Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2217k odsłon
  79   0

Sikorski.Naszym wspólnym celem jest europeizacja Białorusi.

Sikorski powiedziła to wczoraj w jednym z wywiadów telewizyjnych. Warto wsłuchiwać się w słowa Sikorskiego i poznawać jego poglady, cele oraz metody ich realizacji, gdyż jest to prawdopodobnie przyszły prezydent Polski. Jeśli chodzi o politykę narodowa polską / celowo użyłem takiej konstrukcji zdania /  to ani Sikorski ani Platforma i PiS nie mają żadnej spójnej koncepcji przystającej do dynamicznie zmieniajacej sie sytuacji . Wystarczy wspomnieć  słowa Kaczyńskiego w Edynburgu , kiedy to powiedział ,że emigranci to nieudacznicy. Świadczy to o kompletnym niezroumieniu   odmiennej przestrzeni ekonomicznej , politycznej i obszarowej w jakiej funkcjonuje naród Polski. Ani Kaczyński ani Sikorski nie dostrzegają ,a co gorsza nie rozumieją  jaki impakt ma to na istnienie, funkcjonowanie i definiowanie narodu polskiego .
Sikorski wykazuja dodatkowo całkowitą bezradność w formułowaniu intelektualnych podstaw nowoczesnego rozumienia istnienia narodu. Sikorski w swojej mowie politycznej, słynnym artykule , który zresztą został skrytukowany  przez Rokitę napisał o budowaniu w Polsce nowoczesnego państwa narodowego , w rozumieniu  politycznym a nie narodowym. Czyli , że Polska przestanie być państwem kierującym się interesami narodowymi a  stanie sie państwem ,  obszarem administracyjnym , w którym nazwa Polak będzie oznaczała po prostu mieszkańca Polski. O ile działania Sikorskiego oparte na tej idei sa w Unii Europejskiej  konsekwentnie realizowane , o tyle Sikorski realizuje zupełnie odmienną polityke na wschodzie. Jego polityka jest schizofreniczna.
Zaraz wytłumaczę dlaczego . Zostawiliśmy na pastwe losu i administracji państw europejskich  około 10 milionową diaspore polska na zachodzie .Jest ona eksplatowana, wynaradawiana, została zepchnięta do roli dołów społecznych.  Ani rząd Kaczyńskigo a tym bardziej rząd Tuska nie prowadzą żadnej polityki aby pomóc w utrzymaniu polskiej tożsamości narodowej, awansie społecznym ,politycznym i gospodarczym Polaków  w krajach zamieszaknia.
Zilustruje to jednym przykładem w związku z szykanami władz Białorusi w stosunku do Polskich organizacji.  W Londynie według szacunków mieszak około 400 tysięcy Polaków. Gdyby byli oni aktywni politycznie, czyli należeli do rónych brytyjskich organizacji politycznych i parti , to bez trudu zorganizowaliby duże manifestacje przed ambasada Białoruską i masowe protesty.Nie jako polskie partie narodowe ,ale zrobiliby to w ramach brytyjskich organizacji społecznych .  Do tego w wyniku tych działań doszłaby bardzo zła konotacja Białorusi w brytyjskiej opini społecznej.
Za to Kaczyński , rząd i Sikorski  popierają istnieni narodowej partii polskiej na Litwie / AWPL/ oraz parapartyjnej na Białorusi . Jest to błedem .Potrzebujemy ,z wajemnością zresztą Polaków na stanowiskach ministerialnych , w parlametach i w najwyższych władzach organizacji politycznych /partii / i społecznych na Litwie i Białorusi . Polskie organizacje powinny mięć wyłacznie charkter kulturowy i społeczny, a nie polityczny. Dlatego ,że wypłukuja najzdolniejsza politycznie polską młodzież z zycia politycznego Litwy i Białorusi .Polacy na Litwie są dramatycznie niedoreprezentowani w Sejmie i władzach Litewskich. Polacy na Litwie maja skandalicznie niskie wpływy polityczne. Na nasze własne życzenie.
Polska polityka narodowa powinna składać się z trzech płaszczyznach.Pierwsza to ta o której pisze Sikorski . Narodowość polityczna. Kazdy mieszkaniec Polski ma takie sama prawa i z politycznego punktu widzenia jest Polakiem . Wietnamczyk, Niemiec, czy Francuz ma prawo na równi z Polakami do wszelkich swobód i ochrony swoich praw.
Druga płaszczyzna . O ile Wietnamczy mający polskie obywatelstwo  ma prawo do ochrony swoich intersów jakkażdy obywtael Polski  , to Polska nie ma ani obowiązku ani  prawa do reprezentowania i ochrony praw Wietnamczyków jako narodu  za granicą. Ma za to nie tylko prawo ale obowiązek ochrony i reprezentowania interesu Polaków za granica niezależnie od miejsca zamieszkania i ich obywatelstwa.
Trzecia plaszczyzna kwestii narodowej jest związana z polityką jagiellońską . Chodzi o Litwinów, Ukraińców i Białorusinów. Powinnśmy nadać im status specjalny. Ułatwiac pobyt w Polsce , studiowanie , w tym stypendia , zakładanie firm w Polsce i podejmowanie pracy, oraz pomoc w sprawch urzędowych np  przy zakupach nieruchomości w Polsce, inwestowaniu.  
Na koniec warto pochwalić Sikorskiego za wyznaczenie naszego celu w stosunku do Białorusi. Jej europeizacji. Oczywiście może mu chodzic o wprowadzenie europejskich standardów, ale w to wątpię. Sikorski za cel wyznaczył sobie właczenie Białorusi do NATO i Unii Europejskiej.     
 
---------------------------------------------------------------------------------------------
Już kilkanaście miesięcy temu przewidziałem upadek Tuska i Sikorskiego jako kandydata Platformy na prezydenta. Linki poniżej pokazują pewien niepełny , ale jednak wzór w którym był wpisany scenariusz zupełny inny niż ten o którym marzył Tusk. Wypowiedzi dotyczące Tuska takich ludzi jak Maliszewski , Krasnodębski , Rokita. Olejnik , Palikot , Staniszkis, Olechowski  Śpiewak .Macierewicz, Szczygło , Gęsicka . Krzemiński . Michalkiewicz, Zaręba pogłębiają obraz tej sytuacjiLinki do ich wypowiedzi
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju”  
 
Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale