Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  426   0

Michalkiewicz o zdradzie naszych przywódców politycznych. Trakta

 

„Po ratyfikacji traktatu Lizbońskiego „Warto posłuchać  Michalkiwicza w jego sfilmowanym , trwającym ponad dwie i pół godziny wykładzie n temat Unii Europejskiej.
Michalkiewicz skoncentrował się na kilku punktach .Na fatycznej strukturze władzy w Polsce , postępującemu przekształcaniu jej w gospodarkę peryferyjna Niemiec o strukturze półprzemysłowo rzemieślniczej. Na realizacji przez Niemcy koncepcji gospodarki wielkiego obszaru, która to koncepcja powstała w 1915 roku zakładała ze gospodarka Niemiec potrzebuje sprzyjającego niekonkurencyjnego otoczenia, poturzebuje obszaru na którym funkcjonowałaby kraje pozostające pod polityczna i gospodarcza kontrola Niemiec . Michalkiwicz uważa że  Niemcy właśnie realizują ten scenariusz . Nawiązał do rozbicia Jugosławii , o które również oskarża Niemcy . które według niego zachęciły Słowenię i Chorwacje do ogłoszenia niepodległości.  Poruszył tez szereg innych wątków ,  w tym wymuszonej ekonomiczni emigracji .Ale najlepiej jest posłuchać  całość samemu . Po raz drugi podaje link do wykładu Michalkiewicza . Link tutaj   
 
Jedynym mankamentem wykładu był brak recept na odwrócenie niekorzystnych dla Polski i Polaków  trendów. Nie ma propozycji zmian ustrojowych w Polsce , chociaż wiadomo ,że Michalkiewicz jest zwolennikiem jednomandatowych okręgów wyborczych i systemu prezydenckiego ,które to rozwiązania uwolniłyby nas od istnienia demokracji fasadowej, na rzecz porządku demokratycznego.
Kwestia , która budzi niepokój jest kwestia wymiaru sprawiedliwości , w tym całkowity brak demokratycznej kontroli nad sędziami oraz utworzenie oligarchicznego urzędu prokuratora generalnego . Michalkiwicz widzi w utworzeniu tego urzędu  , pozbawionego jakiejkolwiek kontroli oraz w osobie prokuratora wyłanianego w oligarchiczny sposób zagrożenie dla wolności obywatelskich .
Michalkiwicz uwa ,że Polska utraciła niepodległość . I nie trudno się z nim nie zgodzić, jeśli zauważymy fakt ze prawa Unii Europejskiej są bezpośrednio wprowadzane na terytorium Polski . Propaganda mówiąca , że Polska jest niepodległa tylko utrudnia nam znalezienie się w nowej sytuacji.
Ja w odróżnieniu od Michalkiwicza uważam ten proces za pozytywny, podobnie jak było w sytuacji , gdy Polska utraciła suwerenność  w XVI wieku na rzecz Rzeczpospolitej, Rzeczpospolitej Obojga Narodów .
Zgadzam się również z Rokitą i Ganleyem ,że pełna integracja Unii , stworzenie demokratycznego państw federalnego rozwiązałoby polskie problemy. Ganley uważa ,że osłabiłoby to Niemcy . Rokita uważa że Zjednoczona Federalna Europa miałaby interesy tożsame z polskimi , czyli modernizacja ustrojowa ,  technologiczna, gospodarcza i naukowa Polski oraz realizacja celów polityki jagiellońskiej , czyli rozszerzenie na Wschód, Przyjęcie do Unii Białorusi i Ukrainy .  
 
Linki do wypowiedzi Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis Kaczynskiego  „Stronnictwo Pruskie i Jagiellonskie”

// wykopywarka wersja standardowa (72x65) var wykop_url='http://mojsiewicz.salon24.pl/144829,schetyna-i-tusk-to-laskawi-panowie-dla-polakow-konsty-tuskcja'; // Link do strony var wykop_title=document.title; // Tytuł strony (pobierany z ) var wykop_desc=encodeURIComponent(''); var widget_bg='FFFFFF'; var widget_type='normal'; var widget_url='http://www.wykop.pl/widget.php?url='+(wykop_url)+'&title='+(wykop_title)+'&desc='+(wykop_desc)+'&bg='+(widget_bg)+'&type='+(widget_type); document.write('');    
Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale