Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  390   0

Rokita o "slepocie "Tuska " i nedzy cywilizacyjnej Polski

„Narastają niebezpieczeństwa, których nie było widać. A Tuskowy paradygmat polityki jest na nie ślepy.”…” Geopolityka wokół Polski się wali.”….” Nie widać, ale tak się dzieje. Idzie dekoniunktura geopolityczna na skalę niemożliwą do przewidzenia dziesięć lat temu.”…Unia i NATO są w głębokim bezwładzie i kryzysie. Stają się zupełnie innymi organizacjami niż te, do których przystępowaliśmy.” …W ogóle nie wiadomo, czym będą za parę lat i czy przetrwają w kategoriach naszego życia. Polska szkoła wchodzi w okres degradacji, a uniwersytety nie pełnią misji cywilizacyjnej, gdyż tak bardzo zapadły się już w drugorzędność. Eksperci mówią, że od 2013 roku zacznie się trwały okres deficytu energetycznego. Dobrze, że Tusk podjął kwestię elektrowni atomowych, ale powstaną one za 15 – 20 lat, a po drodze jest 15 lat próżni. Jesteśmy bezradni wobec procesu społecznego starzenia się, a ustrój konstytucyjny – wbrew temu, o czym zapewniają nas tendencyjni prawnicy – wykazuje coraz częściej swoją niemoc.”Calosc wywiadu tutaj
Rokit ato juden znajinteligentniejszych polskich politykow, górujący znacznie nad majacym inteligencje aparatczyka Tusku / inteligencja aparatczyka to taka polska odmiana słynnej inteligencji emocjonalnej /. Zreszta zapewne z powodu swoich kompleksow na tym tle Tusk tak zaciekle zwalaczal Rokite. Pewnie z trudem rozumiał pojecia jakimi  operuje Rokita .
Ale wracajmy do istotnych i zwlowrozebnych dla Polski spostrzeżeń Rokity. Elektrownia atomowa na swiety nigdy, bo tym może się skonczyc 10 ,15 , a może 20 albo 30 lat perspektywy jej budowy. Oznacza to całkowite uzaleznienie Polski od dostaw energi z Niemiec. Niemcy nie kryja się z tym ze licza na to ze Tusk w odpowiednim momencie da im zielone światło dla North Stramu. Plus niemiecki plany dostw 15 procent calej energi dla Unii Europejskiej z elektrowni słonecznych Sahary. Dostaw, które będą kontrolowane  przez Niemcy. Oraz planow Niemiec ominiecia Unii Europejskiej i zapenienia sobie niezależnych dostaw Helu3 z Ksiezyca. Paliwa dla przyszłych ‘czystych’ elektrowni termojądrowych.
Brak elektrowni jadrowej to  by mocze ostateczny hamulec dla perspektywicznego przemyslu samochodow elektrycznych.
Rokita obawia się o przyszłość Unii Europejskiej i NATO. To jest dodatkowym argumentem za moim postulatem odbudowania I Rzeczpospolite poprzeez wlaczeni Ukrainy i Bialorusi do Unii. Byloby to ubezpieczeniem dla nas ze nawet gdyby Unia sie rozpadla to wyjdziemy z niej jako silna odbudowana I Rzeczpospolita z potencjalem terytorialnym , gospodarczym i ludnościowym mogącym zagwarantowac jej samodzielny byt polityczny i pozycje cywilizacyjna. Nie do przecenia jest tutaj polityka wschodnia Kaczynskiego do tego zmierzajaca.
I na koniec uwaga Rokity o prawdziwym upadku cywilizacyjnym Polski. Drugorzedne Uniwersytety i degradujące się szkoly. Nalezaloby bic na alarm. Ale Tusk jest slepy. No może nie on tylko jego paradygmat. I tutaj warto byloby poprosic Rokite o rozwiniecie tez tego paradygmatu.
Ja bym skromnie streścił trzy  podstawy paradygmatu Tuska. Glupimi lepiej się rzadzi, czyli upadek szkol jest na reke władzy , jak ja nazywa Rokita hegemnonstycznej  ,  Walesa uber alles. Slynny atak n Uniwersytet Jagiellonski za Zyzaka , blokowanie Migalskiemu kariery naukowej za donosicieli. Trzecia podstawa to program  , porównywalny jedynie z programem Kennedego  wyslania Amerykanow na Ksiezyc . Pamietacie panstwo te slowa prezydenta USA. Robimy to nie dlatego ze to jest latwe , ale wlasnie dlatego ze jest to trudne. Oni maja plany kosmiczne i Ksiezyc a my  na miare naszych wyzwan cywilizacyjnych program Tuska budowy boisk wiejskich, szkolnych i wszelakich „ Orlik „   
I na koniec jego obawy o niewydolność naszego ustroju konstytucyjnego. A Tusk jest tak chwalony przez konserwe konstytucyjna z Kuczynskim na czele ze nie dopuszcza do zmian konstytucji, ze nie dopuszcza do zdemokratyzowania Polski i do doprowadzenia ze wladza wykonawcza ma mandat demokratyczny a nie partyjny. Jest chwalony za to ze jedynie obiecuje okręgi jednomandatowe, co byloby  zgodnie z przysłowiem ze podpalacz sam pierwszy wola „pali się ”   
 
Tekst „Do Panstwa Europejskiego po politycznym trupie Niemiec „ wysle jutro  
 
Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale