Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  1040   0

Korwin Mikke o nowych agentach w Sejmie, Senacie i Rządzie

Korwinn Mikke „ 7) Wreszcie sprawa ostatnia:agenci SB i WSI - to już historia. Problemem jest agentura ABW, AW, SKW, SWW – w obecnych władzach III RP. SB i WSI nikomu już nie mogą wydać polecenia służbowego – a te cztery mogą.Agentura ta storpedowała podjętą trzy lata temu przeze mnie i kilku Senatorów próbę złożenia Ustawy nakazującej MSWiA wycofanie swoich TW z Senatu, Sejmu i „Rządu”...” Powiedzmy jasno: nie jesteśmy przeciwko szpiegom, kontr-wywiadowcom, tajnym agentom ani współpracownikom: nie chcemy tylko pomieszania ról. Chcę – idąc na rozmowę z ministrem SZ – wiedzieć, że rozmawiam z ministrem SZ – a nie porucznikiem SKW!”... „Antoni Macierewicz ujawnił tylko bez'użytecznych agentów. Natomiast ¾ Senatu i Sejmu stanowili wtedy b agenci SB (i WSI – przecież Macierewicz nie miał dostępu do akt WSI – a tam, nie w SB, byli najważniejsi agenci!!) Ja np. jestem przekonany, żep.Lech Wałęsa, po zaprzestaniu współpracy z SB, został przejęty przez WSI. Przypominam też, żew IPN, w „zbiorze zastrzeżonym”, znajdują się akta 74 agentów najwyższego znaczenia – którzy ujawnieni nie zostali - a oprócz tegop.gen.Czesław Kiszczak wspomina o kilku, którzy współpracowali, alebyli tak cenni, że (na ich żądanie) nie sporządzano ich akt, ani nie podpisywali z'obowiazania!”...Całość  tekstu Korwina Mikke w którj opisuje wydarzenia zwiazane ze zgłoszoną przez UPR ustawa lustracyjna poprzedzające upadek rzadu Oleszewskiego„Bezpieka, lustracja – i p.Waldemar Pawlak” tutaj
 
Mój komentarz.
Historia lustracji, meandry walki o ujawnienie  to pasjonująca historia, warta nakręcenai nie jednego fabularnego filmu. Mało który kraj  ma tylu zdrajców i bohaterów co Polska. Amerykanie aby nakręcici film o podtekście patriotycznym muszą dobrze sie naszukac jakiegos bohatra. Polacy maja ich setki. Setki” Niezłomnych”. Ale nie na to chciałbym zwróci uwage.
Korwin Mikke napisał ,że juz trzy lata temu chciał razem z kilkoma senatorami zakazać piastowania funkcji senatora, posła i członka rządu agentom. Chodzi o agentów obecnych służb specjalnych III RP.
Jeśli to co pisze Korwin Mikke jest prawda to należy zadać obie pytanie jak to mozliwe ,że nie ma ochrony prawnej Sejmu iSenatu, o rządzie nie mówiąc.
Czy ci agenci sa agentami wpływu służb monitorujących procesy legisacycyjne , oraz procesy gospodarcze, społeczne i  polityczne na który maja ogromny wpływ najwyższe organy państwa.
Czy nie jest to zagrożeniem dal naszej lichej  fasadowej demokracji, oraz czy istnienie  tego rodzaju agentów nie hamuje, czy tez wrecz uniemożliwa rozpoczecie niezbednych reform i procesów modernizacyjnych naszgo panstwa i społeczeństwa.
Przeciez agenci wlywu najlepiej działają i sprawdzają sie w środowisku jak najmniej demokratycznym.
Dlaczego np Platforma zrezygnowala z demokrarycznej procedury prawyborów na rzecz poskomunistycznej metody mianowania kandydatów na posłów.
Agentom wpływu łatwiej jest „kupic „ sobie pierwsze miejsce na liście wyborczej od lidera niż zdobyć sobie je w wyniku prawyborów.Mogą to być pieniądze, czas antenowy, poparcie w rozgywkach wewnątrzpartyjnych.
Jeszcze gorzej byłoby dla agentów wpływu w wyniku wprowadzenia demokratcznej procedury ordynacji jednomadatowej w miesce fasadodemokratycznej ordynacji proporcjonalnej. Przeciez teraz taki agent ulokowany na drugim lub trzcim miejscu biorącym listy wchodzi do Sejmu majac np kilkast głosów poparcia.Wyborcy  nie znają ani jego samego ani jego programu, Nie mają jak zwryfikoc jego zyciorysu oraz wiarygodności.
Przeprowadzenie proponowanego przez Korwina Mikke zakazu sprawowania madatu poselskiego  i urzedów rządowych przez agentów biezacych słuzb zabezpieczałoby demokrację oraz dawało jakąs nadzieję na przeprowadzenie zmian ustrojowych oraz rozpoczecie modernizacji edukcji, nauki, gospodarki , logistyki , techniki.
Inne spojrzenie n ata sprawe ma  Michalkiewicz , który na wwykładzie we Wrocławiu powiedziła  ,że „nowa szlachtą „ sa członkowie słuzb specjalnych. Uważa to za rzecz normalna i naturalną. Ubolewa jednie ,że nowa polska szlachta nie jest suwerennym  włodarzem Polski ,że jest sprzedajna i wykonuje polecenia obcych państw.
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju”  
 
Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale