Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2192k odsłony
  3900   0

300 miliardów długu Tuska wywłaszczy Polaków z łupków

 

300 miliardów długu Tuska wywłaszczy Polaków z łupków .
 
W jakim celu Tusk obłożył Polaków bajońskim długami III RP . 300 miliardów złotych nowych długów oznacza ,że Tusk i Polska wisi na klamce magnatów posiadających banki i kontrolujących międzynarodowe instytucje finansowe. Przygotowanie operacji przejęcia ogromnego bogactwa jakim jest gaz łupkowy wymaga czasu i zbudowania instrumentów finansowych i prawnych . Elity III RP pożyczone 300 miliardów w większości zmarnowały i rozkradły.
 
Za Money.pl „Jak wynika z danych NBP, na koniec czerwca 2011 roku zadłużenie sektora finansów publicznych wynosiło niemal 788 mld złotych. Z tego ponad 215 mld złotych jesteśmy winni w walutach obcych. Umocnienie się złotego powoduje więc automatyczny wzrost tej części długu. „ ( źródło )
 
Dwa lata temu Goldman Schachs przetestował technikę rozchwiania rynku finansowego Polski . Dewaluując na krótki czas złotówkę o około 30 procent , bo o tyle spadła ona do euro i i innych walut . Jednocześnie przetestowano możliwości manipulacji banków zagranicznych w stosunku do polskich przedsiębiorstw , z których wiele na skutek celowego oszukania ich „opcjami walutowymi „ zbankrutowało lub przeszło w ręce banków. W ostatnich kilku tygodniach waluty skoczyły o około 15 procent , co oznacza , że z 215 miliardów długu zagranicznego mamy już prawie 250 miliardów.
 
Tusk powiedział parę dni temu enigmatycznie ,że mamy do czynienia ze spekulacja w stosunku do złotówki. Jakoś nikt się głębiej nie zainteresował jego słowami . Kto spekuluje , jacyś drobni inwestorzy , czy potężne banki , czy jest to koordynowana akacja .
 
Money.pl „W ostatnich tygodniach złoty gwałtownie tracił na wartości. ...By nie dopuścić do większej przeceny na rynku interweniowały NBP I BGK Efektem było wzmocnienie złotego o około 10 groszy do każdej z tych walut ... Oficjalnych danych nie ma, ale według ostrożnych szacunków analityków , by uzyskać taki efekt na rynek rzuconych musiało zostać od 800 mln do miliarda euro. „..( źródło )
 
Czyli żaden efekt . A rząd już grał i stracił prawie całe zasoby waluty ze środków unijnych Money .pl „Do tego należy dodać środki unijne, które rząd trzyma na kontach w BGK, a które w ostatnich miesiącach często wymienia na rynku walutowym. W tym roku w przeliczeniu na złotego było to 68,6 mld złotych. Obecnie z tej kwoty może być jeszcze kilkanaście miliardów złotych”...( źródło)
 
Długotrwały gwałtowny atak na złotówkę wywróci finanse i gospodarkę. Ekonomiści zwracają uwagę ,że w stosunku do innych państw gospodarka Polska jest bardzo mało związana z eksportem . Czyli wpływy eksportowe nie zamortyzują spadku wartości złotego . Będzie zbyt mało czasu na zbudowanie przy słabej złotówce eksportu , bo logistyka kupno maszyn, przyjecie pracowników , zbudowanie źródeł finansowania inwestycji wymaga czasu .
 
Jednak największym problemem jest gigantyczne zadłużenie III RP, oraz całkowity brak kontroli nad sektorem bankowym
 
Rzeczpospolita rozmowa z Stanisławem Kluzą, przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego „Czy jakiś polski bank – blisko 80 proc. z nich jest własnością zagranicznych grup finansowych – może się znaleźć w tak fatalnej sytuacji, że będzie musiał być ratowany?
Mamy tak wysoki poziom kapitałów i duże bufory płynności, że polski system jest bezpieczny. Pamiętajmy, że jeśli poza granicami kraju dana międzynarodowa grupa finansowa ma problemy, nie oznacza to problemów jej spółki córki w Polsce. Banki działają jako samodzielne byty...” ( źródło ) ( źródło )

 
Sytuację wysokiej inflacji i transferu waluty za granicę mieliśmy już w czasie rządów w finansach Balcerowicz , Soros, Sachs

 
A jaki będzie scenariusz , kiedy inflacja skoczy i zapanuje chaos najlepiej ilustrują dokumenty jakie zabrał z Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego Joseph Stiglitz , wybitny ekonomista , który otrzymał Nobla . Był głównym ekonomistą Banku Światowego.

 
Fragment z „Wojna o pieniądz „ Song Hongbina
Przed swoim odejściem Stiglitz zabrał z banu Światowego Międzynarodowego Funduszu Walutowego sporą liczbę tajnych dokumentów . Dokument te pokazują ,że MFW żądał od państw ubiegających się o szybka pomoc podpisania tajnej umowy składającej się z 111 artykułów . Wśród nich znajdowały się zobowiązania do wyprzedaży kluczowych aktywów takich jak instalacje wody pitnej , elektrownie, gaz, linie kolejowe , firmy telekomunikacyjne ,ropa naftowa , banki itd. Kraje otrzymujące pomoc musiały zobowiązać się do przeprowadzenia serii radykalnych i niszczycielskich działań gospodarczych . Równocześnie w Banku Szwajcarii otwierano konta dla polityków ,na które transferuje się setki milionów dolarów tytułem odwzajemnienia się Gdyby politycy krajów rozwijających się odrzucili ta umowę , oznaczałoby to całkowite zamkniecie dla ich kraju kredytów na międzynarodowym rynku finansowym .” ...” Przywódcy państw odbiorców pomocy muszą jedynie wyrazić zgodę na wyprzedaż po niskich cenach aktywów państwowych , by w ten sposób otrzymać dziesięcioprocentowa prowizję , która w całości jest przelewana na ich tajne konta w bankach szwajcarskich . Użyjmy słów samego Stiglitza : „można zobaczyć , jak szeroko otwierają im się oczy” na widok gigantycznych przelewów wartości kilkuset milionów dolarów. „

 
A przecież III RP jest jednym z najbardziej skorumpowanych krajów na świecie . Polityka Tuska w tym zaciąganie gigantycznych długów i podnoszenie bandyckich podatków prowadzi wprost do katastrofy finansów publicznych i załamania gospodarczego . A wtedy III RP będzie zdana na łaskę i niełaskę magnatów bankowych . międzynarodowych instytucji finansowych .Już teraz Rostowski chwali się że otrzymał jałmużnę w postaci linii kredytowych .
Z ogromnymi zyskami z gazu łupkowego możemy się pożegnać. Nawet jak PiS wygra wybory to Tusk zostawi tak zrujnowane finanse i mechanizmy gospodarcze ,że będzie bardzo trudno zapewnić Polsce kontrole nad wydobyciem gazu i godziwym udziałem w gigantycznych zyskach obcych banków i koncernów , które przejmą to bogactwo

 
Marek Mojsiewicz

 
Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale