Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2229k odsłon
  52   0

Kaczynski o budowie Polski Korporacyjnej Zagrozona demokracja

 

„Lech Kaczyński o projekcie PO nowelizacji ustawy o prokuraturze rozdzielającej funkcje ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. „…„jeżeli rząd nie ma w pewnym sensie prokuratury, to w ogóle nie może odpowiadać za bezpieczeństwo– tłumaczył. Prezydent uważa, że ustawa doprowadzi do powołania korporacji mającej wielką władzę nad ludźmi, która przed nikim nie będzie odpowiadała. – Przy tej konstrukcji mamy do czynienia z kolejnym elementem korporacyjnej Polski – mówił w Spale.” Calosc tutaj
Nikt powany ni Mozie ze Polska jest państwem demokratycznym. Byloby to niepowazne . W powaznych rozmowach o polskiej demokracji uzywa się slowa fasadowa. Cos takiego na pokaz, aby maluczcy myśleli ze mogą decydowac o tym co się w Polsce dzieje. Kaczynski uzyl slowa Polska Koroporacyjne. Komunisci uzywali slowa demokracja ludowa. Ja osobiście wolalbym zyci w kraju demokratycznym w którym mógłbym wybrac sobie w wyborach bezpośrednich wladze wykonawcza. Chciałbym zyc demokracji w ktorej referendum zapobiegaloby kupowania pakietu wymysłów wyborczych roznych klki partyjnych. Wezmy przykład. Po obiecuje niższe podatki, invitro, proniemiecka polityke zagraniczana.  A Polacy by chcili od nich niższych podatkow , ale woleliby np. proukrainska polityke zagraniczna. W referendum można by ten pakiet rozbic zmusic zwycieska partie aby jej przywodcy  odstapili od jakis swoich projektow np od In vitro. Ale tworcy konstytucji  wyszydzili biednych polaczkow i ustanowili 50 procentowy prog , który referendum czyni wanym , ni emowic już o slabym umocowaniu procedury referendum. Prezydenta Moz eteorrtycznie wybrav jednd obywatel , ale wygrac referendum juz nie.
Wrocmy do Polski Koroporacyjnej. Na czym poleg a zagroznei dla demokracji. Na powolywaniu coraz większej ilości  instytucji i urzędów wyjetych spod demokratycznej procedury i kontroli .
Jak będzie powoływany prokurator generalny „Zdaniem PO ustawa ma zapobiec ręcznemu sterowaniu prokuraturą. Co zawiera? Kluczowa zmiana polega na tym, że od kwietnia 2010 r. minister sprawiedliwości nie będzie jednocześnie prokuratorem generalnym. Tego ostatniego ma powoływać prezydent na sześcioletnią kadencję spośród dwóch kandydatów wskazanych przez Krajową Radę Sądownictwa i Krajową Radę Prokuratorów.” Zrodlo tutaj
Przeciez to jest zwykly beczelny zamach na demokracje. No bo jeśli obaj będą  agentami rosyjskim , jeśli obaj będą zwiaznai ze zorganizowana przestępczością. Oczywiście nie  mam  na myli tej udowodnionej  przez sad. Chodzi mi na przykład zwykle biesiadowanie z agentami rosyjskimi jak w przypadku Oleksego , czy wspolen party z gangsterami jak w wypadu słynnego sędziego z pomorsko kujawskiego. W koncu prezydent będzie mogl dokonac wyboru. Jakiego , na pewno smiesznego .
Sprawa Olewnika pokazala jaki mamy wymiar sprawiedliwości. Czy raczej brak jakiegokolwiek wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Regula Sun Tzu , statega chinskiego zakładała ze najskuteczniejszy spoob podporządkowywania sobie jakiegos panstwa to doprowadzeanie do rozkładu jego struktur i krowani a kreatur na najwyzsze stanowiska państwowe.
Pomysl całkowitego zdjęcia i tak slabej kontroli demokratycznej znad urzedu prokuratora jest jaskrawym przykładem dalszej demoralizacji polskiej klasy politycznej.
Urzad prokuratora powinien być rozdzielony od rzadu ale PROKURATOR GENERALNY POWINIEN BYĆ WYBIERANY W WYBORACH POWSZECHNYCH.
Biedny Kaczynski probuje ratowac resztki demokracji w Polsce. Opisywalem jak urzad skarbowy na prosbe prokurutry doprowadzil do upadku firme. Tragedia Olewnikow to również tragedia polskiej demokracji. Bezsily tej demokracji , to los obywateli , ktorych ani prokuratura ani sady nie mogą ochronic. To bezsilna , nie mogaca roztoczyc opieki nad slabymi  Rzeczpospolita, która nierządem stoi.
Platforma Obywatelska , Tusk i SLD będą mieli na sumieniu kolejnych Olewnikow , kolejne ofiary potężnej korporacji , nad która nikt już nie będzie miał kontroli.          
  
Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale