Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  56   0

Macierewicz, Platforma gwarantem własności i władzy oligarchii

 

 Macierewicz : „Między innymi w dążeniu do likwidacji niezależności IPN. W tym planie Platforma ma być gwarantem ponownego zamknięcia archiwów, w których są świadectwa zbrodni komunistycznych. W szerszym planie chodzi o stabilizację własności i władzy nowej oligarchii.” Źródło wypowiedzi tutaj
Coraz więcej osób zaczyna mówić o upadku demokracji w Polsce. Może i nie należałoby żałować wykoślawionej polskiej demokracji  opartej o postkomunistyczna konstytucje , której głównym twórcą był prawdopodobnie agent , co oznaczałoby że Konstytucje III RP faktycznie stworzyli mocodawcy agenta, czyli Rosjanie i Niemcy.  Ta prawdopodobnie stworzona  przez Niemcy i Rosje konstytucja jest jednak i tak dużo lepsza niż propozycje obozu Konsty -Tuskcji  , który i tak fasadowa demokrację w Polsce chce jeszcze bardziej ograniczyć. Zakrawa na chichot historii ,że Polacy będą przeciw własnemu rządowi bronili obcej spreparowanej przez obcego agenta , degenerującej strukturę  władzy  ustawy zasadniczej. Czyżby Polski rząd szedł jeszcze dalej w deformacji demokracji w Polsce.
Jedyną odpowiedzią byłoby stwierdzenie ,że nowa oligarchia była za słaba, w tym materialnie i  jeszcze nieskonsolidowana , niezintegrowana z mediami  oraz tym że  świadomość poprzedniego pokolenia była wyostrzona  na istnienie niekontrolowanej władzy oligarchii komunistycznej.
Należałoby sobie zadać pytanie  o zaprojektowane skutki  Konstytucji, której głównym twórca był Kwaśniewski  o sprawie którego tak pisze Ziemkiewicz  : „Rzecz w tym, że to właśnie ten sąd lustracyjny, na który się były prezydent powołuje, w tym właśnie wyroku, stwierdził, że to Aleksander Kwaśniewski, nie nikt inny, został przez SB zarejestrowany pod kryptonimem „Alek””.. źródło wypowiedzi Ziemkiewicza  tutaj   
Czy projektując strukturę Konstytucji zaplanowano taki rozwój wypadków. Degeneracje mechanizmów demokratycznych , powstanie jak pisze Śpiewak systemu władzy oligarchiczno wodzowskiej. Istnienie słabego państwa w którym jak oboje Olejnik i Brudziński się  zgodzili  służby specjalne  współrządzą. Czy Konstytucja była tak zaprogramowana, aby musiała powstać oligarchia polityczna , urzędnicza i kapitalistów kompradorskich , która będzie eksploatowała kraj wysokimi podatkami skutkującymi zacofaniem technologicznym , naukowym i edukacyjnym kraju. O polskiej nauce Rokita napisał ze jest w stanie upadku cywilizacyjnego , a Staniszkis w akcie rozpaczy proponowała aby zapomnieć o uczelniach i ratować co jeszcze jest do uratowania, czyli poszczególnych projektów badawczych.
I teraz wrócimy do bardzo daleko idącego stwierdzeni Macierewicza ,że Platforma stabilizuje maja tej i władzę nowej oligarchii. Platforma jak się przyznał Czempiński została wymyślona przez niego .Nazwał ją projektem , czyli czymś , co w skutek istnienia zaprojektowanych mechanizmów socjoinżynierii  osiąga określony kształt i zaczyna realizować określone zadania. Z wypowiedzi Czempińskiego wynikałoby  że Tusk ,i  Schetyna , to jedyni grupa narzędzi, która w zaprogramowanym środowisku będzie  realizowała realizacje stworzonego przez Czempińskiego projektu . Jakie mechanizmy i komu służące zostały zaprojektowane w czasie tworzenia Platformy. Czy już wtedy Platforma została zaprojektowana jako narzędzie ochrony własności nowej oligarchii . Czy Tuska ,Schetynę I Chlebowskiego można zaliczyć do nowej oligarchii, czy tylko są chłopcami na posyłki  nowej oligarchii , która ma faktyczna władzę ,władzę , która Tusk i Platforma ma stabilizować.
Kim jest ta nowa oligarchia, której własność i władze w szerszym planie ma stabilizować Tusk i Platforma?  Kto do niej należy? Szkoda że Macierewicz nie rozwinął tego tematu.
Na pewno propozycje Tuska nowej Konsty-Tuskcji ograniczające demokracje wpisują się w to co mówi Macierewicz. Nowa Oligarchii  zabezpieczyłaby sobie całkowita kontrolę polityczna nad krajem. Już teraz praktycznie uniemożliwiła przebicie się nowych mających zamiar  reformować Polskę podmiotów politycznych  . Dzięki ordynacji proporcjonalnej oligarchia zapewniła sobie mianowanie Sejmu. Bo trudno mówić o normalnej demokratycznej procedurze wyboru posłów  w sytuacji gdy poseł mający poparcie gangu politycznego i np. kilkaset głosów dostaje się do Sejmu a mający poparcie kilkudziesięciu  tysięcy nie.
Linki do wypowiedzi Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis Kaczynskiego  „Stronnictwo Pruskie i Jagiellonskie”
         
Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale