeczpospolitej. Mamy historyczna okazje aby po ponad dwustu latach ponownie stworzyc wspolny obszar gospodarczy i polityczny z pozostałymi Ziemiami Rzeczpospolitej , czyli Ukraina i Bialorusia. Aby  to osaignac musimy wymusic na Rosji i Niemczech  przyłączenie Ukrainy i Bialorusi  do Unii Europejskiej. Poiltyke Kaczynskiego , który konsekwentnie realizuje utracony przez Dmowskiego plan Pilsudskiego sfederowani ziem I Rzeczpospolitej Michalkiewic nazywa „ polityka  Jagiellonska”.   Polityka Jagiellonska jest polska racja stanu. Dzieki synergi odbudujemy wspolnie potege sfederowanych narodow. Ostrze  tej polityki jest wymierzone w Rosje. Manewr Kaczynskiego   postulując wlaczenie Gruzji i Ukrainy do Nato I Unii Europejskiej skutkowalby otoczeniem Rosji . Polaczenie rozszerzenia  Unii na Kaukaz z postulowanym przez Polske przyjeciem Turcji do Unii otworzyloby droge do dalszej ekspansji politycznej i gospodarczej Turcji w poludniowych zasiedlonych przez  turkamnskie / tureckie / spolecznosci republikach postsowieckich. A to pozwoliloby jeszcze bardziej Rosje osłabić.
Naszymi strategicznymi sojusznikami sa Ukraina i Gruzja . Nie powinnismy pokazac ze Putin wasalizuje Tuska , bo tak należy odebrac jego laskawa zgode na spotkanie Tuskiem ale nie z Kaczynskim, bohaterem narodowym Gruzji.
Na koniec wypowiedz profesora Pomianowskiego w którym tak okresla faktyczne cele Rosji
 ´Jak w razie konfliktu powinna zachować się Polska?
Na pewno nie powinna ograniczać się do wizyt dostojników na polu – daj Boże, niedoszłych – walk, zwłaszcza gdy ekscelencje nie mają w kieszeni podpisanego traktatu lizbońskiego, tj. poparcia UE. To, co kraj nasz może i powinien teraz mieć na widoku, to los Ukrainy. Jest kolejna na liście sierot po imperium i o Ukrainę właściwie im chodzi. Gruzja to dla nich przygrywka.” Calosc tutaj
Kaczynski powinien zrobic mocny ruch. Podpisac Traktat Lizbonski tylko wtedy, gdy Ukraina zostanie wlaczon Ado NATO i oficjalnie zaproszona  do Unii. A mialby mocen etyczne podstawy do takiego szantazu. W kocu przez 600 lat szliśmy z Ukraincami razem przez historie. Nasza losy nadal sa splecione. To Niesiolowski marze powiedział . „Bez wolnej Ukrainy nie ma wolnej Polski”    
 
  
Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale