Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2165k odsłon
1594 odsłony

Michalski Kaczyński to Dupowaty Naziol. PO rozkład państwa

Wykop Skomentuj3

 

Michalski Kaczyński to Dupowaty Naziol. PO rozkład państwa 
 
Cezary Michalski „Zacznijmy od polskich nazioli. Podobnie jak naziole wzorcowi (choć w wersji rozrzedzonej i, jak już sobie analitycznie powiedzieliśmy, bardziej dupowatej) jednocześnie startują w wyborach demokratycznych i jednocześnie twierdzą, że demokracji–której używają–tak naprawdę nie ma. Hitler chętnie nazywał Weimar kondominium brytyjsko-francuskim, powtarzał, że Niemcy są przez demokrację zniewoleni”…” Także polska, bardziej dupowata odmiana Adolfa Hitlera, podobne rzeczy mówi zawsze, kiedy tylko w wyborach przegrywa, a przegrywa także prawie zawsze”..” Naziole pierwotni”…” Ich ówczesne odmiany Kemp i Błaszczaków odpowiadały, że to są tematy zastępcze, podczas gdy w rzeczywistości należy pytać o słabość weimarskiego państwa, o spolegliwość weimarskich elit politycznych wobec Francji i Wielkiej Brytanii… Ten ich nieustający monolog był nie do podważenia przez żadne ówczesne odmiany Monik Olejnik, Jacków Żakowskich czy Tomaszów Lisów”…” A jako że obywatele Weimaru mieli do wyboru wyłącznie polityczne elity Weimaru albo antyweimarskich nazioli, polityczne elity Weimaru przekonane o swojej bezalternatywności stawały się coraz bardziej kiepskie. A mniejsze zło stawało się większym. Co ostatecznie oddało władzę w ręce nazioli. Podobnie jest dzisiaj. Instytucja sejmowej komisji śledczej została przez polski Weimar, za pomocą Mirosława Sekuły wspartego przez partię władzy łącznie z Jarosławem Gowinem, ośmieszona i zlikwidowana.”….(źródło )
 
Mój komentarz
 
Kaczyński określony przez Michalskiego jako dupowata odmiana Adolf Hitlera. Pragnąłbym jednak skoncentrować się na stanie państwa polskiego , które zaczyna być  tak samo postrzegane zarówno przez lewicę , prawicę a nawet Rymanowskiego w TVN. Rymanowski zresztą  pierwszy poruszył tą kwestie w mainstremowej debacie publicznej , wprowadził ją do dyskursu . Zjawisko to to rozkład państwa , jego instytucji , jego elit politycznych , całkowity rozkład demokracji , jej mechanizmów.
Rymanowski zapytał się Gowina , czy mamy do czynienia z rozkładem państwa, bo tylko wtedy można wytłumaczyć ostentacyjne lekceważeni Tuska przez Putina i Rosje. Teraz Michalski opisał państwo polskie , jego rozkład , nie używając tego określenia . Kiepskie, zadufane , niszczące instytucje państwa elity , których synonimem stał się tuskoid Sekuła. Należy docenić spostrzeżenie Michalskiego ,że również Gowin jest winny psuciu państwa .Biernie i bez oporu akceptuje akty wandalizmu najistotniejszych dla państwa instytucji Warcholstwo Sekuły , który w imię osobistych interesów ,łasząc się w sposób żenujący  do Tuska o miejsce poselskie, o prezydenturę Zabrza , czy jak ktoś woli dawnego miasta Hindenburga,    dokonuje sabotażu prac komisji. Wdeptuje w błoto , łajno prywaty i najdzikszego oportunizmu autorytet Sejmu. 
 
Cyniczne elity , powolny , cicho postępujący rozkład społeczeństwa , bezideowość , serwilizm, kumoterstwo , kolesiostwo podniesione do rangi cnoty politycznej, lojalność wobec wodza partii porównywalna tylko do lojalności mafijnej . Selekcja negatywna promująca miernoty . Bezczelność i pogarda dla społeczeństwa sięgająca  zenitu. Chlebowski nadal uważa się za dobrego posła , chce aby Tusk ponownie go namaścił na posła na Sejm , na pierwszego cmentarzystę . Wesoły Bronek hasa ze swoimi występami po Europie, traktowany z lekceważeniem . Wesoły Bronek pojechał do Niemiec tylko po to aby zgodzić się definitywnie na rurociąg północny  , prosząc uniżenie aby rura został położona na tyle głęboko w toniach Bałtyku , aby nie zablokować gazoportu i Szczecina. Wesoły Bronek złożył homagium wasala, bo do statusu wasala doprowadza Polskę rozkład państwa Nie tylko Rosjanie wykorzystują rozkład państwa aby lekceważyć , poniżyć Polaków , bo Tusk jest jednak premierem Polski . Co prawda TVN u też   . Niemcy , które dominują w strukturach Unii również poniżyły Polskę , Wesołego Bronk i Słońce Peru. Dały nam ochłapy w powstającej unijnej dyplomacji. A Tusk , Komorowski i Sikorski serwilistycznie budują kult Traktatu Lizbońskiego . Traktatu , którego niekorzystne dla Polski mechanizmy podejmowania decyzji unijnych doprowadziły do sponiewierania Polski na arenie unijnej, ukazania nas jako przygłupów geopolitycznych. Romanowski miał rację . Poniżające traktowanie w jej stosunkach zagranicznych i unijnych musi być organicznie związane ze stanem państwa. Obcy szybciej dostrzegli jego słabość , jego postępujący rozkład     
 
Pierwszy złowróżebny sygnał ,że zapaść państwa, zanik jego samosterowności , rozkład jego struktury , w sposób trwały degeneruje i wprowadza polskie społeczeństwo w stan nieodwracalnej zapaści cywilizacyjnej   dał Ziemkiewicz. Napisał on wprost ,że jedynym sposobem na modernizację Polski, technologiczna , ustrojową jest zgoda i akceptacja Polski zostania wasalem Niemiec. Rozpacz i bezsilność wieje z tej diagnozy . Lepiej być wasalem Niemiec według Ziemkiewicza , bo to Niemcy zrobią oni więcej dla Polski , dla przetrwania naszego dziesiątkowanego z przyczyn ekonomicznych i eksploatowanego  podatkowo społeczeństwa niż nasze elity polityczne .
 
Rozkład stanowiącej fundament demokratycznego i praworządnego państwa  instytucji . Wymiaru sprawiedliwości .Kalisz sugerował ,ż prokuratura celowo opóźnia postępowania, celowo popełnia błędy  w takich sprawach jak na przykład Karnowskiego .Konserwatywna prawica w osobie  Korwina Mikke .Po orzeczeniu Sądu Lustracyjnego Korwin Mikke nazwał sędziów s…synami . I nic . Lewica lewicy w osobie Senyszyn . Nazwała Trybunał Konstytucyjny Trybunałem Prostytucyjnym . i nic. Sprawa domniemanej korupcji w samym Sądzie Najwyższym jest tylko kropką nad i .
 
Proces rozkładu państwa zaczął się już w momencie powstania III RP. Praźródłem   rozkładu był Okrągły Stół. Moment w którym zaprojektowano zbudowanie esbecko donosicielsko postkomunistycznym elit . A kamieniem węgielnym  zbutwiałego państwa, rozdartego społeczeństwa jest postkomunistyczna ,  konstytucja. Jeśli  główny architekt tej konstytucji postkomunista   Kwaaśniewski  , który przebywał dwa lata w Związku Radzieckim  jest również tajnym współpracownikiem , TW Alek ,to ta konstytucja jest również fundamentem Polski jako bytu politycznego zwanego  kondominium . Postkomunistyczna konstytucja w strukturze  przestrzeni politycznej , jaką generuje wbudowała w chromą , fasadową demokracje immanentną  niemożność zbudowania silnego ośrodka władzy , a wzajemne zależności pomiędzy instytucjami państwa przypominają struktury feudalne.                  
 
Porównanie Kaczyńskiego do Hitlera ,a pisowców do nazioli jest nietrafne. Hitlera finansowały koncerny , to przemysł, finansjera , elity polityczne, w tym junkierstwo w armii , które reprezentował Hindenburg dały mu władze . Reszta była teatrem.
 
Kaczyński dokonuje teraz zupełnie innego zwrotu. Jest więźniem swojego socjalnego elektoratu. Emerytów, robotników. Stąd jego flirt z UPR , w czasie ,gdy Korwin Mikke był w nim odsunięty od wpływów , a później  z Pawlakiem , który zaczął budować program wolnorynkowy . Jego rewolucyjny  pomysł ubezpieczenia ZUS  jako podatku pogłównego w wysokości 120  złotych miesięcznie  dałby gigantyczny impuls dla gospodarki , a jednocześnie ograniczyłby władzę biurokracji i zbudował podwaliny realnej wolności gospodarczej. Kaczyński zdaje sobie sprawę , że  bez koalicjanta, i to koalicjanta mającego wolnorynkowy program nie przeprowadzi modernizacji Polski w sferze gospodarczej, podatkowej .  Kaczyński nie bez powodu  mówił o konieczności wprowadzenia radykalnego rozwiązania zwiększającego w sposób  zasadniczy obszar wolności gospodarczej , rozwiązania które nazwał od nazwiska jego twórcy  pakietem  Wilczka.
 
Kaczyński mówiąc o kondominium mówił to obliczu postępującego  rozkładu państwa, budowania   ośrodków decyzyjnych państwa polskiego  poza granicami , przez obce ośrodki władzy.
 
Dlatego też rozpoczął budowę kultu , legendy swojego brata, jako symbolu oporu wobec władzy. Władzy która w gnijącej demokracji fasadowej , wodzowsko oligarchicznej stała się praktycznie niezależna od społeczeństwa polskiego , od kontroli demokratycznej . Najlepiej postępowanie Kaczyńskiego ilustruje idea powrotu do słów „ A Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie”  
 
Marek Mojsiewicz
 
Dodatek „ Moje Poglądy ”              
 
System prezydencki
 
Kluczowym problemem , źródłem  niestabilności polskiej sceny politycznej z jej  wodzowsko oligarchiczną formuła oraz postępującym psuciem, uwiądem  demokracji jest postkomunistyczna konstytucja. Jednym z jej elementów  jest wprowadzenie niefunkcjonalnego ,oligarchicznego modelu rządów parlamentarno gabinetowych . Już samo to sformułowanie , ta formuła jest potworkiem uwłaczającym zdrowemu rozsądkowi , idei demokracji, idei kontroli władzy przez społeczeństwo. Zaprzeczająca monteskiuszowskiej idei rozdziału władz, ich wzajemnej niezależności.
 
Premier , jako wódz w swojej partii  decyduje o składzie Sejmu poprzez delegowanie do niego , na biorące miejsca na liście ludzi sobie posłusznych i dyspozycyjnych .Następnie ci mianowani przez niego wybierają go na oligarchiczny urząd  premiera.  Już jako premier tworzy ustawy,  które przesyła do Sejmu , w którym są juz mianowani przez niego posłowie. Dyspozycyjni , wierni , chociaż bierni uchwalą w obawie o miejscy w Sejmie wszystko co im  się podsunie do uchwalenia. Z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć , że uchwaliliby nawet mianowani konia na senatora. Są już w końcu historyczne precedensy  na które posłowie na Sejm mogliby się powołać , na sytuacje w której  słaba władza ustawodawcza to zrobiła. Następnie premier podlega kontroli dyspozycyjnych wobec siebie posłów , co czyni funkcje kontrolną Sejmu czysto iluzoryczną.  Pokazała to ostatni sytuacja, a której interes państwa była zagrożony w stopniu najwyższym . Chodzi o kupowanie prawa Rzeczpospolitej, kupowanie treści ustaw. W tej sytuacji  wymagającej  szczegółowego i wnikliwego śledztwa , proces kontrolny został powierzony Sejmowej komisje śledczej , do której kontrolowany premier ….desygnował zależnych od siebie ludzi. Urąga to nie tylko zdrowemu rozsądkowi , ale również zagraża bezpieczeństwu państwa, ponieważ Sejm utracił faktyczne funkcje kontrolne w stosunku do władzy wykonawczej Nawet w obliczy jawnej przestępczej działalności rządu Sejm jest wobec niego bezsilny.  Paradoksem jest że Trybunał Stanu , który ma sądzić np. premiera jest powoływany z wyjątkiem jego przewodniczącego przez zależnych od potencjalnego oskarżonego posłów .
 
Innym kluczowym dla demokracji i jej funkcjonowania jest problem bardzo często niejasnego , zakulisowego , wyłaniania władzy  wykonawczej, czyli wybór osoby premiera. Urząd i osoba premiera nie tylko nie ma legitymacji demokratycznej ,ale bardzo często urząd ten w wyników targów politycznych i zakulisowych gier uzyskują ku zaskoczeniu wyborców różne dziwne osoby . Marcinkiewicz, Buzek itp.
 
Najlepszym ,a właściwie jedyny demokratycznym  rozwiązaniem jest ustrój  prezydencki. Władza wykonawcza ma silną legitymację demokratyczną. Jest wyłaniana bezpośrednio przez społeczeństwo .
 
Dzięki rozdziałowi władzy wykonawczej i ustawodawczej wzmacnia się rolę kontrolną tej  ostatniej  w stosunku do władzy wykonawczej .  Istotna kwestią jest jakość władzy wykonawczej. To społeczeństwo dokonuje  weryfikacji programu i cech osobowych przyszłego prezydenta .
 
Marek Mojsiewicz  
 
Moje  Poglądy  „Okręgi Jednomandatowe „  link
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Linki do wypowiedzi Jana Rokity dotyczące Tuska, Kaczyńskiego , Unii, islamu  Sikorskiego jednomandatowych okręgów  wyborczych, modernizacji , systemie prezydenckim, manipulacjach niemieckich przy TraktacieLizbońskim   tutaj
 
Doktryna Mojsiewicza” to doktryna  opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego ,  Federalnego Państwa Europejskiego          
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
    
Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale