Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  52   0

Sikorski prezydentem a Rokita premierem ?

Staniszkis w ostaniej wypowiedzi zasugerowala ze wybijanie Tuskowi pretorianow ma służyć utorowaniu drogi do prezydentury komus trzeciemu. Ja już od ponad  roku twierdze ze Tusk zosatl celowa „wrobiony”  w prmeirowanie w przededniu kryzysu , aby moc pieknie upasc i cala wine za niego wziasc na siebie. A nowa twarz obejmujaca schede po Tusku latwo dobiegnie do prezydenckiej mety w auroli tego, który wyciąga kraj z kryzysu. Tusk wraz ze swoja gwardia stawal się coraz silniejszy , o duzo za silny jak na namiestnika. Juz Rokit apisal o „hegemonizacji „wladzy przez Tuska . Media zachodnie już rok temu twoerdzily ze Sikorski jest w kraju powaznie brany jako kandydat na prezydenta. Za to nasmiewano się z Tuska , z jego nieudolności w rzadzeniu. Przewidywalem ze podmienienie Tuska nastapi na wiosne. Będzie do tego czasu wystarczająco wykrwawiony aby bez wiekszych zgrzytow przekazal pałeczkę temu trzeciemu, temu ,który może wygrac z Kaczynskim.
Tuska zaczeto osłabiać już  od czasu afery z Komorowskim i jego kontaktach z WSI. Komorowski, silny człowiek  w otoczeniu Tuska zostal w pewien sposób pozbawiony elekcyjności, czyli wyeliminowano z gry o schede po Tusku. Tusk zorientowal się ze Sikorski jest przygotowywany na jego nastepce i staral się osłabić medainly sukces jaki moglo dac Sikorskiemu kandydowanie na szefa NATO. Celem kandydowania Sikorskiego na szefa NATO ni ebylo zwycięstwo, bo jego kandydatura była z gory przegrana , ale pokaznie go jako meza stanu z którym licza się w Europie , a jego klesak to wynik jego nieprzejednanej  postawy antyrosyjskiej. Tusk zaczni tracic w sadazach, ale aby caly plan się powiodl  Platforma musi utrzymac poparcie.Olechowski z Piskorskim oskrzydlili Tuska i zagrozili aparatowi Platfromy ze mogą im odebrac glosy . Oczywiście po upadku Tusak można by utworzyc koalicej wyborvza i oddac kilka stanowisk i miejsc ludziom Olechowskiego i Piskorskiego .  Kaczynski widzac co się dziej zaproponowal Tuskowi wyjscie awaryjne. Kolaicje PiS ludowcy , SLD i przedterminowe wybory. Dzieki temu Tusk stracilby szanse na prezydenture i wladze wykonawcza ,ale utrzymalby kontrole nad Platfroma.Ostatnie dni w których Tusk traci drużynę z która kontrolowal Platforme mogą zdecydowav ze ten scenariusz jest już nieaktualny. Widzac co się dzieje Tusk w swoim przemowieniu na Helu wykazal uleglosc w stosunku do niemieckich interesow i niemieckiej polityki zagranicznej licząc n aich poparcie w walce o fotel prezydenta Polski.. Niestety Sikorski w swoim manifeście politycznym również odrzucil dalsze prowadzenie przez Polskie polityki jagiellońskiej. Ziemkiewicz przewrotnie odnosząc się do wypowiedzi  Sikorskiego pytal się jaka ma być cena za bycie przez Polskie satelita .
Po ostatnich wydarzeniach  , w skutek których najwierniejsi pretorianie Tuska zostaja politycznie wybici  należy zadac sobie  pytanie, kto ma stanac na czele Platformy po upadku Tuska i kto ma być przyszłym premierem. Stawialbym na Rokite. Kontrolowany przez niemiecki kapital  Fakt zapewnil mu przetrwanie w przestrzeni publicznej i zaopatrzyl w gore pieniędzy. W jednej z gazet podawno ze sama odprawa to 540 tys zlotych. Kwota wystarczajaca aby moc bez zmartwien natury fianansowej oddac się zyciu politycznemu. Rokita to jedyny polityk oprocz Kaczynskiego , który ma potencjal meza stanu. O czym najlepsi swiadczy jego ostatni wywiad z Janke dotyczący zagrożeń natury geopolitycznej , przed jakimi stoi Polska. Ostrz jego postulatow  wynierzone jest w niemiecka racja stanu  i sprzeczne z kierunkami niemieckiej polityki. Realizacja zas jego postulatow pozwolibany odbudowac silna pozycje Polski w kategoriach politycznych, gospodarczych i technologicznych.
O ile wedlug mnie Sikorski będzie pewnym nastepca Tuska tuz po jego upadku, to Rokita bedzei miał za zadanie utrzymac wysokie notowania PO jako jej kandydat na premiera. Tym bardziej ze Rokita zawsze powtarzal ze interesuje go realna wladza ,a ta w polskim systemie politycznym znajduje się  w rekach premiera.  
Tak wiec może dojsc do tandemu. Prezydent Sikorski i premier Tusk   . Tylko czy Polska może mieć premiera, którego program polityczny oparty jest na bronienu polskiej i racji stanu i zamiarze  gruntownej modernizacji kraju.     
 
Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale