Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2231k odsłon
  647   0

Instytut Obywatelski Platformy kult Europy i... Matki Ziemi

Instytut Obywatelski Platformy kult Europy i... Matki Ziemi
 
Polecam ideologiczny tekst programowy Jarosława Makowskiego , samego szefa Instytutu Obywatelskiego związanego z Platformą Obywatelska . Pod zastanawiającym patrząc na treść artykułu tytułem „ Co Polska może dać Europie
 
W zasadzie miałem się odnieść do koncyliacyjnego w stosunku do poprzednich artykułu Fedyszak Radziejowskiej „ To nie polskie fatum „ lub do mocnego tekstu Krasnodębskiego „PiS łączy różne środowiska „ ale uważam ,że zwrócenie uwagi na tezy Makowskiego sygnalizują możliwość ideologicznego przewrotu ideologicznego Tuska i Platformy w kierunku New Age .
 
Zanim do rozbudowy moje tezy dojdę chwile poświęcę Krasnodębskiemu i porównaniu jakiego dopuścił się w swoim wywiadzie.
 
Krasnodębski „ - Środowiska prawicowe w Polsce mają bardzo różne odcienie i często sporo je dzieli. Niemniej kiedy pojawia się sprawa nadrzędna, to różnice zanikają. Oczywiście Radio Maryja z pewnym dystansem podchodziło do prezydenta Kaczyńskiego czy jego małżonki, ale po katastrofie smoleńskiej jako jedyne medium podjęło różne wątki tej tragedii i dostrzegło, że świadczy ona o słabości polskiego państwa. Dodatkowo na polskim rynku medialnym mamy dziś sytuację, kiedy pewnym racjom odmawia się istnienia. A kiedy zagrożone są wolności podstawowe, środowiska się jednoczą.

 
- Czyli jednak pakt ideologiczny?
  • Nie, chodzi zwyczajnie o podstawowe prawa demokratycznego społeczeństwa. Warto tu przypomnieć historyczną książkę Adama Michnika "Kościół, lewica, dialog" z 1977 roku, w której on, człowiek niezwykle daleki od Kościoła, wzywał do współpracy z nim, aby wspólnie walczyć o wolność i demokrację. Oczywiście, nie porównałby bezpośrednio tamtych czasów do obecnych, ale pewne podstawowe wolności są w Polsce naruszane i w tym sensie rozumiem sojusz PiS z o. Rydzykiem. ( źródło )
Krasnodębski mówi „pewne podstawowe wolności są w Polsce naruszane „ i przywołuje tezy Michnika o konieczności sojuszu który pozwolę sobie nazwać „ wszyscy przeciwko totalitaryzmowi, wszyscy w w obronie wolności „ Krasnodębski sugeruje że sytuacja jest podobna ,że powinien nastąpić sojusz wszystkich demokratycznych , walczących o wolność i demokracje , antytotalitarnych sił przeciwko Platformie.

 
Wracam jednak do Matki Ziemi i Instytutu Obywatelskiego .
Tezy Makowskiego wyciągnięte z jego tekstu „Obywatele Unii muszą sobie zdać sprawę, że kierunek rozwoju karmiący się mitem o nieustannym postępie i wzroście zaprowadził nas w ślepą uliczkę Dlatego jednym z kluczowych słów, które każdy z nas musi sobie powtarzać, jest „dość": dość kupowania, dość życia na kredyt, dość bezmyślnego dewastowania Matki Ziemi. Rozwój polegający na samoograniczaniu się jest obecnie nie tylko naszym wymogiem moralnym, ale wręcz ostatnią deską ratunku. ”....”Obecny bezdyskusyjny kryzys Europy może się zamienić w jej spektakularną klęskę, jeśli my – obywatele jednoczącego się wciąż kontynentu – nie porzucimy dotychczasowego sposobu myślenia i stylu życia „...”Ludzie, szczególnie młodzi i niemający pracy, a co gorsza – niewidzący dla siebie świetlanej przyszłości, wychodzą na ulice i place europejskich stolic. Ten klimat chaosu i społecznej apatii napędza poparcie – jak Europa długa i szeroka – ruchom nacjonalistycznym i populistycznym. „.....”„Jutro nie będzie lepiej, bo lepiej już było". Oto nastrój europejskiej ulicy. „...”

 
„Jakie zatem idee mogłyby lec u podstaw tego nowego rozwoju Europy „....”Trzeba więc powiedzieć to najostrzej, jak tylko się da: albo solidarność, albo śmierć. „...”Po drugie: nie mniej integracji, ale więcej zjednoczonej Europy. Europejczycy muszą zdać sobie sprawę, że Unia ma sens tylko wtedy, kiedy integracja jest pełna i całościowa: od polityki społecznej, na gospodarce kończąc „....”Unia potrzebuje silnego rządu, który miałby mocną demokratyczną legitymizację jej obywateli. „....”Po trzecie: nie mniej osobistego samoograniczania, ale więcej powściągliwości „....( źródło)

 
Radziłby wszystkim dokładnie się z tymi tezami zapoznać, bo za chwilę poczujemy ich terror na własnej skórze. Całą konstrukcję zawartą w wywodzie Makowskiego można streścić . Społeczeństwo musi ograniczyć swoje potrzeby , zapewne mieszkaniowe , żywnościowe, ma przyjąć nowy sposób myślenia , samoograniczanie się , ma w imię Matki Ziemi wyrzec się posiadania dzieci . Ale Makowski nic nie wspomina o samoograniczaniu się elit, o likwidacji setek tysięcy zbędnych stanowisk urzędniczych niszczących swoją konsumpcją energii, papieru, paliwa Matkę Ziemie , o rzecze pieniędzy i dóbr w jakich pławią się elity wyciśniętych w formie wyniszczających ludność podatków . Makowski proponuje Europie i Polsce, a w zasadzie warstwie gminu przymus samoograniczania się. Filozofia dla nowego chłopstwa pańszczyźnianego. Dlaczego szef Instytutu współbudującego infrastrukturę ideologiczna Platformy i Tuska domaga się w czasie kryzysu zajęcia pokornej postawy, religijnej opartej na New Age filozofii wyrzeczeń , samoograniczenia , w imię dobra Matki Ziemi Do tego polityka depopulacji , ekonomicznego ograniczenia prawa ludzi do posiadania dzieci idealnie wpisuje się w kult Matki Ziemi, dla której to właśnie ludzie , są największym obciążeniem.

 
Projekt ideologiczny , parareligijny Instytutu Obywatelskiego jest ramą pozwalającą uzasadnić dalszy wyzysk niższych klas, ludzi pracujących najemnie lub posiadających małe biznesy. Społeczeństwo jest już skrajnie eksploatowane , pozbawiane prawa do dóbr i wartości które wytworzyło . I to pomimo ,że wytwarza coraz więcej coraz mniej mu zostaje .
Makowski zaczyna od religijnej tezy nie mającej żadnego racjonalnego uzasadnienia ruchu New Age ,że postęp i wzrost jest mitem . Jest to teza kuriozalna , gdyż rozwój cywilizacji ludzkiej już za chwile zapewni nam nieograniczone ilości surowców , w tym energetycznych z eksploatacji Kosmosu (więcej w Amerykanie zajmą Księżyc ? Tuskizm drogą ku Trzeciemu Światu) , planuje się budowę inteligentnych , supreekologicznych miast Smar City ( więcej w Inteligentne miasta .. . ) , samochody elektryczne uczynią nawet zwykle miast przyjaznymi dla człowieka. Fuzji jądrowa oparta na helu3 ,którego ogromne zasoby znajdują się na między innymi na Księżycu dostarczy ludzkości praktycznie nieograniczone ilości czystej energii . Po rozwiązaniu problemu wytwarzania światła słonecznego planuje się budowę wielopiętrowych szklarni . Nowe technologie odsalania wody morskiej pozwolą zrobić z milionów kilometrów Sahary zielony ogród, sad mogący wyżywić setki milionów ludzi w tym w Europie .

 
Naraz Makowski niczym rasowy członek sekty wysuwa tezę o eksploatacji Matki Ziemi. Kryzys w Europie ,którego końca nie widać ma swoje źródło w pogłębiającej się z roku na rok podatkowej eksploatacji ludzi przez oligarchię . Coraz liczebniejszą i wyalienowaną. Dzięki coraz większemu opodatkowaniu i transferze tą drogą zasobów procentowe bogactwo elity , o czym alarmują instytucje międzynarodowe jest coraz większe , a bieda dołów coraz dotkliwsza. Upowszechnienie tej filozofii ma pomóc oligarchii w dalszej eksploatacji buntującego się teraz na ulicach Europy plebsu .

 
Być może manifest szefa Instytutu Obywatelskiego , zwiastuje nam świt nowego ładu społecznego który gorliwie zacznie być wdrażany przez Tuska i Platformę. Reglamentacji dóbr dla Orwellowskich harujących na swych panów proli , reglamentacji dzieci .

 
Musimy ograniczyć omnipotencje państwa , drastycznie zredukować pasożytniczą warstwę urzędniczą , przywrócić ludziom wolność , gospodarcza i ta polityczna . Musimy wyegzekwować przestrzeganie praw człowieka , do których należy prawo do owoców swojej pracy pozwalających godnie żyć , czyli do ... niskich podatków . O tym prawie człowieka cały mainstream dziwnie milczy .Nie potrzebujemy żadnego kultu Matki Ziemi .Potrzebujemy wolności .

 
Na koniec jedno z praw człowieka , którego definicję podaję za Wikipedią ,a które łamane jest systemowo przez reżym Tuska „Prawo do odpowiedniego i zadowalającego wynagrodzenia, zapewniającego jednostce i jej rodzinie egzystencję odpowiadającą godności ludzkiej” ( źródło)

 
Jak to wynagrodzenie może być godne istoty ludzkiej , kiedy tuskistowska III RP ograbia rabuje podatkami i składkami 83 procent dochodów Polaków pracujących. Instytut Adama Smitha obliczył te 83 procent haraczu .

 
Marek Mojsiewicz


Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale