Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2265k odsłon
  5425   0

Braun Schetyna nie jest donosicielem Jest oficerem WSI

Braun Schetyna nie jest donosicielem Jest oficerem WSI  
 
Braun w swoim wykładzie pod tytułem „ Układ Wrocławski „ twierdzi że Schetyna to nie zwykły donosiciel ,ani nawet kontakt operacyjny, ale oficer WSI .
 
I co . I nic . Gdyby taka informacja wypłynęła o kimś z otoczenia Kaczyńskiego, nie  mówiąc już o samym Kaczyńskim to media rozbierałyby na sylaby, głoski i akcenty każde słowo na ten temat wypowiedziane .
Czym w takim razie różni się Polska od Libii której z pułkownikiem Muammarem Kadaffim . Paradoksalnie tylko skalą. Kaddafi też twierdzi ,że Libia jest państwem demokratycznym, ba bardziej demokratycznym od innych. Wymyślił nawet nazwę dla tej swojej doskonałej demokracji „ Dżamahirijja „. 
Nasze elity z Waldemarem Kuczyńskim na czele też twierdzą że polska „demokracja „ jest prawie doskonała . To nic że doskonałej demokracji ,”dżamahiriji „  Kadaffiego  nikt poważny nie uważa , za żadną demokrację ,ba wbrew propagandzie demokraty ,dżamahirijczyka Kaddafiego system ten uważa a się za autorytarny , ba co dyktatorski .
 
  To nic że o świetną , wybitna demokracje jaką zafundowano nam ,Polsce wraz z postkomunistyczna konstytucją bardzo delikatnie określa się jako demokrację fasadową , a Śpiewak odważył się i nazwał patologiczny system władzy w Polsce nie żadną tam demokracją , nawet z jakimiś  tam przymiotnikami , tylko najzwyczajniej w świecie  systemem wodzowsko oligarchicznym . A od wodza do dyktatora droga już niedaleka
Co ciekawsze bardzo negatywną opinie o postępującej „ arabizacji  „ , a  raczej ruszczeniu  systemów władzy w Polsce i generalnie w naszej części Europy  ma The Economist. Twierdzi on , że następuje proces putynizacji  struktur władzy , czyli oligarchizacja , o której mówi Śpiewak , proces budowy jak ja to określam neototalitaryzmu .
 
Wbrew pozorom struktura społeczna Polski i takiej na przykład Libii jest zbliżona . Bogata oligarchia i biedne masy. Polska ma  strukturę społeczną , która zagraża istnieniu  demokracji nawet w jej zdegenerowanej formie , formie fasady. Polska ma największe rozwarstwienie społeczne w całej Unii Europejskiej . Oligarchia celowo niszczy , a raczej już zniszczyła klasę średnią drakońskimi podatkami i cichym terrorem aparatu państwowego , w tym fiskalnego  . Propaganda mediów w Polsce już zagraż wolności słowa w Polsce .O zagrożeniu wolności  słowa  w Polsce jakim są monopolistyczne media w Polsce pisze obszernie Krasnodębski.   Politycy , Sejm, partie stają  się atrapami , zza których oligarchia, zorganizowane grupy , koterie obdzierają Polaków z resztek demokracji , pozbawiają ich jakiegokolwiek wpływu na losy państwa i narodu .
 
Ogromne poparcie jakie uzyskał Orban i jego partia Fidesz  na Węgrzech , dzięki któremu zdobył ponad dwie trzecie miejsc w węgierskim parlamencie nazwałem rewolucja wyborczą. Bo był to rzeczywiście obywatelski zryw  wolnościowy .
 
The Economist pisząc o duszącym  społeczeństwo  ucisku podatkowym jakim podane  jest nasze społeczeństwo twierdzi , że nie dochodzi u nas do rozruchów tylko dlatego że eksploatowani ekonomicznie Polacy zamiast wszcząć rewolt po prostu emigrują . Libijczycy. Egipcjanie gdyby mogli bez przeszkód wyjeżdżać do fabryk Europy , aby tram stać się tanią, niewykwalifikowaną siłą robocza jak Polacy też być może nie wszczęliby powstania , aby walczyć o swoją wolność .     
 
I tutaj chciałbym wrócić do Brauna i Schetyny. Jeśli to co mówi Braun jest prawdą , to znaczy ,ż przemierzamy drogę zupełnie odwrotną od tej arabskiej .Arabowie w walce rozszerzają zakres swojej wolności , a u nas oligarchia miażdży resztki mechanizmów demokratycznych ,   ustawia swoich podopiecznych na najwyższe stanowiska w państwie .
 
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków .     
 
Osoby , które chcą dołączyć do moich znajomych na facebooku zapraszam
 
Marek Mojsiewicz   
 
Moje Poglądy „ Linki    
 
 
"Sędziowie wybierani w wyborach  bezpośrednich , powszechnych"   link
Children first. Dzieci przede wszystkim      link
„Legalizacja narkotyków „      
„ Okręgi jednomandatowe „       link   
„System Prezydencki „    link   
„Referendum jako IV władza „   link  
„Samorządy „       link
 
Doktryna Mojsiewicza” to doktryna  opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego ,  Federalnego Państwa Europejskiego          
Stronnictwo Pruskie i Jagiellońskie Aktualizacja Październik  
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
 
 
Lubię to! Skomentuj19 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale