Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2272k odsłony
  715   0

Sadowski Zapaść finansów publicznych Likwidacja OFE

 

Sadowski Zapaść finansów publicznych Likwidacja OFE
 
Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha „Rząd naprawdę stoi w obliczu zapaści finansów publicznych i podjęcie zmian w systemie emerytalnym jest tego dowodem. To, co premier zaproponował, nie jest nawet półśrodkiem; jest ćwierćśrodkiem . Prędzej niż sobie wyobrażamy dojdzie do wariantu znacznie dalej idącego - być może również takiego, jak na Węgrzech. Decyzja ogłoszona przez premiera świadczy o jednym - że naszych relacji z Otwartymi Funduszami. Emerytalnymi nie reguluje kodeks cywilny i sfera prawna, tylko decyzja polityczna.Wcześniej OFE otrzymały przywilej i monopol na zarządzanie pieniędzmi obywateli na emerytury, dzisiaj ten monopol i przywilej został ograniczony.” …(źródło )
 
Mój komentarz
 
OFE należy zlikwidować , bo to zwykła piramida, która służy oszukiwaniu Polaków . Za ileś lat może dojść do nacjonalizacji, czy do operacji, która przeprowadził  Gierek . Poza tym może sie okazać ,że fundusze z OFE wyparowały , nie takie cuda ostatnio zostały ujawnione na Zachodzie w zakresie kreatywnej księgowości .Najistotniejsze ,że pieniądze Polaków bardzo łatwo staną się pieniędzmi rządu, czy innych oszustów. Sadowski bardzo przytomnie powiedział o monopolu na pobieranie pieniędzy z instytucji państwowej wymuszanej przymusem od  Polaków. Tak pieniądze płynące do OFE są wymuszane od obywateli pod groźbą użycia siły, np. komornika . Z tego punktu widzenia Polacy są swego rodzaju klasa państwowych chłopów pańszczyźnianych.
 
System ubezpieczeni społecznych jest przestarzały, skrajnie patologiczny . 35 letni agent Tomek dostaje 4 tysiące emerytury .Niemiecki, XIX wieczny system ubezpieczeń społecznych  nie nadaje się żadnych poprawek, reform, czy modernizacji   Należy go po prostu zlikwidować. Pawlak zaproponował bardzo racjonalne rozwiązanie . Każdy płaci tyle samo , 120 złotych miesięcznie i każdy otrzymuje taką samą emeryturę . System sprawiedliwy , humanitarny ,  czyli taki jaki powinien cechować społeczeństwo otwarte, obywatelskie .
Węgry znacjonalizowały OFE i na tej  odważnej  i racjonalnej  decyzji Orbana również my korzystamy , gdyż załamanie finansów za Tuska zmusi go do wzięcia przykładu z Węgier .Normalnie będący cały czas podpieką psychoanalityka Tusk nie miałby odwagi podnieś rękę  na interesy tej części oligarchii, która kontroluje OFE . Sukces Orbana dodał mu kurażu.
 
Należy radykalnie pozbawić rząd prawda do decydowania o większości wypracowanych przez Polaków dochodów. Budżet , a w szczególności  podatki powinny być uchwalane w referendum tak jak to się dzieje w Kalifornii . Bogaci, bo nie okradani przez rząd  Polacy kupią sobie nieruchomości  , akcje , obligacje, będą mieli lokaty bankowe , i nie będą potrzebowali ani OFE ani „ złodziejskiej „ opieki rządu, co to okrada pracujących , a daje różnego rodzaju Tomkom, Jaruzelskim ,  członkom różnych  sitw  służb i urzędniczych    a niezaradni, chorzy otrzymają pomoc instytucji charytatywnych , pomoc ze strony państwa.         
 
 Na koniec chciałbym  zwrócić uwagę ,że budowanie potężnych finansowo OFE jest zagrożeniem dla społeczeństw obywatelskiego. Potężne, monopolistyczne media pokazały jaki są zagrożeniem dla demokracji i społeczeństwa otwartego, obywatelskiego, demokratycznego. Realizują swoje interesy polityczne ograniczając swobodę wolności słowa, obecności szerokiego spektrum poglądów w przestrzeni publicznej , w przestrzeni świadomości społecznej i deformując  dyskurs publiczny . Ba aby osiągnąć swoje cel zaczęły używać propagandy , aby wyprać mózgi społeczeństwu .
 
Potężne OFE bardzo szybko swoją potęgę finansowa przeniosą na płaszczyznę polityczna , szukając dzięki udziałowi , czy kreowaniu sceny politycznej drogi do dalszej eksploatacji ekonomicznej Polaków .
 
Marek Mojsiewicz
 
 
 
Moje Poglądy „ Linki    
 
"Sędziowie wybierani w wyborach  bezpośrednich , powszechnych"   link
Children first. Dzieci przede wszystkim      link
„Legalizacja narkotyków „      
„ Okręgi jednomandatowe „       link   
„System Prezydencki „    link   
„Referendum jako IV władza „   link  
„Samorządy „       link
 
Doktryna Mojsiewicza” to doktryna  opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego ,  Federalnego Państwa Europejskiego          
Stronnictwo Pruskie i Jagiellońskie Aktualizacja         
Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale