Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  64   0

Sojusz Rokity ze Schetyną?.PO Tuska przypomina watahę.

 

Rokita ”Z tego wszakże nie należy wnosić, iż Tusk traci właśnie partyjne „absolutum dominium”. Tak nie jest. Mechanizm jego kontroli nad całą PO (rozciągnięty także na rząd) polega bowiem na możliwości uruchomienia indywidualnego mechanizmu represyjnego wobec dowolnej osoby, od wielce wpływowego wicepremiera Schetyny po jakiegoś pozbawionego znaczenia krakowskiego aparatczyka Sularza. W każdej chwili każdy działacz PO musi czuć się zagrożony Tuskowym gniewem”..Szef klubu PO ograniczyłby skutecznie owo absolutum dominium tylko wtedy, gdyby potrafił posłom i senatorom zapewnić efektywną ochronę przed kapryśnymi represjami”..” niezadowolenia ze stylu władzy Tuska mogłyby się przekształcić w jakieś nieśmiałe próby zyskiwania podmiotowości czy względnej autonomiiprzynajmniej przez co bardziej utalentowanych polityków PO. Tylko to może powoli przekształcać PO w stronę normalności demokratycznej partii politycznej. Inaczej - używając zgrabnej metafory ministra Sikorskiego - będzie ona nadal bardziej przypominać watahę.”...Przemyślenia Rokity tutaj
Mój komentarz.  
Rokita w paru zdaniach dokonał opisu pozycji posłów nie tylko w Platformie ale praktycznie w każdej z pozostałych partii. No może w Platformie , dzieki większej zdolnosci Tuska ta pozycji posłów jest „podlejsza” . Posłowie wierząc opisowi Rokity to członkowie bandy wilków , watahy, ktorych basior, czyli Tusk może arbitralnie, bez powodu kąsac, a oni moga jedynie podkulić ogon. W zasadzie , nie powinniśmy wtracać się w sposób tresury jakiej poddawni są posłowie Platformy. W watahach koczowników mongolskich i tatarskich był wódz i „psy” czyli podwładni, którymi można było bezkarnie poniewierac. Chociaż warto zastanowić sie , czy Tusk nie stosuje celowo metody władzy  zaleconej mu przez naukowców zajmujących sie socjologia stada małp. Otóz małpy , a raczej herszt stada małp musi jakoś kontrolować swoich  posłów , przepraszam członow swojej watahy. W tym celu może użyc dwóch metod . Jedna polega na tym ,że istnieje kodeks i herszt karze za konkretne przewinienia. Metoda ta ma tą wadę, że małpy , czy posłowie szybko uczą się co jest zakazane i zaczynają te zakazy omijać Inna metoda , dzieki której małpy czy posłów można zmusić do większego strachu przed sprzeciwianiem się  lub działaniem na szkodę Tuska lub głównej małpy jest metoda karania na chybił trafił.Czasem najmniejsze przewinienie jest karane, a czasem gruba wpadka uchodzi. Chodzi o wytworzenie poczucia starchu i ciągłej niepewnosci jak dotkliwa będzei kara. O metodzie tej można przeczytać w ostatnich wydaniach Rzeczpospolitej .
Może jednak powinniśmy pochylić  sie liotościwie nad podłą kondycją psołow i działaczy Platformy. W końcu są nie tylko przedmiotem / nie maja podmiotowosci ani względnej autonomi  / watahy Tuska , ale również noszą tytuł reprezentantów narodu. Reprezentanci narodu to taka nowomomowa. Faktycznie są oni mianowani przez wodzów  partyjnych z ewentualnym udziałem oligarchii partyjnej. Wiec czyimi reprezentantami oni są.
Rokita niepisze o jakic instytucjonalnych metodach skończenia z hegemonia watażków politycznych ,a takim własnie watażka jest Tusk. Na szczęścei Rokta jest zwolennikiem ordynacji jednomadatowej i systemuprezydenkigo. Zdiagnozował patologie polskiego systemu politycznego nazwanego przez Śpiewaka wodzowsko oligarchicznym  i popiera demokratyczne rozwiązania pozwalające odzyskac przez społeczeństwo kontroli nad Sejmem  z rąk watażków politycznych.
Czytając  Rokitę, który zachęca Schetyne, aby ten przeciwstawił się Tuskowi i gdyby potrafił posłom i senatorom zapewnić efektywną ochronę przed kapryśnymi represjam ,czyli gdyby Schetyna wystapił przeciw Tuskowi.
Zbliżajaca sie kleska Tusaka wymusza przegrupowanie grup wPlatformie. Po powstniu   w Platformie koterii Palikot Komorowski byc może jesteśmy świadkami powstania koterii Rokita Schetyna. Kto wie czy przy zdolnościach organizacyjnych i aparatczykowskich Schetyny z bardzo dobrym programem politycznym Rokity nie byłoby to korzystne nie tylko dla Platformy , ale również dla Polski.
  
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju”  
 
 
Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale