Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  122   0

Krasnodebski. Tusk i Platforma zagrozeniem dla wolnosci,

"Gdyby udało się Tuskowi zostać prezydentem, a jego partia wciąż rządziłaby w kraju, to ten rodzaj koncentracji władzy, przy tej filozofii jest bardzo poważnym zagrożeniem dla wolności, którą wywalczyliśmy w 1989 r." - ocenił socjolog, prof. Zdzisław Krasnodębski. Według niego dwa lata rządów to czas stagnacji i propagandy.”.. "Ten rząd nie ma strategii rozwoju kraju,”…. Krasnodębski ocenił też, że obecny obóz rządzący "przedmiotowo" traktuje Polaków. "Największy zarzut wobec rządu Tuska to przedmiotowe traktowanie obywateli i brak uczciwej informacji o sytuacji w kraju i o planach rządu” … calosc tutaj
 
Dlaczego Krasnodebski uwaza ze Tusk zagraza wolności . Jakiej wolności. Wolnosci Polakow , czy wolności panstwa. Szkoda ze Krasnodebski nie rozwinął tego watku. Bo czy koncentracja władzy nie służyłaby  państwu. Przeciez wiele  srodwisk walczy , zreszta slusznie o demokratyzacje i wzmocnienie  kontroli nad władza wykonawcza. Chodzi o idee likwidacji urzedu premiera i przekazanie pelni władzy wykonawczej w rece prezydenta. Tutaj polecam projekt takiej modernizującej kraj zmiany zaproponowany przez  rzecznika praw obywatelskich.
Być może w zwiazku z patologienna konstytucja .Patologenna ponieważ jej efektem jest zacofanie naukowe, spoleczne, techniczne, edukacyjne i ustrojowe  kraju.
Ostatnio Palikot roztaczal wlasnie przed Krasnodebskim wizje absolutnej kontroli Platformy nad Polska. Prezydent z Platformy. Premier z Platformy. No a przy upolitycznieniu służb, sadow i prokuratury mozna mowic o Reczpospolitej Platformy  . Gangi partyjne  rządzące partiami politycznymi , calym krajem , rządzące dzieki prymitywnemu systemowi ordynacji proporcjonalnej .
Czy Krasnidebskiemiu chodzi o to ze przy niewydolnym ustroju wladza w rekach jednego gangu partyjnego oznacza  ustroj totalitarny. Media typu wieli brat, prokuratura scigajaca dysydentow, sadu i urzedy niszczace niepokornych. Sluzby usuwające z zycia politycznego przeciwnikow politycznych. Kapitalizm Kompradorski. Szkoly służące pranniu mozgu. Kler typu Zycinski i Dziwisz modlacy się za wladze . Tusk i Platforma u władzy na zawsze
Political fiction.  Czyzby. A może to na naszych oczach klasa polityczna zrzuca całkowicie i tak już iluzyjna kontrole spoleoczenstwa nad tym co się dzieje w kraju. Klasa rzadzaca i masa Polakow , tlum, tluszcza ,  przedmiot technokratycznych posuniec elity.
 
Krsnodebski napisal ze taka koncentracja władzy przy takiej filozofii jest zagrozeniem dla wolności .
Generalnie wynika z tego ze Tusk ze względu na swoja filiozofiie wladzty nie nadaje się nawet na” ciecia” w kancelarii premiera. Czy może filozofia Tuska nie jest zagrozeniem, kiedy jest tylko premierem.  Czy Tusk jest wrogiem publicznym numer jeden społeczeństwa polskiego ?Wedlug Krsnodebskiego tak. Dlaczego uwaza Platforme za organizacja stanowiaca zagrozenie dla swobod i wolnosci Polakow .Co z ustrojem w którym organizacje typu Platforma  stanowiace zagrozenie dla  demokracji mogą zdobywac wladze. Czy istnieje podejrzenie ze grupa ludzi, kontrolujaca Platforme zawiązała antypanstwo spisek, którego celem jest przejecie  absolutnej władzy w Polsce.
Temat poruszony przez Krasdnodebskiego warto rozwinąć ,poglebic i  poddac debacie.     
Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale