Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2219k odsłon
  28   0

Demokracja zgina glowe merowi Moskwy Lyzkowowi

 

„Naczelnik jednej z dzielnic Moskwy tak pewnie się czuł na stołku, że postawił sobie okazałą daczę w... miejskim parku” …Na parkowej ziemi szybko wyrosły dacze ogrodzone wysokimi płotami i strzeżone przez uzbrojonych ochroniarzy. Kiedy płoty, ochronę i domy pokazały dwa kanały rosyjskiej telewizji, sprawą zajęła się prokuratura. Akty oskarżenia są już gotowe.”.. Oficjalnie mer Moskwy Jurij Łużkow zwolnił prefekta okręgu północno-zachodniego Wiktora Kozłowa na jego własną prośbę. Ale w Moskwie, podzielonej na okręgi – każdy wielkości Warszawy – w których prefekci sprawują władzę absolutną, nikt w to nie wierzy.”… Jednak teraz sytuacja dojrzała do spektakularnych posunięć, bo zbliżają się wybory władz Moskwy”

zrodlo tutaj

Rosja symbol korupcji / chociazw rankingach Polska Tuska sciga się z Rosja o palme pierwszeństwa/ i zdemoralizowania. Rosja to panstwo symbol władzy służb bezpieczeństwa i donosicieli . Wszechpotezny Lyzkow, z którym musi się liczyc sam Putin magle zmusza swojego zausznika i czonka wlasnego gangu politycznego do dymisji. Odebral mu feudalne włości . Czyzby Kozlow był nielojalny lub ni edzielil się lupami z hersztem / Lyzkowem/ Nic podobnego.
Lyzkow przerazil się demokracji, skulil ogon przed mieszkancami Moskwy. Ze  strachu przez mechanizmami demokratycznymi  wyrzuci kumpla. Bo nawet  tak manipulowani ludzie jak moskwiczanie mogą wyrwac się spod kontroli i wyrzucic Lyzkowa z roboty.
Oczywiście problem demokracji i jej upowszechniania się , nawet w skorumpowanej Moskwie należałoby rozpatrywac raczej w teori systemow , które jako struktury opisywala często Staniszkis . Staniszkis jest jedynym , niedocenianym u nas naukowcem ,który mowic o problemach społecznych opisywal je jako systemy i struktury.  
Dlatego tak wazen jest unowocześnienie Polski i wprowadzenie nowoczesnej demokracji z systemami jednomandatowymi, wybieralna wladza wykonawcza i referendum jako źródło zatwierdzania i stanowienia prawa.
Marek Mojsiewicz   
Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale