Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2278k odsłon
  451   0

Forum W Sejmie w rządzie ? Gdzie działa 500 agentów STASI

Tygodnik Forum „STASI w PRL. Według Urzedu ds. Akt STASI w Polsce w czasach PRL działało przynajmniej 500 agentów STASI. Szpiclowaniem sąsiedniego kraju przez NRD rozpoczęło sie wraz z wyborem w roku 1978 kardybała Wojtyły na papieża.STASI infilitrowało przede wszystkim Solidarność. W czasie stanu wojennego posród kurierów Solidarności , którzy przesyłali wiadomości z Polski na Zachód byli też agenci STASI. STASI działało wPolsce niezaleznie od polskiej bezpieki.Większość zgromadzonych wówczas materiałów podobno zniszczono. Jednak badaczom z dawnego Urzedu Gaucka i obecnego pod rządami Birthler udało się ustalić tożsamość części ówczesnych agentów” ..” wiadomo ,że lista szpigów STASI na całym świecie znajaduje sie od dawna w posiadaniu CIA Dopiero w 2003 roku Amerykanie przekazali częśc tych informacji rządowi RFN” ..”. Udało się już ustalić nazwiska niektórych posłów do Bundestagu, którzy kiedys pracowali dla STASI ”...”Agent STASI Detlef Ruser / Henryk/ , który mieszkal w Polsce  zblizył sie do środowiska , które wydawało soidarnościowe pismo „Samorzadność „ między innymi do Donalda Tuska .Spotykał sie z redaktorami pisma , przychodził na spotkania Klubu Mysli Politycznej im Konstytucji 3 Maja „....  teksty  pochodzą  z ostatniego numeru Forum.
 
Mój komentarz
Oficjalnie ustalono jedynie część z ponad 500 Polaków , bedących agentami STASI i pracujących dla Niemiec Wschodnich. Jaka część tych agntów przejęły zjednoczone Niemcy. Czy „ zaginione” teczki są teraz jednym z najbardziej wartościowych aktywów niemieckich służb. Warto zwrócic uwage na fakt infilitowania środowiska Tuska ,a być może i jego samego przez agentów STASI. Jeśli CIA posiada pełna dokumenatcje , to dlaczego nie udostępniła  tych bardzo newralgicznbych danych stronie polskiej. W jaki sposób amerykanie i Niemcy wykorzystuja agentów STASI. Gdzie w strukturach państwa   polskiego są ci agenci poustawiani. Czy sa w Sejmie, rzadzie, na kluczowych stanowiskach w administracji , kościele, wymiarze sprawiedliwości.   
Czy agenci STASI uczstniczyli w pracach nad uchwaleniem wadliwej Konstytucji , czy mają wpływ na precedensowe orzecznictwo dotyczace zwrotu niemieckich  majątków . Czy funkcjonuja w różnego rodzaju organizacjach lobbujacych zgodnie z niemieckimi interesami.
Każdy system , a takim jest państwo polskie powinien dążyć do wykluczenie wpływów zewnętrznych, mogacych doprowadzić do podejmowania  niekorzystnych decyzji. Dopuszczenie do  przejęcia przez podmioty zagraniczne  większości banków, mediów , telekomunikacji, przemysłu cementowego , hutniczego, upadku stoczni jest dowodem na istnienie  takiego lobby wykorzystujacego również agentów STASI.
Do tego dochodzi zacofanie technologiczne Polski. Weźmy ostatni zwrot jaki dokonuje się w przemyśle samochodowym i energetycznym. Mówie o rewolucji samochodów elektrycznych .Rząd nie tylko nie pomaga w rozwoju rodzimego przemysłu, ale również opóźnia prace nad budową  elektrowni jądrowych , bez których ten przemysł nie będzie mógł się rozwinąć. Szerzej o skutkach wprowadzenia samochodów elektrycznych miedzy innymi dla miast ,energetyki ,  urbanistyki napisałem w poprzednich notkach.
Wszyscy politycy odmieniaja na różne sposoby słowo modernizacja.Zresztą słusznie. Polska jest krajem zacofanym. W  jakim stopniu działania niewykrytych agentów STASI przyczyniły sie do tegoż zacofania. I czy agenci ci dopuszczą do rozpczęcia procesow modernizacyjnych Polski.
Prawdopodobnie najlepsza metodą była metoda jaką PiS zastosowała w sprawie WSI. Czyszczenie  do gołej ziemi. Również z agentów STASI. Tylko jak wyczyścić Sejm . Niemcy dostali od Amerykanów wykaz agentów , w tym członków Bundestagu. Może Amerykanie mogliby i nam przekazać wykaz polskich agnetów STASI , w tym posłow na  Sejm i członków rządu.
I jeszcze jedno pytanie.Jakie materiały na Tuska i jego wspólpracowników zebrał Ruser/ Henryk/
---------------------------------------------------------------------------------------------
Już kilkanaście miesięcy temu przewidziałem ,że Tusk nie będzie kandydował na prezydenta   oraz Sikorskiego jako kandydata Platformy na prezydenta. Linki poniżej pokazują pewien niepełny , ale jednak wzór w którym był wpisany scenariusz zupełny inny niż ten o którym marzył Tusk. Wypowiedzi dotyczące Tuska takich ludzi jak Maliszewski , Krasnodębski , Rokita. Olejnik , Palikot , Staniszkis, Olechowski  Śpiewak .Macierewicz, Szczygło , Gęsicka . Krzemiński . Michalkiewicz, Zaręba pogłębiają obraz tej sytuacjiLinki do ich wypowiedzi
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju”  
.      
Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale