Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  45   0

Dlaczego media nie dobily Tuska

 

Wygląda to na nową jakość naszych mediów, bo - poza wspomnianym przypadkiem akcji przeciw Tymińskiemu - takiej jednolitości i takiej "szczelności" obrazu świata dotąd nie było.Alarmuje przychylny Tuskowi i Platformie Krzeminski na lamach Dziennika. Calosc tutaj 
Jak to się stalo ze najpierw nastapil zmasowany atak mediow na Tuska i jego rzad , atak ,który tak przerazil Krzeminskiego, Tak teraz nagle okazuje się ze media odnowa zaczely wspierac Tuska . Dlaczego media nie dobily Tuska i nie zmusily go do dymisji. Przeciez już zaczeto nawet spekulowac o aspiracjach Pawlaka do po raz kolejny objecia urzedu premiera. Dlaczego media , które od nowa zaczely wspierac Tuska odmówiły mu w takim razie swego wsparcia w czasie przesilenia afery hazardowej. Jezeli go tak popieraja to dlaczego dopuściły do praktycznego wybicia jego druzyny. Do drastycznego osłabienia rzadu Tuska.
Odpowiedz jawi się jedna . Jeszcze za wczesnie na zmuszenie Tuska do dymisji. Nadal musi robic za pozyteczny zderzak, który ma zamortyzowac polityczne efekty kryzysu gospodarczego. Na razei zostal na tyle osłabiony ze gdy przyjdzie czas jego ustapienia zrobi to bez zadnego większego oporu. 
Już ponad rok temu pisalem w czasie gdy Tusk i Platforma mialy ponad 60 procent popracia ze Tusk upadnie. Wydawalo się to twierdzeniem absurdalnym w momencie, gdy wiekszosc  mediow piala w zachwycie nad Tuskiem. Teraz nikt rozsadny nie uwaza już tezy ze Tusk może upasc, czy podac się do dymisji za absurdalna
Ci, którzy czytali moje posty sprzed roku wiedza ze  już w tym czasie typowalem na nastepce Tuska Sikorskiego. 
Powodem dla ktorego media nie dobily teraz Tuska jest czas. Gra musi być tak rozegrana, aby Sikorski zostal prezydentem, Platforma wygrala wybory, w tej sytuacji przedterminowe,  co gwarantuje ze swój człowiek zostanie premierem.
Aby to osiągnąć należało zabezpieczyc  się przed jak je nawal Rokita hegemonistycznymi posunięciami Tuska. Najpierw ograniczno wygorowane ambicje  Komorowskiego kroykotrwalym atakiem na   niego w związku z rewelacjami jednego z esbekow. W koncu zawsze mozna , gdyby nie zrozumial lekcji powtórzyć , ale już długotrwały i intensywny atak. Potem akcja Olechowskiego , który ostro skrytykowal Platforme i Tuska. Olechowski dokonal wspanialej  analiza politycznej  Platformy i Tuska oraz przedstwil rownie  swietny program naprawy panstwa. Werbalny. Razem z Piskorskim i jego Stronnictwem Demokratycznym dokonal oskrzydlenia Tuska. Olechowski stanowi zagrozenie dla dzialaczy Platformy ze jeśli nie stana w pewnym momencie  przeciw Tuskowi , to wrogie uczestnictwo Stronnictwa Demokratycznego w wyborach odbierze im po pierwsze duzo mandatow, po drugi zagrozi ponownemu przejeciu rzadu i synekur z tym związanych.
Kiedy nastapi upadek Tuska . W moich notakach z  pobiezna analiza sprzed roku tytpowalem ze najlepszym okresem  dla usuniecia Tusak będzie rok 2010. Boni w pewnym sesji potwierdzil moje  typowanie ,kiedy powiedział ze okres największego bezrobocia to rok 2010 . Rowniez dno kryzysu dosiegnie Polske w roku 2010. Tak się sklada ze mamy w tym roku wybory prezydenckie.
Najlepszy moment wedlug mnie dla usuniecia Tuska to wiosna 2010 roku. Jakis pretekst dla mediow się znajdzie np. kolejna afera. Bezrobocie będzie szalalo. Gospodarka będzie w okolicach kryzysowego minimum
Sikorski może stanac wtedy na czele rzadu Odbudowy Narodowej. Do czasu przyspieszonych wyborow parlamentarnych Wielka Koalicja Platformy, SLD, PSL, przy wsparciu Stronnictwa Demokratycznego , Olechowskigo i Kwasniewskiego  Wielki Rzad. Sikorski jako premier. Olechowski, Rokita, Gowin,  Pawlak, Zelichowski , Cimoszewicz, Napieralski.
Platforma i reszta koalicji wygrywa przyspieszone wybory w cuglach .Prawo i Sprawiedliwosc zostaje zepchniete na margines sceny politycznej   Nowy silny premier Sikorski w pierwszej turze wygrywa wybory prezydenckie .
Kto będzie premierem ?. To już zupełnie inna historia .
Oczywiscie scenariusz ,który przedstwilem nie musi się sprawdzic, ale fakt ze już ponad rok temu  w czasie apogeum sondazowym Tuska  przwidywalem   jego upadek daje jakies szanse na to nie jest nie możliwy.  
 
I jeszcze jedno pytanie. Kluczowe . Kto stoi za mediami   
Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale