Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2217k odsłon
  193   0

Rokita. Palikot ma czym szantażować Tuska.

Nelly Rokita „Przypuszczam, że jest czym  Donalda Tuska szantażować, Palikot ma na pewno jakieś instrumenty. W każdym razie tak się zachowuje, jakby miał haki na Donalda Tuska. Palikota przez długi czas ani politycy, ani dziennikarze nie brali na poważnie. Traktowali go raczej jak politycznego błazna, co najwyżej jako takiego współczesnego Stańczyka. A przecież to Palikot pierwszy zapowiedział, że Tusk nie będzie kandydował na prezydenta. I to, ku zdumieniu niemal wszystkich, się ziściło. On miał najlepsze „sondaże”, wiedzę. Jeśli ktoś zakłada się o cokolwiek, to powinien posłuchać Palikota.”…” Tusk mocno ryzykuje, to prawda. Może dojść do rozłamu w PO albo przynajmniej powstania mocnej propisowskiej frakcji w tej partii. Palikot słusznie powiedział, że Sikorskiego popierają ci, którzy byli kiedyś gotowi na szersze porozumienie PO – PiS. W Platformie Sikorski jest takim symbolem połączenia tych dwóch partii.”…” Sikorski nie ma zaplecza. Nie ma też swojego Janusza Palikota, jak Komorowski. Przecież obu panów łączy od lat dziwna przyjaźń.”…” Bo Komorowski byłby wasalem Tuska. I dlatego to raczej on wygra prawybory.”…źródło tutaj
 
Mój komentarz
Czy jest możliwe aby w sytuacji , gdy premier, murowany kandydat na prezydenta, czyli Tusk ma około 70 procent poparcia , przewidzieć i to z wyprzedzeniem półtorarocznym ,że Tytan upadnie i nie będzie kandydatem na prezydenta. Udało mi się tego dokonać , ale musze przyznać, że ten swego rodzaju sukces był tez pewnym zaskoczeniem dla mnie. Przyjąłem pewne założenia i sam byłem ciekaw, czy były one słuszne. Okazało się ,że tak.
O chwili rezygnacji Tuska zadaję pytanie. Kto go zmusił do ustąpienia i faktyczni zakończył jego karierę polityczną .Bo raczej już niema wątpliwości ,że ta kariera jest zakończona. Również w tym samym czasie ,kiedy około półtora roku temu pisałem o tym, że Tusk nie będzie kandydatem na prezydenta uważałem ,że nie skończy się na tym. Uważałem już wtedy ,że całkowity  upadek Tuska został zaprogramowany. Tuż po rezygnacji Tuska wyraziłem pogląd, że po wyborach parlamentarnych Platforma się rozpadnie. Teraz już wszyscy biorą pod uwagę taką możliwość .Nawet przed wyborami. Ja jednak uważam ,że do rozpadu dojdzie dopiero po wyborach   Tych , tych którzy są zainteresowani tym tematem odsyłam do moich poprzednich notek .   
Komisja śledcza , a później prawybory przykryły fakt ,że Tusk zrezygnował i stępiły dociekliwości dziennikarzy dlaczego to zrobił  . Przecież w bajki Tuska chyba nikt nie wierzy.
Nelly Rokit pierwsza publicznie podniosła problem możliwości szantażu Tuska. Jako potencjalnego szantażystę wskazuje Palikota. Szkoda ,że Nelly Rokita nie powiedziała na podstawie czego można  przypuszczać, że jest czym Tuska szantażować. Osobiście uważam ,że Nelly Rokita nie ma racji wskazując Palikota jako tego , który zachowuje się jak szantażysta. Przy tego typu rozgrywce o ustawieni e najwyższych urzędów w Polsce Palikot jest płotka , którą łatwo prawdziwy drapieżnik by rozszarpał. Palikot po prostu włączył się do gry przeciw Tuskowi.
W poprzednich notkach omawiałem doniesienia prasowe w których pisano o głębokiej infiltracji przez STASI w latach 80 środowiska Tuska i „zaginionych” aktach około 500 polskich agentów STASI.
Dziwna sprawa jest to ,że Polska nie zrobiła nic , aby spróbować zlokalizować ta tą obca agenturę. Tym bardziej ,że wiadomo iż USA posiadają pełna kopie akt STASI włącznie z „zagubiona’ pięćsetką”
Prawybory są korzystne dla Sikorskiego , gdyż Komorowski mógł już dawno zostać wybrany na kandydata na Zarządzie Platformy. Prawybory dały czas Sikorskiemu na wzmocnieni jego pozycji, budowę zaplecza. Cały czas uważam , że to Sikorski , a nie Komorowski będzie kandydatem na prezydenta .
Oczywiście warto zwrócić uwagę na zagrożenie ,zupełni e inne niż to o którym mówi Nelly , a mianowicie przygotowywanie rozbicia PiS. Przecież Kaczyńscy i Sikorski się nienawidzą ,wiec cena za połączenie frakcji Platformy z PiS em pod patronatem Sikorskiego będzie odsunięcie Kaczyńskich od władzy w PiS. Będzie to tym łatwiejsze ,że PiS przegra wybory, a cześć działaczy , których można śmiało nazwać karierowiczami będzie przebierało nogami do stołków, których im przegrany PiS pod przywództwem Kaczyńskich nie zapewni. Oczywiście zakończy się to rozbiciem PiS u ogromnym chaosem na polskiej scenie politycznej po wyborach.
Michalkiewicz kiedyś napisał ciekawy artykuł dotyczący poza konstytucyjnego ośrodka władzy w Polsce. Jeśli prawda jest że ktoś zmusił premiera szantażem do podjęcia określonych decyzji politycznych w tym wypadku rezygnacji ze startu w wyborach to jest to poważne zagrożenie dla państwa . 
Marek Mojsiewicz
--------------------------------------------------------------------------------------------
Już kilkanaście miesięcy temu przewidziałem upadek Tuska i Sikorskiego jako kandydata Platformy na prezydenta. Linki poniżej pokazują pewien niepełny , ale jednak wzór w którym był wpisany scenariusz zupełny inny niż ten o którym marzył Tusk. Wypowiedzi dotyczące Tuska takich ludzi jak Maliszewski , Krasnodębski , Rokita. Olejnik , Palikot , Staniszkis, Olechowski  Śpiewak .Macierewicz, Szczygło , Gęsicka . Krzemiński . Michalkiewicz, Zaręba pogłębiają obraz tej sytuacjiLinki do ich wypowiedzi
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kachttp://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Apollo_Saurocton_Louvre.jpg&filetimestamp=20070105173704zynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju” 
Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale