Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2219k odsłon
  124   0

Kuczynski o gigantycznej superstrukturze powiazan

„Chodzi o głoszony przez braci Kaczyńskich, najczęściej i najpełniej przez Jarosława, a także przez ich partię pogląd o układzie, podskórnej, gigantycznej superstukturze powiązań oplatającej kraj i zamieniającej formalne instytucje demokracji w fasadę.”…” Ta superstruktura składać się miała z nomenklatury komunistycznej, peerelowskich służb specjalnych i części dawnej opozycji demokratycznej, która zaprzedała się czerwonym, stanąwszy tam gdzie ZOMO”… Ja na razie widzę dyskwalifikujące i także odrażające, paskudne kolesiostwo kilku polityków PO. Do afery daleko.”…” Napisałem, że CBA powinno być rozwiązane lub poddane detoksykacji, odtruciu” …„"CBA ma rodowód wyrastający z obsesji, którą opanowana jest czołówka rządząca, że w Polsce istnieje podziemny układ przestępczy, głównie "postkomunistyczny", docierający wszędzie. Partyjne i obsesyjne poczęcie to gwarancja, a w każdym razie ogromne niebezpieczeństwo, że urodzi się potwora, chorobliwie zmotywowaną strukturę do pościgu za enigmą, za mgławicą. Jak pięciuset zajadłych i suto opłacanych ruszy do walki, a nie znajdą tłumu winnych, to zaczną dobierać z niewinnych".” Calos ataku Kuczynskiego na CBA i Kaminskiego tutaj
Kuczynski jest jednym z głównych ideologow  konserwy ustrojowej,grupy ponadpartyjnej , która  zaciekle zwalcza proby modernizacji kraju poprzez  zmiany ustrojowe. Kuczynki niedawno wychwalal Tuska za to ze ten w tym kierunku …nic nie robi. Podkreslal jak cudowna mamy konstytucje i docenial wysilki Tuska , który daje odpor na wezwania do zmian.
Polska jest w czolowce najbardziej skorumpowanym krajow  Europy, i swiata . Bardzo dobrze umotywowana teza ze Polska jest demokracja fasadowa nie dociera do Kuczynskiego. Dl aniego Polska nie jest demokracja fasadowa, w ktorej gangi polityczne kontroluja partie. Co jest powodem ze kaza partia jest zbudowana na zasadach zaobserwowanych w stadach  szympansow / polecam tutaj książki opisujące sposób przejmowanii utrzymywania wladzy w stadach naszych krewniakow. Polega on na istnieniu samca alfa / kiedys Zakowski określił Michnika mianem samca alfa polskiej polityki , ale. chyba zrozumial swoja gafe , bo pozniej już przestal używać analogi wziętej  z zycia szymapansow na okreslenie Michnika . / oraz grupy , która kolegialnie sprawuje kontrole nad stadem. To jest cecha systemu proprcjonalnego w ktorym samiec alfa np. Tusk oraz grupa w ktorej jest tym samcem alfa przydziela miejsca na listach wyborczych.  Faktycznie kontroluje partie. Nastepnie gang polityczny z samcem alf Ana czele dokonuje selekcji negatywnej . Nie najlepsi, nie najuczciwsi ,alel najbardziej lojalni , na których ma się haka, na tyle głupi ze nie mogą zagrozic pozycji samca alfa oraz grupy na ktiorej  tenze samiec stoi. Inna ciekawa analogi ajest to ze w stadzie szympansow , nastepuje wymian calej grupy , razem ze samcem alfa , jeśli powstanie inna wystaczajaco silna grupa .
I Kuczynskiemu ten system pasuje. Gdyby wprowadzic system jednomandatowy , jednoturowy to gang na czele z samcem alfa mialby duzo mniejsze mozliwosci z obsada mandatow. Widzimy to na przykładzie coraz lepszego zarzadzania miastami polikimi, gdzie przy wyborze włodarzy istniej system jednomandatowy dwuturowy. Gdyby zlikwidowac druga ture system bylby jeszcze uczciwszy. Zainteresoanych odsylam do książki Przystawy , w któro rej opisuje on opierajac się na teori gier mechanizmy społeczne występujące przy roznego rodzaju systemach elekcyjnych. Do tego gdyby przekazac wladze wykonawcza wybranemu w wyborach powszechnych prezydentowi to caly system Kuczynskiego leglby w gruzach.
Kuczynskie za wszelka cene broni chorego układu konstytucyjnego jaki istniej w Polsce. Ukladu , który jest źródłem patologi wystepuejcej w polskim zyciu społecznym.
Przeciez gwardia Tuska , która teraz jest odsuwana na niby dzialala na jego korzysc. Przeciez Tusak albo jest ulomny intelektualnie / co pośrednio sugeruje Michalkiewicz nazywając patrzenie na mecze pilkarskie rozrywka plebsu. Tusk zgodnie z ta defirnicaj jest czescia plebsu , a plebsu raczej się nie posadza o zbyt rozwiniety intelekt / albo musial dostrzec ze cos niedobrego dzieje się z ta ustawa.
Czyzby chodzilo o gromadzenie pieniędzy przeznaczonej na kampanie wyborcza w tym prezydencka w tak zwanej „czarnej kasie. Pamietajac o aferze z ksiazka Tuska „wydana na bilbordach” przez Palikota nie dalbym zlamanego centa za uczciwość Tuska.
Kuczynski pisze o kolesiostwie kilku politykow Platformy ale dodaje do afery daleko . Już sam fakt ze nie widziw tym afery jest afera. Kuczynski natychmiast pobiegl na pomoc swojemu pupilowi, który ma dalej dbac aby chory ustroj trwal , w którym kolesiostwo, bo przeciez nie afery  by się systematycznie powtarzaly.
Ten kto obserwuje nadreprezentaywnosc  byłych donosicieli, byłych członków WSI i SB w gospodarce, mediach, kulturze ,a nawet w Kosciele nie ma wątpliwości ze istniały , jeśli nie istnieja kryteria wedlug których awansowano, zajmowano pozycje gospodarcza , i kryteriami tymi była przynależność do jakiejs organizacji. Komunistycznej.
Ale patent ten przejela również Opus Deii , inna organizacja ponadpartyjna, która wpiera się nawzajem w przejmowaniu stanowisk . Tak wiec mechanizm w którym przejmuje się wladze i wpływy  w chorym panstwie jest powszechny.
Chciałbym wrócić do slow Kaczynskiego w których pwoeidzial ze lobby obcych panstw hulaja po Polsce.
Przeciez jeśli to jest prawda to podstawowym celem kazdego takiego lobby jest ustroj panstwa, jego konstytucja , mechanizmy wylaniania elit politycznych. Jeśli racje ma Kaczynski to polska konstytucja jest efektem dziania takich lobby plus lobby członków organizacji, które dzieki takiemu ustrojowi mogą zapewnic swoim członkom nadreprezentatywnosc we wszystkich sferach .
I warto tutaj wrocici do tez Staniszkis, która mowi o systemach, sieciach  w tym wypadku wygenerowanych przez ustroj. Patologiczny ustroj będzie generowal patologiczne systemy, patologiczne reguly awansu, funkcjonowania w sferze publicznej , patologiczne reguly dzialnia w gospodarce.
CBA nie jest lekarstwem , bo tym bylaby zmiana konstytucji, zmana systemu wyborow sędziów, prokuratorow, i wiele innych reform . CBA jednie zapobiega zbytniemy wzmocnieniu się poszczegolnych patologicznych struktur , czy grup.
Rokita  niedawno pisal o hegemonizacji władzy przez Tuska. Do hegemonizacji władzy potrzebne sa pieniadze, pieniadze i jeszcze raz pieniadze. CBA wstrzymalo to hegemonizacje władzy przez Tuska i grupe jego najbliższych współpracowników. I az tyle . Nasza nedzna demokracja fasadowa jest i tak lepsza od patologicznej ukrytej dyktatury do ktorej prowadzi postępujące hegemonizajca władzy przez jakas grupe.
Przykład afery Chlebowskiego pokazuje jak takie pojedyncze strukturki, grupku lacza się w luzno powiazan strukture „ powiazan” , układ , który wcale nie musi mieć zorganizowanej struktury a jedynie reguly dzialania.  Jednapatologiczna grupka cvzy struktur kontsktujesie / spiskuje / z inna, ta znowu z inna na tej samej zasadzie i to jest wlasnie ten uklad .
Ilustracja jest sprawa Rywinajakas grupa chce  przejac od innej grupy  telewizje, jakas grupka  chce cos tam skomercjalizowac , ktos chec być szefem , jakas grupka potrzebuje pieniędzy na kampaniee wyborcza i cos dla siebie. Przy czym jedna grupka zostala wygenerowana przez jakas inna służbę komunistyczna, druga przez inna służbę , trzecia wygenerowala się z innej lojalnej wobec siebie grupki wyniku  itd. , itd.  Z niczego , z jakichs grupek opartych na lojalnosci i wspolnych interesach , tworzy się patologiczny ukadzik, który ma powiaznia z nastepny układzikiem. Po prostu ustroj i zasady elekcji oraz stanowienia prawa sa patologiczne i one genrujac patologiczne reguly gry .To one generuja ukladzik  Chlebowskiego, Rywina .
 
 
Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale