Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2231k odsłon
  42   0

Śpiewak o rozgrywce pomiedzy Tuskiem i Schetyna

 

Śpiewak : „Najpoważniejszym – jak sądzę - wyzwaniem jest potencjalny konflikt wewnętrzny, który grozi PO.
W rozgrywce pomiędzy Tuskiem a Schetyną (a o takim trąbią media) będzie miejsce tylko na jednego zwycięzcę. W tej walce musi być przegrany. Wewnętrzne rozdarcie partii, które przekłada się na wyniki sondażowe widać zresztą gołym okiem.”... "Tymczasem w Platformie brakuje przywódców, którzy mogliby przejąć władzę, a zarazem byli wiarygodni, odpowiedzialni i lojalni wobec Tuska. Wszyscy kandydaci, nawet jeśli posiadają jedną z zalet, to nie mają pozostałych. Konsekwentna polityka wewnątrzpartyjnej uniformizacji
i wycinania indywidualności doprowadziła do tego, że PO brakuje silnych osobowości – nagle okazuje się,
że na jednorodnym partyjnym tle najbardziej wyróżnia się Janusz Palikot, który z kolei nie ma szans na objęcie przywództwa”... ”Dziś ponad połowa Polaków nie wierzy w politykę gospodarczą rządu...”
”Polacy zdają sobie sprawę z tego, że kryzys się nie skończył i nie wiadomo, jakie będą jego konsekwencje. Zapowiada się wzrost bezrobocia, ucinane są budżety wszystkich instytucji. Przyszły rok może być najgorszy od lat, a rząd nie podjął prób reform związanych z pieniędzmi publicznymi...”
całość analizy Śpiewaka tutaj
 
Mój komentarz.
Warto przeczytać całość analizy Śpiewaka. Dotyczy ona nie tylko Platformy i Tuska na czym sie skupił ale całej sceny politycznej, jej skostnieniu, zlodowaceniu , patologicznemu wodzostwu oraz braku alternatywy. Dzieki temu własnie zlodowaceniu tej sceny oglądamy cały czas te same gęby, te same charaktery bez pomysłu na Polskę, skupione na utrzymaniu władzy wewnątrz parti i otoczone przydupasami.
Chciałbym zwrócic uwagę szczególnie na jedno spostrzezenie Śpiewaka. Na system wycinania osobowości
i uniformizacji wewnatrz partyjnej. Śpiewak pisze tutaj o tym samym, co Rokita. O chorej polityce obłakanego mirazem prezydentury Tuska, który wycina najlepszych mających osobowość polityków, a zostawia róznych karierowiczów, co to mają Tuska „za dotkniętego geniuszem przez Boga”.
Syndrom ideologi postkomunistycznej Kwaśniewskiego jest immanenetną cześcia charakterów polityków we wszystkich partiach politycznych. To Kwasniewski powiedział, że dobry polityk to taki który skutecznie zdobywa władzę. Bez programu, planu reform, wizji politycznej. Karierowicz. Bo karierowicz najskuteczniej zdobywa władzę. W demokracji fasadowej, w klientystycznym systemie wyborów proporcjonalnych. W PiS karierowicz europseł Kamiński, wierny uczeń Kwasniewskiego gotów jest poprzeć zwiazki partnerskie homosekusalistów dla kariery. I nikt w jego partii nie widzi w tym nic dziwnego. I Kaczynski i Tusk otaczają się karierowiczami bez charakteru i osobowości.
Szkoda że Śpiewak poza opisem powszechnej praktyki wycinania w partiach ludzi wartościowych, posidajacących osobowość nie próbuje podac recepty na ta patologie polskigo życia politycznego.
 Okregi jednomadatowe, system prezydencki, likwidacja dotacji dla parti z budżetu, czyli kieszeni polityków,  wprowadzenie drakońskich kar za posiadanie przez partie i polityków czarnych kas /lewych kas do których wpływaja nielegalne pieniadze/, likwidacja limitów we wpłatach na kampanie wyborcze.
Te racjonalne rozwiazania pozowliłyby zlikwidować demokracje fasadowa w Polsce i wprowadzic w miare normalna demokrację.
O wyższości systemu prezydenckiego nad parlamenartno gabinetowym najlepiej świadczy patologiczne zachowanie  premiera, który zamiast rzadzić zaniedbuje sprawy państwa tylko po to aby zostać prezydentem.
Nie jest to pierwszy raz, kiedy system parlamentarno gabinetowy pokazuje swoją słaboścc w tym wzgledzie. Słynne rzadzenie z tylnego siedzenia przez Kwaśniewskiego, Kaczyńskiego, linczujace sie nawzajem nie dopuszcajace do wprowadzenia reform koalicje, premierzy wciagani z rękawa.
Chwała Palikotowi, według Śpiewaka jednymu oprócz wodza politykowi Platformy posiadajacemu osobowość.
Linki do wypowiedzi Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis Kaczynskiego  „Stronnictwo Pruskie i Jagiellonskie”     
Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale